Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó szemüvegesnek lenni?

Miért jó szemüvegesnek lenni?

Figyelt kérdés

Tudnátok felsorolni érveket?

Ma kaptam meg a szemüvegemet és érdekelne, szerintetek miért jó szemüveget viselni, mi jó a szemüveges emberekben, akár külső szemmel, akár tapasztalatból.:)



2019. aug. 16. 12:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
8%
Semmi. Itt egy csomó üzit kaptam, hogy a geczi biztos jól nézne ki rajta. Úgyhogy már utálom a szemüvegemet, tuti, minden pasi ezt gondolja, nem csak a disznók.
2019. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően csak annyi, hogy van akinel jóláll.
2019. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
20%
Mióta az eszemet tudom az vagyok, semmi jó nincs benne. Drága, az biztos. Meg okosnak tűnsz. Mondjuk a filmekben a szemüvegesek mindig okosak, de lúzerek, általában megölik őket, de ha nem is az biztos, hogy a végén nem az övék lesz a nő meg a pénz. Hirtelen ennyi :-)
2019. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

-Ha van egy pattanásos pont ott ahol a szepüveg van akkor eltakarja

-Sokaknak kifejezetten jól áll

-Ha biciklizés nem repül a szemedbe bogár mert a szemüveg megvéd

2019. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az autokorrekt miatt
2019. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Vannak előnyei és hátrányai, ahogy azt előttem is mondták. A legnagyobb hátránya, hogy drága és macera, tisztán kell tartani, vannak helyzetek amikor nem lehet/ajánlott viselni, bár ez engem -1 dioptriával annyira nem érint, mert viszonylag jól látok szemüveg nélkül is. Előny, hogy jól áll, okosabbbak tűnsz, meg persze jól fogsz látni.
2019. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

Alapból ez nem kívánságműsor. Akinek kell a szemüveg, az ne azt nézi, hogy miért jó, hanem azt, hogy kell. De ha azt kérdezed, hogy miért jó, és kicsit szorongsz, akkor először próbáld meg a dolgok jó oldalát nézni.


A szemüveges embereket gyerekként gyakran csúfolják, megalázzák (a bunkó és kegyetlen felnőttek már gyerekként is azok), vagy bántják. Ez nem valami jó benne. Gyakran kapunk mindenféle csúfnevet - magad is kitalálhatod, pl. régi gyerekfilmekből, könyvekből.


Felnőttként a szemüveges embert az okos, olvasott, művelt emberrel szokták azonosítani, öntudatlanul is, mert régen csak az olvasott, művelt emberek viseltek szemüveget (nem az arisztokraták passzióból és sznobériából viselt monoklijára gondolok).


Azért jó szemüvegesnek lenni, mert végre jól látod a dolgokat. Ha még a szemüveg is szép, és passzol hozzád, akkor az plusz jó. Azt mondják, hogy "öltöztet", ezért is van, hogy sokan hordanak divatból szemüveget, természetesen dioptriás lencse nélkül, síma üveglencsével. Szeretnének okosnak látszani, vagy csak kelléknek használják. Ki tudja? Sok oka lehet.


Viseld egészséggel!

2019. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha kell a szemüveg, akkor az általában azért kell, mert anélkül nem látsz élesen. Élesen látni jó dolog. De ez megoldható kontaktlencsével is.


Kerékpározásnál jó a szemüveg, mert nem szárad ki a szemed és nem megy bele a bogár a szemedbe.


Számítógépezésnél jó a szemüveg, ha van rajta kék filter, vagy sugárzás védelem.


Napsütésnél jó még a fehér lencse is, ha van rajta UV szűrés.


Továbbá van ez a vicces kép, ami némileg igaz. Minimális intelligenciát kölcsönöz első ránézésre: [link]

2019. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Mint egy szemüveges, az egyik legnagyobb előnyének azt mondhatom, hogy LÁTOK. Egyszer kell kifizetni, igaz, utána vigyázni kell rá. Viszont sok esetben kényelmetlen viselet.
2019. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Van, akinek jól áll. De kb. ennyi. Nekem is jól áll (állítólag, szerintem ronda voltam vele), de már 10 éve kontaktlencsét hordok, mert gyűlöltem a szemüveget. Leesik, elcsúszik, fürdéshez le kell venni, alváshoz le kell venni, úgy kell vigyázni rá, mint valami drágakőre, mert kb. annyiba is kerül. Nyomja az orrnyerget, állandóan maszatos lesz, törölgetni kell. Erősebb dioptriánál kicsinyíti a szemet, stb.

Nyilván akinek 1-2 dioptriás csak, az bármikor leveheti, elvan nélküle is, de egy komolyabb rövidlátásnál ez már nagyon necces.

Magát az embert meg a kisugárzását egyébként nem fogja megváltoztatni, csak a külsejét, minimálisan. Tényleg csak ennyi, hogy van, akinek kifejezetten bejön a szemüveg, és van, akinek nagyon nem.

2019. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!