Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lehet az hogy én senkine...

Miért lehet az hogy én senkinek se érek semmit, csak kihasználni tudnak?

Figyelt kérdés
Fél éve vége ennek a pár hónapos kapcsolatnak, de nem tudtam túltenni magam rajta. Egyszerűen nem tudok azzal a tudattal élni, hogy egy semmit érő ember vagyok, sokszor rossz kedvem van, előfordul hogy a sírás is csak úgy elkap. Ütés, verés nem volt, de előfordult más testi bántás. Lelkileg is bántott, nem érdekelte, hogy én mit akarok, manipulált, az exével is hasonlítgatott, még példákat is felhozott, hogy mit csinált az exe, amivel szerintem arra próbált ösztökélni hogy én olyanokat ne csináljak. Aztán mégis ez az ex volt jó neki, ezt éreztette, de amúgy nem jöttek össze, miután engem dobott sem. Nyilván ő jó volt, ha 3 évig együtt voltak, én meg rongy, mert engem meg pár hónap után dobott. Mesélt nekem egy gimis exéről is, akivel nem feküdtek le egymással, utólag sajnálja hogy nem sikerült megdugnia. Rólam egész biztos nem gondol semmit, hisz ő dobott. Sokszor érzem azt hogy élni sincs kedvem, hiszen belém mindig belém rúgnak, és senkit nem érdeklek őszintén. N/29
2019. aug. 17. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Mert te sem érsz semmit saját magadnak.


Klasszikus önbecsülés probléma, elég gyakori.


Önbecsülés: Szeretem és tisztelem magam.


A másik megfigyelhető jelenség ami általában ehhez társul a te kérdésed esetén is olvasható kiemelt önzőség.


Ez itt annyit tesz, hogy te kapni akarsz, hogy veled foglalkozzanak, stb, szó sem esik arról, hogy te mit szeretnél adni.Ez logikus következménye az önbecsülés hiányának, hisz egy űrt akarsz vele öntudatlanul kitölteni, hogy szeressenek mert te nem tudod magad, és törvényszerű, hogy nem tudod ezt felismerni sem, hisz az önbecsülése hiányából eredő önfeladó magatartást adásnak éled meg.Pedig az csak a valós igényeid háttérbe szorítása a vágyott szeretet és figyelem kapásának reményében, amiket pont ezen önsorsrontó viselkedésmechanizmus miatt nem kaphatsz meg, hisz aki nem szereti és tiszteli magát azt nem lehet tisztelni és szeretni.


Ennek a dolognak általában gyermekkorban van a gyökere és maradéktalanul meg lehet haladni, fél lehet oldani.


Ennek első lépése, hogy akarni kell.Ezt csak azért írom, mert sokan a változtatni és fejlődni akarás összekeverik a panaszkodással.


A második lépés, hogy megtanulok reflektálnia magamra, nem csak a környezetet okolom, hanem felismertem, hogy hol hibázik, hisz mindenért ami velem történik én vagyok a felelős.


🙂

2019. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden ember valami céllal születik! Nincs olyan hogy nem érsz semmit! Lehet Te nem viszel véghez hatalmas dolgokat, de legyen önbecsülésed! Nem biztos hogy tetszik mindenkinek amit csinálsz és ahogy csinálod,de biztos találsz olyat aki meg fog becsülni!

Vannak beképzeltek akiknek senki és semmi sem felel meg, akárhogy viselkednél találna benned kivetnivalót! Olyannal gyere össze aki úgy szeret ahogy vagy!Neked is határozottak kell lenned, életcélokkal! Másoknak igyekezz vidámabbá tenni a napjaikat és Te is több értelmet látsz majd az életben,párkapcsolattól független! Közben pedig rád találhat a Nagy Ő!

Én egyedül vagyok (30/F-ként) és meg lehet találni az élet értelmét így is!Néha nehezebb, de pozitívan kell állni a problémákhoz is!😉

2019. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hányszor teszed még fel ugyanezt a kérdést? Menj el egy pszichológushoz, mert amíg ilyen vagy, addig nem lesz se normális életed, se normális kapcsolatod. De ezt már több kategóriában, többen is leírták neked. Marha unalmas már, hogy itt vergődsz hónapok óta, egyszerűen nem lehet már sajnálni téged, mert nem teszel semmit a nyomorod ellen!
2019. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!