Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Közösségi médiában elért siker?

Közösségi médiában elért siker?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet rossz kategóriába írok, de ezt találom a legmegfelelőbbnek.

Szóval mi a véleményetek a vloggerkedésről? Mármint én nagyon szeretném csinálni, van is egy csomó videóm, ami nincs feltöltve. Viszont egyetlen egy dolog zavar. Méghozzá az, hogy nem szeretném, hogy az emberek belelássanak a magánéletembe. Sajnos anélkül pedig nem megy. Nem vagyok 15 éves, hanem már 20-as évei végén járó családanya. Példának hoznám Chloe-t és Tokár Tomit. Nagyon tetszenek a videóik, de bármikor nézem, az jut eszembe, hogy minden magánjellegű dolgot megosztanak az emberekkel. Mintha az életüket csak ennek élnék. Vagy azok, akik a szülésüket rakják ki nyilvánosság elé. Ebbe a csapdába pedig nem szeretnék esni. Jól gondolom, hogy ez nem nekem való?



2019. aug. 18. 07:03
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Majd nem lesz magánéleted. A legtöbb híresség ezért lett öngyilkos. Illetve ezért sokan depressziósak.
2019. aug. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahoz hogy igazan sikeres legyel, eleg ha valami erdekes es egyedulallo dologrol vlogolsz, legyen az barmi.

Persze nyilvan ahoz kell valami tudas/tehetseg/kreativitas, es egyszerubb arrol beszamolni, hogy epp milyen szart vasaroltal a hetvegen.

En soha sem ertettem miert is nepszeruek az ezredik ilyen videok is, en szemely szerint leszarom egy szamomra idegen ember maganeletet.

2019. aug. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Mit értesz pontosan vloggerkedés alatt, mit szeretnél megosztani az emberekkel? Pl remekül főzöl és főzős videókat? Vagy kiválóan sminkelsz, és videóidban tippeket adnál? Ha vmi ilyesmi a cél, az sztem tökéletesen szeparálható a magánélettől. Viszont ha a fentebb említett ezt és ezt vettem ma, ezt csináltam ma típusú videókról van szó, na ott aztán magánélet viszlát. Igen, jól látod. Ezek az emberek ennek élnek. Neked kell tudni, mit szeretnél és ennek tükrében ez neked való-e?
2019. aug. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Szereted csinálni=neked való. Alakítsd úgy, hogy ne legyen benne az olyan magán dolog, amit nem akarsz megmutatni. A hogyanjában van a válasz. Nem fekete vagy fehér.
2019. aug. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Miután érdemi eredmény nincs mögöttük, ezért mi mással lehet sikert elérni, mint a magánéletükkel.

Te is csak annyit mondtál magadról, hogy családanya vagy, mi az amivel hozzá tudsz járulni mások életének jobbá tételéhez?

Na ugye...

2019. aug. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarosi Csaba is vlogol es megsem osztja meg a maganeletet. Lehet ezt normalisan is csinalni. Oszd meg az utazasaid, vagy a gondolataid. Nem muszaj a furdosoidat vagy a szulesedet.
2019. aug. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan jelen vannak ilyen-olyan formában a neten, ha nem is Vlog-okat, de videos előadásokat is készítenek, válallkozást üzemelnek, szakterületüknek megfelelő dolgokkal foglalkoznak, hírlevélben küldik video előadásaikra mutató hivatkozásokat, stb...

Vannak akuik egy-egy mozzanatot megemlítenek magánéletükből, ha a téma úgy hozza ("ilyen és ilyen nehézség esetén nekem mi segített", vagy ha egy sztori eszükbe jut, de a magánéletüket nem teszik bele az egészbe. Nem lehet tudni, hány gyerekük van, van -e párkapcsolatuk, kivel élnek együtt, mit gondolnak gyerekvállalási, párkapcsolati meg egyéb, nem szakterületükre vonatkozó kérdésekben.

Én nem adnám fel ilyen könnyen...

Bizonyos szintű ismertté válás után elkövetkezik, hogy a magánéletre kíváncsiak lesznek az emberek, de szerintem ez szakterület-függő is, valamint az adott illető megnyilvánulásai is hozhatja magával ezt (témaválasztás).

Ahhoz, hogy valaki magánéletével kezdjenek foglalkozni "bulvár-szinten" - szerintem - valamiféle napi szintű média-szereplés kell "bizonyos műsorokban, melyek eleve indukálják az illetővel való foglalkozást"...

2019. aug. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a legfontosabb kérdés az, hogy miért és miről akarsz vlogolni? van valami célod, mondanivalód, üzeneed is, vagy csak öncélúan akarod csinálni? az is lehet egy cél, hogy gyakorold a szereplést, vagy dokumentáld a fejlődési utadat egy (pl. főzés, sminkelés, stb), vagy akár több területen is.


egyrészt egyáltalán nem kell feltétlenül minden személyes dolgodat kiteregetni, ha nem akarod. szerintem a gond azzal lehet, hogy olyanokat nézel (nem ismerem, akiket említettél), akik ezt teszik és ezért ezt a példát látod csak magad előtt. de nem mindenki így működik a YouTube-on (sem). aki persze hajlandó erre, az így próbál érvényesülni és valószínűleg erre is van igény és kereslet.

van egy csomó YouTuber (nem csak 13 év alatt), akiknek még az arcát se látni, mégis irtó nézett csatornákat össze tudnak hozni, mert olyasmiket tudnak megmutatni a videóikban, amiket mások nem feltétlenül. csak rajtad áll, hogy mit és hogyan csinálsz.


ha már említették, nézd meg pl. Magyarósi Csabát. szokott beszélni a gyerekeiről, meg is szokta mutatni őket, de csak úgy, hogy ne legyenek felismerhetőek, hogy ezzel ne tegye ki őket nem kívánt hatásoknak. szokott olykor szerepelni a felesége is, de mégsem teregeti ki a magánéletét és kb. az itt leírtakon kívül alig lehet valamit tudni a magánéletéről, mert rengeteg egyéb értelmes és érdekes témája van, miért ezzel foglalkozna?


vagy ott van pl. hormonmentes Janka, aki felvilágosító jelleggel mindennél alaposabban kivesézi a szexualitás minden részletét, miközben egyáltalán nem a saját magánéletéről szól a vlogja és aligha érezheted úgy, hogy az ő magánéletével foglalkoznak - pedig valószínűleg azért arról is elárul ezt-azt, ha mást nem, hogy szereti a szexet, hiszen ezzel foglalkozik - csak nagyon nem mindegy, hogyan...


egy régi mondás szerint:

"a nagy elmék eszmékről beszélnembereek,

az átlagos elmék eseményekről beszélnek,

a kicsinyes emberek más emberekről beszélnek."


én ezt a három videót ajánlom neked a témában, szerintem elég jól lefedi a dilemmáidat és hogy miket érdemes elkerülnöd és csak annyit tennék hozzá, hogy amitől tartasz, az kezelhető és a problémák elkerülhetőek, csak értelmesen, okosan kell csinálni:

https://www.youtube.com/watch?v=0Gj8bOotI9U


https://www.youtube.com/watch?v=cQS1373a9-c


https://www.youtube.com/watch?v=aJ66vVRC-NI


egyénként azt se felejtsd el, hogy amit kiteszel a netre, az csak úgy magától nem fogja azonnal mindenki látni. a lehetőség megvan rá, de a valószínűsége igen kicsi. jóval kevesebb videó és vlogger válik egyik pillanatról a másikra (vagy akár nagyon sok munka után is) irtó nézetté. a többséget szinte senki nem ismeri és nem nézi, csak egy pár ismerőse, akire rátikmálta, hogy nézze meg és talán még egy páran megtalálták véletlenül. a többség itt Gyakorikérdéseken is azon szenved inkáb, hogy miért nem nézik a videóját, hogyan tudnak több nézőt és követőt összeszedni. akit nem is néznek, annak meg a magánéletével se foglalkoznak még akkor se, ha minden részletet be is mutat.

sokan éppen ezért teregetik ki a magánéletüket (a YouTube-on éppúgy, mint a bulvár lapokban is), mert csak ez van, amivel meg tudnak jelenni és fel tudják hívni a figyelmet magukra. akinek van szakmája, szakértelme, tehetsége, tudása, alkotása, véleménye, az ezekkel szerepel, ezeket mutatja be. akinek ezekből nem jutott, vagy csak beéri annyival, az meg azzal szerepel, hogy néz ki, kivel jár, mit csinál, stb.

2019. aug. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Igazán hasznos és értelmes válaszokat kaptam!
2019. aug. 26. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!