Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon kevés sikerélményem...

Nagyon kevés sikerélményem van mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés kicsit eltérő lesz a többitől, nem rinyálni akarok, hogy milyen szar az életem, hanem pont fordítva.


Régen depressziós voltam, hasonló rinyagép, mint itt sokan, hogy "jajj nem tudom mit tegyek, minden xar". Már évek óta megváltozott minden, párkapcsolatok terén voltak gondok, de bármikor tudok barátnőt találni, csak a csalódások miatt most jobb egyedül és nem is hiányzik. Családi kapcsolatok terén, hát a kapcsolatom jó a családommal, csak nekik egymás közt nagyon rossz. Szakmailag lent bővebben kifejtem.


Informatikus vagyok, amikor munkába álltam 20 évesen, még depressziós voltam. Voltak olyan pillanatok amikor ez visszahúzott, például kaptam 1 nagy projektet, amikor elvállaltam hittem magamban, de amint leültem a székembe, hogy álljak neki, akkor "te jó ég mit tettem, nem fogom tudni megcsinálni" és hasonló gondolatok jártak a fejemben. Mára már úgy állok hozzá mindenhez, hogy simán megoldok bármit, ezt úgy értem, hogy amit nem tudok azt úgy is megtanulom, hisz ezt már többször bizonyítottam magamnak. Gyerekkoromban azt sulykolták belém, hogy "nem vagyok jó semmire", mára ezt teljesen legyőztem és tudom, hogy "bármire képes vagyok".


A párkapcsolati csalódásaimról annyit, hogy több komoly kapcsolatom fulladt kudarcba, régen elég idealista voltam, hittem benne, hogy sikerülhet. Amióta az utolsó kapcsolatom véget ért (én szakítottam), azóta a lexarom tablettával kelek. Nem érdekel semmi olyan téren, hogy aggódjak érte, hisz bármit akarok simán elérem.


Sorra utasítom vissza a munkalehetőségeket, főállásban 300+-t megkapok, mellékesben szintén 300 körül, de ezek mellett még olyan lehetőségeim vannak, hogy ha főállást váltok, akkor 400-450-et megkapok kezdőfizetésnek. Mellékesben meg olyan munkákat utasítok vissza amivel kb havi 20, de max 50 óra munkával 3-400-at megtudnék keresni.


Most nem akarom tovább sorolni, hogy milyen kva jó minden és mégsem.


Bármit teszek, természetes a siker, ritka a sikerélmény és rövid ideig tart. Gondolok itt arra, hogy van egy elég nagy projekt amin dolgozom, vannak benne nagyobb feladatok, ha 1-1 nagy feladatot megoldok, akkor nincs semmi sikerélmény csak olyan "oké, következő feladat" érzés. Néha 1-1 kisebb probléma megoldásával van sikerélményem, ami feldob kb 1-10 percig, de ennyi.


Bármit elérhetek amit akarok, rohadt jó életem és lehetőségeim vannak, persze ezért nagyon sokat dolgoztam. Mit tegyek, hogy értékelni tudjam ezt annyira, hogy adjon löketet? Megszoktam, hogy bármit akarok elérem, sikerül, de valahogy már az a löket amit régen kaptam már nincs meg.


Mások segítésével kaptam régen nagyon sokat, de most nem érdekel senki más, most csak magamra akarok koncentrálni, mert elegem lett abból, hogy adok adok adok és utána még köszönöm sem jár.


A rossz kapcsolatomban nem nagyon volt sikerélményem, a szakítás óta meg annyira felszabadultam, hogy minden sikerem természetes és nincs löket. Mondhatni a ló túloldala.



Váltsak munkát?

Új szakmai kihívások, több pénz, de a pénz nem motivál és a jelenlegi meg azért fontos, mert akikkel együtt dolgozom az egy egész jó csapat és szeretek velük dolgozni, plusz a munkaidőmben elég sokat fordíthatok magamra, ha nyugisabb időszak van.


Kezdjek sportolni?

Régen karatéztam és gondoltam azt elkezdem megint, de nem hiszem, hogy ez adna akkora löketet, sikerélményt. Viszont a mozgás jót tesz, napi 4 óra utazásból 1.5 óra intenzív séta, szóval nem vagyok eltunyulva sem.


Próbálkozzak megint kapcsolattal?

Lehetőségem van rá, de nem érzem szükségét. Most nagyon jó egyedül.


Menjek tanfolyamra?

Ami a legjobban motivált régen és sikert adott az a munka volt. Nagyon sok dologhoz még nem értek amihez szeretnék, de így is megoldok mindent és napról napra fejlődök, tanulok, viszont most a tudás sem ad sikerélményt. Rengeteget tanulok, de csak tudást szerzek, sikerélményt nem.


Megint segítsek másoknak?

Mások segítése volt még ami nagyon sokszor erős löketet adott, jó érzés volt, de önző akarok lenni végre, csak lehet ez veszi el tőlem most a sikereket, hogy magamra koncentrálok főleg.


Keressek új célokat?

Bármit akarok elérem, de hiába, mert nem kapok löketet.

Vannak komoly céljaim amik több évesek, van ami kb 10+ évre előre szól, ezekben is nagyon szépen haladok előre, mégsem segítenek.


Kezdjek el inni, vagy drogozni, kicsit rombolni magam, hogy utána legyen hova felmásszak megint?

Persze ezt kb alapból elvetem, lehetőség, de nem az én utam.


Új barátok?

Naponta ismerek meg új embereket neten, néha személyesen.


Nem a kifogásokat akarom keresni, hanem a megoldásokat.

A sikerélmény egy elég pozitív visszajelzés magamra tekintve, hogy "igen ezaz elérted ezt is", viszont már jó ideje az "álom életem" annyira természetes, hogy amikor rosszul ment minden utána a javulás adott csak plusz löketet. Nem akarok hullám-völgyeket csak azért, hogy jobban élvezzem azt amim van.



2019. jún. 27. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Jó kis szófosásod van. A fene se fogja elolvasni ezt...
2019. jún. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A sportolás óriási sikerélményeket adhat.


Pl.: Régóta testépítek hobbi szinten, de eddig mindig kövér voltam legjobb formámban is volt annyi zsír rajtam, hogy ne nézzek ki izmosnak.


Most elkezdtem az első komolyabb Cut-omat és kb hétről hétre lehet látni a változást és óriási sikerélmény, ahol alkalmanként izmosabbnak, fittebbnek nézem magamat.


Plusz mások reakciója is megváltozott, amikor rám néznek.


Szóval a testépítéssel nagyon sok siker élményed lehet. Pesze a te helyzeted kicsit más mint az enyém, de az első évben még könnyű az izomfelszedés így te is viszonylag hamar nagy változáson eshetsz át.



Ha a kapcsolat nem érdekel kicsit fókuszálj az rövidebb dolgokra lányokkal. Az is rengeteg sikerélményt. Nem feltétlenűl a testi élvezet hanem hogy férfinak érezheted magad, aki bárkivel letudna feküdni ha nagyon akarja...


Az új célok is jó ötlet. Pl.: a 4 órás napi utazás rettenetesen sok. Legyen az a célod, hogy felköltözhess a belvárosba. (Feltételezem BPen dolgozol informatikusnként, de kitudja)


Hírtelen ennyi ötletem van. Amúgy igen, picit szükségtelenűl hosszú.

2019. jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A 4 óra utazást is nagyon jól hasznosítom, nem akarom lecserélni. Igaz mellette már tettem lépéseket, néha otthonról dolgozom.
2019. jún. 27. 22:01
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Neked már gyerek kellene, mert úgy néz ki, hogy befásultál. Kényelmes életed mellett érdemes szegényebb részeket látogatni vagy szegény emberekkel ismerkedni. Sokan a betevő falatért güriznek és még így is éheznek. Nem tudnak gondolkozni az életükről mint te.

Valamilyen hasonló helyzetben vagyok én is. Van olyan eset, hogy én 10 perc alatt keresek 100 ezer Ft-ot csak nem mondom el miből ;)


Szerintem nálam is lehet a gyerek elvenné minden időm, biztos rosszabb lenne, de a gyerek érzést ad vissza és a pénzedből sem marad sok, az már biztos ;)

2019. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sőt példát lehet venni Leonardo Dicaprio-ról, hogy foglalkozik ezzel a tarthatatlan helyzettel, ami a Földön van. A politikába is érdemes belefolyni, hogy mit is művel a FIDESZ és slepje. Egy kicsit ki lehet fordulni a strucc politikából és el lehet nézni, milyen rossz amúgy a világ helyzete, pl. itt van a szakember hiány és munkavállalás kudarca és nem az informatikai területen. Pl. a kerti növényeim teljesen elégtek a veteményesemben, sokan földművelésből élnek, nem tudom mi lesz velük.
2019. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy ilyennel pszichiáterhez szoktak fordulni ekkora szöveggel, gondolom te ingyé akarod, hogy itt tanácsokat adjunk.

Amit előzőleg írtam, ezt egy dilidoki 15000Ft-ért mondta volna el.

2019. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy erre a dologra a gyerek lenne a megoldás. Szeretem a gyerekeket, unokahúgommal is jól elvagyok, de sajátot még nem szeretnék még.


Nagyon sok embert ismerek, napi szinten ismerek meg embereket, változó milyen sorssal. Nem hiszem, hogy mások nyomorúságán át vezetne a sikerélményemhez az út. Most nem is akarok másoknak segíteni, saját magamra akarok koncentrálni. Eddig elég sokat foglalkoztam másokkal.


Politizálni nem akarok, nem az én világom.


Hát nem sokat segített amit írtál, de azért köszi. Nem hiszem, hogy orvoshoz kellene fordulnom, sőt magamat ismerve ezt a dolgot is megoldom, csak jelenleg még nem tudom hogyan, gondoltam valaki volt hasonló helyzetben és az hozzásegíthet, hogy hamarabb rátaláljak a megoldásra.

2019. jún. 28. 13:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Eltelt 4 év, mi történt azóta veled?
2023. júl. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!