Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az élet?

Miért ilyen igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször tapasztalom, hogy bármennyire is küzdök valamiért, folyton akadályokba ütközök, mikor már azt hinném nem lehet rosszabb, akkor jön csak a java. Hogy egy példával is alátámasszam, elmesélek egy sztorit. Tavaly nyáron végig azért dolgoztam, hogy idén, mikor betöltöm a 17-et, elkezdhessem a jogsit. Kb. össze is gyűlt rá a pénzem, nagyon büszke voltam, viszont a sulikezdés előtt 1 héttel döbbentem rá, hogy amúgy semennyi időt nem fordítottam pihenésre, így fáradtabban tértem vissza szeptemberben, mint ahogy elmentem júniusban. Nem bántam meg, alig vártam a novembert, hogy 16 és fél éves legyek, beiratkozzak egy autósiskolába, és elkezdjem tanulni a KRESZ-t. Ez meg is történt, novemberben beiratkoztam, viszont mivel nem kellett sietnem, mert jogosítványom úgy is csak 17 évesen lehet, ki is használtam az internetes tanfolyamon rendelkezésre álló 90 napot a tanulásra. Februárban maximális pontú KRESZ-vizsgát tettem, a sikerélmény még jobban feldobott, alig vártam, hogy végre autóba ülhessek. Igenám, csak a jó kis autósiskolában olyan rendszer működik, hogy nem állítanak fel sehol sem egy határt, hanem minden tanulót felvesznek (nem tudom, megfelelő-e ide ez a szó), így természetesen a vezetés-órák nem mennek túl gördülékenyen. A vizsgám után másfél hónappal elkezdtem vezetni. Beiratkozáskor azt ígérték, hogy a kötelező 30 óra maximum 2-3 hónap alatt lemegy, és most JÚLIUSBAN itt állok 11 órával a 30-ból, rendszeres egy órás vezetéssel, ami kb. 2-3 hetente 50 perc vezetést jelent. Gondolom, mondanom sem kell, hogy szinte mindent elfelejtek óráról órara.

Ez alapból borzasztóan elkeserít, viszont ami még jobban fáj, hogy az egyik barátnőm, aki jóval később kezdte a KRESZ-t, mint én a vezetést, ma már jogosítvánnyal a kezében, egész nyáron a saját autójában csücsül, és megy ide-oda. Egy cseppet sem irigylem tőle, csak azért mégis bántja az embert, mikor ő megdolgozik valamiért, és mégsem akar sehogy sem sikerülni, másnak meg a szülei a feneke alá toljak az egészet, és azonnal hipp-hopp összejön.


Nektek mi a véleményetek erről? Nem panaszkodni jöttem, csak egyszerűen nem tudom felfogni, miért mindig a legszerencsétlenebbekkel kell kitolni, és akinek meg van, tehetős, annak mindenben sikert aratni.


17l



2019. júl. 20. 13:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

" Beiratkozáskor azt ígérték, hogy a kötelező 30 óra maximum 2-3 hónap alatt lemegy"

Reklamálj, hivatkozz rá, hogy ezt ígérték.

2019. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ó, hányszor reklamáltunk már.:( Mindig az a válasz, hogy oktató-hiány van. Ilyenkor persze az "Akkor minek vesznek fel több tanulót?" kérdésre a válasz már nem tudom.


Jelenleg ott tartunk, hogy nem hajlandóak kiadni a papírjaimat.

2019. júl. 20. 13:48
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem mész át másik autósiskolába? Mondjuk ahová a barátnőd járt?
2019. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Fenyegetozz, hogy jogi utra tereled a dolgot. Ne hagyd magad es ne keseredj el :) meg lesz az a jogsi ;) !
2019. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Oda pl. nincs lehetőség átjelentkezésre. Most találtam egyet, ahol van, viszont másfélszer annyi egy óra. Ők át is vennének, de a jelenlegi autósiskola nem adja ki a papírjaimat.
2019. júl. 20. 14:00
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó!:D Hát reménykedem.:(
2019. júl. 20. 14:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid miért nem mennek el veled a papírjaidert? Persze, egy 17 éves lánnyal könnyen szívóznak, kellene egy felnőtt aki odabasz nekik az asztalra, lefosnák a bokájukat is. Ha gondolod segítek, írok nekik egy felszólító levelet. Küldök privit.
2019. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mert annak látod. Valójában nem az és még feléd se az, csak az egésznek nem csak a fél százalékát kéne érzékelni.
2019. júl. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd?
2019. júl. 20. 17:03
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem adjàk ki a papirokat?? Vidd magaddal apadat vagy valaki ferfi. Ilyen nincs. Mar rajuk boritottam volna mindent. Am melyik iskola ez? Megirod privibe?? Csak hogy veletlenul se menjek oda.
2019. júl. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!