Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezt miért nem érti a legtöbb...

Ezt miért nem érti a legtöbb ember?

Figyelt kérdés
[link]

2019. aug. 20. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez az egyik legbonyolultabb tudomány filozófiai kérdés. Gyakorlatilag Platon-Arisztotelész vitájának egyik "eleme", mit hiszünk el, mit fogadunk el. Évezredeken át jókat vitatkoztak ezen...
2019. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs még egy gondolat. Olvasd el Platóntól a "barlang hasonlatot" (ld még Mátrix I. rész).
2019. aug. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Azért szerintem a legtöbb értelmiségi embernek ezt értenie kéne.
2019. aug. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Persze nagyrészt amőba szinten élnek az emberek, főleg itthon. Szóval valóban nem kell sokat várni.


A többség sajnos leragadt a 99 éves láncdohányos de egészséges nagypapa sztorinál.

2019. aug. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mojjo ***** válasza:
97%
Miből gondolod, hogy a legtöbb ember nem érti? Csak nem személyes tapasztalatból?
2019. aug. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Azt nem tudom, hogy a kérdező miből gondolja, én abból, hogy körülnézek. Látom az oktatás színvonalát, látom a koszos utcákat, látom a kültéri munkák igénytelenségét, látom a kihívott szakipar butaságát és mohóságát. És megtanultam a természet törvényeit. Elszigetelt esetek lehetnek kivételek, de itt és most meg lennék döbbenve, ha mondjuk nem is a többség, de elég nagy kisebbség értené. Na és persze a döbbeneten túl, boldog lennék.
2019. aug. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

6. 19:02. Elég itt körbe nézni. Én ott kezdeném, hogy sokan használnak olyan kifejezéseket amiket ők maguk se értenek. Pl. ott kezdődik, hogy a mémre rá van írva: "statisztikailag nem szignifikánsak". Ha valaki nem tanult statisztikát csak kb. sejti ennek a jelentését (vagy még azt se). Pont pár perce válaszoltam meg egy másik kérdést ahol a statisztika szignifikanciáról "beszélünk".

A másik fele amit fent is írtam, és pl. Platón több helyen szépen megfogalmazza (de ugyanígy Buddha, Konfuciusz írásaiban találkozik vele az ember). És erre írtam, hogy talán a legszebb összefoglalója Platon barlang hasonlata. Azt is az emberek igen nagy része nem érti. Pl. a Mátrix I. rész nagyrészt ez köré épül. Egy nagy Mátrix rajongó ismerősömnek oda adtam és amikor kérdeztem, hogy nem lát-e párhuzamot nézett rám mitn egy marslakóra, hogy Platón és a Mátrix hogy jön össze.

Az oktatás színvonala ezen még nagységrendeket rontott.

De én is csodálkoznék ha sokan értenék. De értelmes emberekkel ezeken a kérdéseken nagyon jókat lehet vitatkozni.

Továbbra is fentartom, hogy ez a "kérdés" a "modern" európia tudomány elmúlt 2500 évének summázata.

2019. aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem a tudományos modellalkotás éppen a legjobb módszer az ilyen szubjektív torzulások kiküszöbölésére.

Igazándiból nem értem, miért topogunk még mindig ennél a kérdésnél, mintha egy elkerülhetetlen örök igazság lenne.

Ez ma más csupán társadalompszichológiai kérdés szabadna, hogy legyen.

2019. aug. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!