Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Több szakma egyszerre? Működők...

Több szakma egyszerre? Működőképes lehet, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Egy éve dolgozom egy szar helyen, mert nem volt más lehetőség, de kellett a pénz.

Így teljesen leszívja az életerőm, érzem,hogy muszáj változtatnom és előre lépnem az életben.

Amit egyetemen végeztem, abban nem akarok dolgozni mert nem magam miatt csináltam(hosszú).


Szóval teljesen új fejezetet akarok nyitni, viszont nem tudok dönteni. Két dolog van, ami vonz és szeretném: körmös szakma,elég jó kézügyességem van és tetszik benne minden. A másik a fotós, amit az évek alatt már hobbiként is űztem.

Igazából mindkettőt akarom és úgy gondoltam szép lassan mindkét képzést elvégzem. Elgondolva még akár egyszerre is mehetne a kettő, de ugye ez még jövő kérdése.

Van értelme egyszerre 2 szakmát is kitanulni? Működik így? Vannak tapasztalatok? 22n


2019. aug. 21. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne működőképes? Az lehet gond, ha mindkettőnek pl. hétvégén vannak az órái, vagy legalábbis többször is egybeesnek. Egyébként én nem látom okát miért ne működhetne. Ha úgy érzed tudnád csinálni a kettőt egyszerre, akkor csináld.
2019. aug. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egyszerre nem kezdeném el, de egymás után simán.
2019. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem pont egyszerre gondoltam, hanem egymás után.

Hirtelen arra gondoltam, hogy két , ilyen különböző dolgot nem túl jó ötlet egyszerre csinálni, hanem talán jobb ötlet egyet de azt teljes erőbedobással és csak arra összpontosítva a leghatekonyabb. Viszont nem tudok dönteni és mindkettő közel áll hozzám, talán annak a jele,hogy mindkettőbe kezdjek bele :)

2019. aug. 22. 13:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Az OKJ-s képzést a jelenlegi formájában felszámolják. [link] Azt tudom, hogy most ősszel még elindítják a 2 éves képzéseket nálunk, de hogy aztán mi lesz... ¯\_(ツ)_/¯


A körmös képzésre, szakmára nincs rálátásom. A fotósra igen. Javaslom, hogy itt gyakorin is keresgélj fotó, fénykép, fotográfus témában, az utóbbi időben tök gyakran előjött a téma, milyen, megéri, nem éri stb. és nagyon érdekes párbeszédek születtek belőle.


Hobbista vagy, tehát két dolgot biztos tudsz:

1. a fotós felszerelés nem olcsó mulatság

2. a fotózás gyakorlati műfaj

Felénk nappali képzés nincs, munka mellett levelezőn vagy estin csinálni dögletes: ha órára jár az ember, akkor nem marad ideje fotózni, fejlődni. Ezért nem is ajánlom, hogy duplázd az élvezeteket.


Azon lehet érdemes lenne még elgondolkodnod, hogy mennyire érdemes a kikapcsolódásodat szakmába átfordítani. Sokan röhögve megoldják, de láttam már embert csúnyán megborulni tőle.

2019. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!