Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha az unokatestvé...

Mit tennétek ha az unokatestvéretek ezt tenné az esküvő napján (elméletben)?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz az esküvőnk és a dátum már 1 éve ki van tűzve. Az unokatestvéremék még tavasszal beszélték, hogy augusztus közepe körül mennek egy 2 hetes túrára Peruba. Azt, hogy mikor jönnek haza még a mai napig nem tudják. Váltig állítják, hogy nagyon max az esküvő előtt 1 nappal már itthon lesznek, de egyes rokonoktól azt hallottam vissza, hogy csak az esküvő napján érkeznek valamikor.

Ugye, a dologban benne van, hogy erdőtűz tombol Amazonas térségében és gondolom nem sokáig lesz Peru sem érintetlen ez miatt: járattörlések vagy hasonlókra gondolok. Kérdeztem őket, hogy mindenképp mennek-e, mert elsősorban aggódom, hogy valami bajuk történik. Ez az elsődleges szempont, a másodlagos, hogy a nagy napra visszaérnek-e.

Előre gondolkodtam picit és nekem valamiért nagyon nagy a sejtésem afelől, hogy nem fognak visszatérni az esküvőnkre. Tudom, totál felesleges előre lovagolni azon, ami még nincs, viszont akkor biztosan megszakítok velük mindenféle kapcsolatot, mert már előre sírhatnékom van ha belegondolok abba, hogy mi van ha nem lesznek ott.

Volt valakinek hasonló tapasztalata, hogy rokona nem ment el az esküvőre? Mi lett a következménye? Bármennyire is akarom magamat nyugtatni, hogy nem áll meg a világ, számomra igenis fontos lenne, hogy ott legyenek. Haragudnék nagyon ha másképp alakulna.


2019. aug. 23. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Hát, ha te ezért megszakítod velük a kapcsolatot, akkor ők járnak jobban.

Érti mindneki, hogy a te nagy napod, de nekik ez azért nem egy akkora jelentőséggel bíró esemény, hogy lemondjanak egy olyan útról, ami nemcsak, hogy hatalmas élmény, de gondolom ők is nagyon várják már, és nyilván jobban fogják ott érezni magukat, mint egy egésznapos rendezvényen, ami tök másokról szól. Gondolom, ezt meg tudod érteni. Félre kell tenni az önzőséget. Nem ők esküsznek azért, nem kell mindnekinek bokánfsni magát tőletek.

2019. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Beperelni nem akarod őket, mert előre megfontolt szándékkal távolmaradtak a "nagy napodtól"? Tényleg jobban járnának, ha kivonulnál az életükből. Hisztis kis...
2019. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ja, persze... De mi a 3 hónappal ezelőtti esküvőjükön nem volt baj, hogy ott dekkoltunk, vagy nem tudom hogy állt volna a szájuk ha azt mondjuk, hogy egy kirándulás fontosabb. Ráadásul 1 éve már, hogy a dátum megvan. A pénz náluk nem számít, akkor és oda mennek ahová akarnak, úgyhogy még csak azt sem tudom mondani, hogy 1x-i lehetőség...

Szóval ja, én vagyok a hisztis, hogy életünk legszebb napján akarunk velük osztozni, és megvagyok sértődve azon, hogy a kirándulásukat így szervezték, hogy valószínű ott sem lesznek. Nem tudom, de szerintem nem bennem van a baj, hanem abban aki ezt csak úgy veszi mint egy szülinap...

2019. aug. 23. 12:05
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudjátok, aki még nem szervezett esküvőt, az nem is tudja felmérni, hogy mennyi munka van benne, intézkedés, hogy a vendégek jól érezzék magukat. Szerintem mi a mai lagzikhoz képest nagyon szerényen rendeztük meg, semmi giccs, flanc nem lesz az esküvőn, vagy olyan, hogy még 2 országgal arrébb is beszéljenek rólunk. Nem a nyálverés a célom, mert ha az lenne, aki telibex@rnám, hogy ki van ott és ki nem. Aki ott van az lásson és ennyi alapon lennék. DE NEM. Első szempontom volt, hogy a család legyen ott, a legfontosabbak és utána jönnek a barátok. Pár barátot már meg sem tudtunk hívni a hely szűke miatt, mert az első a család. Erre ők is találgatnak, miközben mások szívesen eljöttek volna velünk ünnepelni... Igen, hisztisnek tűnhetek, lehet az is vagyok. De nem egy olcsó mulatság amit (talán) ők is tudhatnának.
2019. aug. 23. 12:17
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerveztünk már esküvőt (a magunkét), és ezek után is egyetértek az első két válaszolóval.

Még ha a szüleidről vagy a testvéredről lenne szó!

Unokatestvér már nem a legközelebbi rokonsághoz tartozik.

Ha neked előre sírhatnékod van attól, hogy nem lesznek ott, akkor pszichiáterre van szükséged.

És már előre sajnálom leendő férjedet....

2019. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
13%
Én egyetértek a kérdezővel. A nővérem esküvőjét szerveztük, meg lett minden rendelve, és ott tartottunk a végén, hogy a meghívottak 3/4-e nem jött el. Rengeteg étel és sok sok felesleges szervezés ment a kukába. Ez nem hisztisség, ha neki megvan már 1 éve az időpont, simán lehetett volna másik dátumra szervezni a kirándulást.
2019. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
15%
Nem gondolnám, hogy hisztis lenne, ha szeretne egy napot, amikor mulathat egyet a rokonságával, és mindenki ott lenne. Pláne ha ez ahogy ő is írta oda-vissza megy. :)
2019. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha lesz menyasszonytánc, akkor kb. visszajön a vacsora ára. A nászajándékok értéke kb. összemérhető a lakodalom költségével.

Szóval nem érdemes az anyagiakon sem problémázni.


Az tény, hogy ha néhány jó barát azért nem lett meghívva, mert nekik nem jutna hely, akkor bosszantó, ha ők mégsem jönnek (és nem váratlan betegség, baleset stb. miatt).

Végül is azt mondták nektek, hogy jönnek, tartsd magad ehhez. Ne foglalkozz járattörlésekkel, erdőtüzekkel, ez nem a te gondod. Ha mégsem lesznek ott, akkor ők csináltak segget a szájukból.

Amúgy egy étteremben legtöbbször nincs hajszálpontos létszám, hogy mennyien férnek be. Unokatesódék ugyebár 2 főt jelentenek. Ha eléggé passzentosra lett tervezve a létszám, akkor a 2 fő távolmaradása csak könnyebbé teszi az elhelyezkedést, de nem lesz foghíjas a terem. Ha meg lazábbra terveztétek az elhelyezkedést, akkor hívj meg +2 embert, maximum egy picit zsúfoltabban lesztek.


Nekem se lenne jó véleményem egy olyan rokonról, aki azt se tudja, mikor ér haza külföldi repülőgépes nyaralásáról (ezt nem is értem: nem fix a visszaút időpontja?), és kb. úgy tervezi, hogy Peruból rögtön a lakodalomba fog beesni.

Ezzel együtt a kapcsolat megszakítása irreálisan erős lépés lenne. Elég annyi, hogy velük ezután sokkal kevesebbet találkoznátok, mint a többi unokatestvérrel.

2019. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#6: "A nővérem esküvőjét szerveztük, meg lett minden rendelve, és ott tartottunk a végén, hogy a meghívottak 3/4-e nem jött el."


Ne haragudj, ezt nem értem.

Ahány esküvőn voltam (beleértve a magunkét is), mindenütt visszajelzést kértek a meghívottaktól, hogy jönnek-e, ill. hányan a családból. Csak ezután lehet pl. éttermet választani, süteményeket, tortákat megrendelni, hisz addig azt se tudod, hány ember lesz ott. (Más kérdés, hogy mivel előre tudni szokta az ember, hogy meghívják, már a meghívó átadásakor legtöbbször tudja mondani, hogy mennek-e vagy sem, ill. hányan.)


Ha viszont ti is így szerveztétek, mégis akik ígérték, hogy eljönnek, azoknak a 3/4-e távol maradt, az nagyon durva!

2019. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 nemaRendőrség ***** válasza:

Szóval fél éve tervezték.

Vagy tényleg nem akarnak menni az esküvőre vagy nekik is ez az egy időpont volt jó.


Általában ha egy nyaralásnak nem a pénz áll az útjában akkor az idő.

Szomorú hogy nem tudnak menni az esküvőre, de azért ez nem egy 20kmes túra a bükkben

2019. aug. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!