Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy átlagemberként mit tehetün...

Egy átlagemberként mit tehetünk a földért?

Figyelt kérdés
Nos, egy átlagos hétköznapi ember mit tehet azért hogy 20 év múlva ne dögöljünk ki? Egyre jobban kezdi felkapni a világ ezt a környezet védelme dolgot, eddig eléggé el volt tusolva, de mostanság hírek, rengeteg ember foglalkozik ezzel. De leht már késő is, vagy nagyon afele halad. Ha nem kezd el minden ember ötletelgetni, és tenni, valszeg az unokáink már nem érik ezt meg. Vagy lehet hogy ők igen, de az ő unokájik már nem. Valamit mégis csak tenni kell, és szinte mindem ember legalább egy kicsit lelkiiseretes, de akkor mire várunk? Ha 1-1 ember nem termel müanyagot, vagy megöntöz 1-2 fát. De össze kéne fogni. Kellene egy amolyan "vezető" akit nem befojásolnak, épp ésszel tud gondolkodni. Most akár az amazonas, lehet ezt nagyon megbánják, lehet most ettől magasabb lesz az élet színvonal, de nézze majd meg magukat 30-40 év múlva. Ha így haladunk ki fogunk dögleni, ez van. Vagy igen hamar találunk egy megoldást, esetleg összefogunk, vagy nemsokára nem az ember lesz a tápláléklánc csúcsa, esetleg nem lesz ember. Mégis ez a hazánk, de se teszed tönkre a házad, a föld is a házunk, és erre még jobban kéne vigyázni. Egy házat vehetunk másikat, máshol. De földből csak ez az egy van nekünk. Vélemények?
2019. aug. 24. 14:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hiába teszünk valamit, le vagyunk késve
2019. aug. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Èrdekes tèma.A szemetelésről annyit,ha sok ember nem venne szemetet,nem gyártanának ,merr nem érné meg.A gyerek...Hát igrn,tény,higy sokan vagyunk.Nem mondom azt,hogy ne legyen,de a max.2 gyerek optimális.Ugye ahil sik gyerek születik(ált.nyomorba)mint Afrikában,ott meg pláne.Nem tudnak élni víz és ételhiány miatt,éa rengetegen vannak.Egyébként szerény véleményem az,hogy az emberiségnek nincs olyan kevés ideje mint azt a média hangoztatja.Nyilván nem lesz sima életünk,talpon kell lenni,de szerintem nem a vég.Azért,mert:az embernek remek alkalmazkodóképessége van.Nem mondom,hogy ez az egész egy pár évtized múlva nem követel emberéleteket,de az emberiségnek szerintem még nincs itt a vég.Ki fogunk valamit találni a modern technika segítségével.És igen,nagy változásokat látok én is,lehet egy másvilág jön majd egy 50-80 év múlva,de ahogy mondtam,szerintem nem halunk még ki.Egyre több elektromos autó van,az egyik legpazarlóbb ország,Katar,az olajból él,vagyis ha az autól fejlődnek(márpedig fognak)akkor megszűnik az autó felőli bevétel,ők is lentebb állnak a hatalmas szennyezéssel. A legfontosabb dolgok,amikre mar egyre több hangsúlyt fektetnek,pl.szemét egyre kevesebb,műanyagot ne használj,illetve a szén-dioxid kibocsátásval kaocsolatban pedig csak annyit mondok,csináljuk,trgyük meg,ezzel könnyítünk az életünkön,életminőségünkön!
2019. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!