Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy akik engem...

Miért van az hogy akik engem kigúnyoltak azoknak jó az életük, míg nekem meg rossz?

Figyelt kérdés
Engem kigúnyoltak a csendességem miatt. Azok akik kigúnyoltak nekik sikeres az életük, még volt olyan aki azzal dicsekedett, hogy ő hozzáment egy gazdag férfihoz, és azóta már gyereket is szült neki. De szinte mindenkinek van már valakije. Míg én meg mindig egyedül vagyok, tehát ugyanúgy szopok mint gyerekkoromban.
2019. aug. 25. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Másokkal sokat törődsz és saját értékrendedet is másokhoz viszonyítod.


Egy kérdés van a világon, ami segített nekem ilyenkor : Mit teszek ma, hogy jobb legyek, mint tegnap?

Minden nap kicsit jobb leszek, akkor év végére 365x jobb leszek.


Magamhoz hasonlítom magam, nem másokhoz.

Igen. Vannak sokan, akiknek jobb nálam. Vannak, akiknek nem. De én nem tudnék a tükörbe nézni, ha gold diggert kéne játszanom.

Önismeretet segít megtalálni az erősségem, képességem. Első körben egy MBTI, majd egy Big 5 tesztet kerestem, lehetőleg nem csak egyet, mert a neten lévők elég bénák és félre vezethetnek. Ez alapján tudom magamról, miben tudnék előre törni, milyen állások segíthetnem az önmegvalósításban. Ebben akár pszichológus is segíthet, ha hajlandó vagyok foglalkozni ezzel.

És ha magányos vagyok, és ez zavar, keresek társaságot, ahol jól érzem magam: társas játék klubok, úttörők, cserkészek, természetjárók, film klubok. Ezekben nem a hangos embereket keresik, hanem az érdeklődőket, nyitottakat. Sok intelligens emberrel találkoztam és tanulhattam tőlük.


4. szabály : A saját múltunkhoz hasonlítsuk magunkat, ne mások jelenéhez!

[link]

PDF-ben megtalálod neten. Olvassad el ezt a fejezetet. Aztán írd meg, hogy mit gondolsz róla.

2019. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az elsővel. Ne arra koncentrálj, mások élete milyen, hanem a sajátodra. Egyébként nem tudod, hogy valójában milyen az életük, te csak a kirakatot látod. Fontos, hogy sokat olvass (nem csak önfejlesztő könyveket, de szépirodalmat, vagy bármit, amin gondolkodni lehet) foglalkozz önismerettel, keress olyan hobbit ami igazán vonz és vesd bele magad. Ezer módja van, hogy felemeld magad a posvány fölé, de a panaszkodás, mártírkodás és irigykedés nem tartozik közéjük....
2019. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kívülről látod az életüket, olyannak, amilyen idilli képet akarnak festeni róla.

A saját életedet érdemes jobbá tenni és teljesen egyetértek azzal, amit előttem írtak.

Mindenkinek önmagához érdemes mérnie magát.

2019. aug. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tanult tehetetlenség.

Tudod min kéne változtatnod, esetenként még azt is hogyan, de nem teszed.

Miért?

Te választod a középszerű életet, pedig lehetne olyan is amilyet akarsz.De egyszerűbb kifogások mögé bújni, minthogy felvállald a felelősséget a saját életedért.

2019. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tanult tehetetlenség. Valódi.

De az közhely, hogy bármi lehet belőled. Inkább saját potenciálodat kéne megismerni és aszerint élni. A kettő teljesen más. Az első csak felelőst keres, a második megoldást. Én a megoldás centrikus emberek közé tartozom. Pont le*rom, hogy ki csinálta, az érdekel, hogy lehet megoldani.

2019. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!