Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan állapítható meg valakir...

Hogyan állapítható meg valakiről 100%-osan, hogy bal, jobb, vagy kétkezes?

Figyelt kérdés
Nekem vannak fura dolgaim, amiket sok esetben nem tudok hová tenni. Anyám balkezesnek született, de átnevelték, így kétkezes lett, bal kézzel is ugyanolyan szépen ír, mint jobbal. Én is tudok bal kézzel írni, már picikét sutábban, de azért olvasható. Kilincsekért mindig bal kézzel nyúlok, a táskámat is a bal vállamon szoktam hordani. Evéshez is a bal kezem használom inkább, sok finommotoros tevékenységet meg tudok ballal csinálni (tűbe cérnát fűzni, stb). Ilyenkor mi van?

#jobbkezes #kéz #kétkéz
2019. aug. 27. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor mi van?"


Semmi, mi lenne?

2019. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak szeretném konkretizálni, hogy tulajdonképpen akkor én mi vagyok ebből a szempontból. De látom, unatkozol. Pár nap és kezdődik a suli, nyugi :)
2019. aug. 27. 12:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Tehát írni legfőképpen a jobb kezeddel szoktál? Ezen kívül csinálsz vele valamit?
2019. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, jobb kézzel írok. Mást nem nagyon szoktam vele csinálni, esetleg még fogat mosni, de fésülködni is hol ballal, hol jobbal, attól függ, a fejem melyik oldalán fésülöm a hajam.
2019. aug. 27. 12:21
 5/9 anonim ***** válasza:
A fejed baloldalát tényleg nem jobb kézzel fésülöd? Varázslat!
2019. aug. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy kétkezes, mert akkor mindkettővel menne minden.

Evés szempontjából balkezes vagy.

Írás szempontjából jobbkezes.

Többit (fésülködés, táska, kilincs) mások sem csak egy kézzel csinálják.

2019. aug. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
Ez jó kérdés. Nekem is vannak ilyen dolgaim. Apám balkezes de írni jobbal tanították, anyám jobbkezes. Én kiskoromban mindkét kezemmel írtam de aztán a bal csuklóm törése miatt a jobbnál maradtam, ballal csak függőleges felületre tudok írni, mert nem forog rendesen körbe a csuklóm. Amúgy a biciklit jobb kezesként tolom, enni, mosogatni, fogat mosni meg ilyen mindennapi tevékenységeket mindkét kézzel tudok csinálni, aszerint hogy hogy férek el jobban. Üveget nyitni, kilincset fogni, dolgokat arrébb rakni ballal szoktam. Szóval én is ilyen keverék kezes vagyok. :D
2019. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy kétkezes, de különböző szituàciók függvényèben tudod sok helyzetben mindkét kezed használni, ez jó dolog. Ennyiről van szó.
2019. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 100%-osan sehogy nem lehet megállapítani, mert ez nem ennyire vegytiszta dolog, hogy vagy balkezes vagy, vagy jobb. Személyenként eltér, hogy kinek melyik keze mennyire ügyes, ezáltal az is, hogy a kettő közötti különbségek mennyire jelentősek.
2019. aug. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!