Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme mélyebben belemenni a kapcsolatba, ha "hülyének" érzem magam mellette?

Figyelt kérdés

Ő 21 éves (fiú), én 18 (lány), tehát nem olyan nagy a korkülönbség. Az ismerkedés elején még nyilván annyira nem tűnt fel nekem ez a "műveltségbeli' különbség, mivel főleg könnyedebb témákról beszéltünk (nyilván).

Viszont minnél többet beszélgetünk, egyre jobban érzem a különbségeket... sok témát hoz fel, amihez semmit vagy nagyon keveset tudok hozzászólni. Emiatt egyre jobban kezdek elbizonytalanodni, egyre többet hallgatok, hátha így nem tűnik fel a "tudatlanságom".

Nagyon zavar, hogy hülyének, tudatlannak érzem magam mellette, és szerintetek hasznomra tudnám fordítani, hogy egy ilyen ember került mellém, és tanulhatok tőle, vagy ez a frusztráltság nem fog elmúlni?


Sajnos eleve nagyon csapongó embernek érzem magam... nem találtam egy olyan dolgot, amiben szenvedéllyel elmerülhetek, nincs egy olyan téma, ami annyira érdekelne, hogy órákig tudnék róla beszélni, mert annyira értnék hozzá. Szeretek új dolgokról olvasni, de sajnos a tudás sosem marad meg annyira, hogy utána beszélgetni tudjak róla...

Nem tudom meddig fogja mellettem bírni, egyáltalán észrevette-e a dolgot, vagy még reménykedik, hátha kiderül mi is az, amiben én is csillogok...

Szeretnék felzárkózni, de nem tudom mi a baj... Azt mondják, ha érdeklődéssel nyitsz valami felé, akkor nem kérdés, hogy a továbbiaknak megmaradnak az információk róla... Engem mintha hiába érdekelne bármi is, utólag elfelejtem...



2019. aug. 27. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
XDXDXD
2019. aug. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tejóég, ennyire gáz vagyok???
2019. aug. 27. 22:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, engem zavarna nagyon, mind a két esetben.

De talán az jobban, ha a másik fél “nem ér fel” az én “szintemre”. (NEM lenézően mondom). Fontos szerintem, hogy egy pár bármiről el tudjon beszélgetni. Nyilván mindenkinek vannak olyan dolgok, amik annyira nem érdeklik vagy nincs otthon a témában, de szerintem értelmesen attól még lehet véleményt alkotni, nagyon sok mindenről.

Ha túl nagynak érzed a különbséget, akkor szerintem ez később is zavarni fog, nem hiszem, hogy meg tudnád szokni. Szerintem inkább próbálj meg kérdezni azzal kapcsolatban amiről beszél, vagy elmondani a véleményedet, de az rosszabb ha inkább hallgatsz, mert azt fogja hinni, hogy nem figyelsz rá és nem érdekel az amit mond.

2019. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És alapvetően jól érzitek magatokat együtt? Mert lehet, hogy egyáltalán nem zavarja a dolog. :-) Az ilyen kétségeket meg kell a másikkal beszélni. Arról nem is beszélve, hogy attól, hogy nem vagy atomfizikus egy csomó másban lehetsz tök ügyes, lehet egy csomó egyéb jó belső tulajdonságod, amiért lehet téged szeretni.
2019. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Alapvetően jól érezzük magunkat együtt, neki nagy igénye van arra, hogy minden nap beszéljünk, így sokat telefonálunk, ezekkor a beszélgetésekkor érzem magam hülyének... Mintha nem tudnám normálisan kifejezni magam.

Elég jók a kommunikációs készségeim, ezért tudom sokszor kihúzni magam a csávából. Valamint az érzelmi intelligenciám is elég fejlett, nehezen lehet kihozni engem a sodromból, hogy valakivel elkezdjek veszegetni, úgyhogy ezért is tűnhetek "jó partinak".

2019. aug. 27. 22:30
 6/11 anonim ***** válasza:

De írj már néhány példát, hogy milyen témákat hoz fel! :)

Amúgy szerintem is vele kellene megbeszélned, hogy téged zavar, hogy érdemileg alig tudsz hozzátenni a beszélgetésekhez, úgyhogy valamin változtatnotok kellene. Te is próbálj új témákkal előhozakodni! Olyan pedig nincs, hogy valaki mindenről mindent tud és tök jól elbeszélget róla, valamilyen szinten ez egész normális dolog. :)

2019. aug. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért nem tanulsz te is, hogy felérj hozzá?
2019. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"De írj már néhány példát, hogy milyen témákat hoz fel! :)"

Közben rájöttem, hogy nem is feltétlen a témákkal van a gond... jó, néha van olyan dolog, pld. híres emberek, politikusok, tudósok, akiknek a nevét felhozza, és várja a reakciót, hogy lássa, ismerem-e. De inkább mintha "vizsgáztatni" akarna: beszélünk egy hétköznapi témáról, és hirtelen összekapcsolja valamivel, és feltesz egy kérdést, aminek egyértelmű, hogy ő tudja a válaszát, és kíváncsi, én tudom-e. Pl. beszélgetünk a biciklizésről, és hirtelen feltesz valamilyen sebességgel vagy surlódással kapcs kérdést. Nyilván ezt a példát én találtam ki, de ilyesmikre kell gondolni.

Ilyenkor ha tudom is a választ, meglepődöm, mert egyértelmű, hogy ő tudja a választ, és nem értem miért kell "vizsgáztasson"...

2019. aug. 29. 17:30
 9/11 A kérdező kommentje:

"Miért nem tanulsz te is, hogy felérj hozzá?"


Őszintén mondom, nagyon szeretek tanulni, de bármennyire is érdekelt a dolog, olyan hamar és könnyen kikopik az agyamból. Már rendesen félek elmondani az embereknek, hogy mondjuk a múltban miről tanultam mélyebben, mert félek felsülök ha feljön egy olyan téma, amiről elvileg tudnom kéne.

2019. aug. 29. 17:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlreagálod. Értelmesnek tűnsz, ostoba semmiképp nem vagy, az hogy a lexikális tudásod kevés, nem jelent semmit, azt lehet fejleszteni. Az én párom pl nagyon sok témaban otthon van, sokszor fogalmam sincs róla hogy miről van szó, de buta nem vagyok én sem, csak keveset tudok. Szerintem van különbség. Viszont az hogy ő így "vizsgáztat" téged elég szemét dolognak tűnik nekem. Mintha éreztetni akarná veled hogy ő milyen baromi okos te meg nem, ez egyáltalán nem szimpi.
2019. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!