Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor tudatosult bennetek,...

Mikor tudatosult bennetek, hogy meghalunk? Miben változtatta meg az életeteket?

Figyelt kérdés
Érdekel a véleményetek. Szerintetek mi lesz velünk a halálunk után? Mennyit szoktatok gondolni a halálra?

2019. aug. 28. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Bennem gyerekkor óta, igaz akkor azért mert félelemként éltem meg. Azóta elfogadtam, hogy az élet része. Amikor nagyapám elhunyt talán az tudatosította végleg.


Éjjel a tetőtéri ablak alatt aludtam. Nagymamám (aki már nagyapám előtt elhunyt nagyjából 10 évvel) megjelent az ablak fölött, átkarolta nagyapámat és integettek nekem és sétáltak az ég felé. Reggel hívott apukám, hogy meghalt nagyapa, ennyit mondtam neki, hogy tudom de csak később sírtam. Azóta sem tudom, hogy álom volt, vagy valóság. (Tudom aki nem hisz ilyenben, az azt mondja álom, én valóságként gondolok rá.) Nagyon szép emlékként jut eszembe, mert úgy gondolok rá, hogy elbúcsúztak tőlem. Ezért hiszek a halál utáni életben is, bármi is legyen.

2019. aug. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Amit az elso irt olyan szep. Kamaszkorban, de hiszek abban h folytatodik tovabb az eletunk csak mar egy szebb helyen!
2019. aug. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Ebbe a nárcisztikus világba egy normális ember se akarna élni. Jó hogy tudatosult mivel így tudom hogy nem maradok sokáig a Földön.
2019. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk ez sohasem volt tabu, 4-5 évesen már tudtam hogy van halál, 5 évesen temetésen is voltam és a holttestet is láttam. A családom nem vallásos, így nem volt szó semmiféle túlvilágról, apám mindig úgy magyarázta hogy a halál olyan mint egy nagy alvás, amiből sosem ébred fel az ember, és mivel a testre ekkor már nincs szükség, azt eltemetik, lebomlik és föld lesz belőle. Elsős koromban kötelező volt a hittan, de a menny-pokol-feltámadás dolgot úgy kezelte az agyam, mint egy akármilyen mesét. Olyan 10 éves korom környékén hirtelen jött egy pár hónapos időszak, amikor volt halálfélelmem, szerintem akkor érett meg bennem mindaz amit már korábban hallottam a halálról de ez elmúlt. Így felnőttként nem gondolok sokat a halálra, csak ha valami történik ami ezzel kapcsolatos. És a mai napig úgy hiszem, hogy nincs utána semmi.
2019. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Már amióta emlékszem, tudtam, hogy egyszer meg fogok halni. Az egyik első emlékem, hogy a nagymamám nagyon fiatalon meghalt és pont benn voltam akkor nála, végig is néztem. Két alkalommal volt "szerencsém" a saját bőrömön megtapasztalni a klinikai halált is, de onnan végül vissza tudtak hozni.

Mindig is abban hittem, hogy a halál után nincs semmi. Megszűnik a tudat, tehát pont olyan, mint mély, álom nélküli álomba merülni, semmit nem fogunk belőle érzékelni. A klinikai halálélményem is ezt erősítette meg.

Szerintem ez amúgy pont így van rendjén. Egy életünk van, abból kell kihoznunk a legtöbbet. Nem esik nehezemre elfogadni, hogy egyszer mindennek vége lesz, nem esik nehezemre elfogadni, hogy soha nem látom vissza az elvesztett szeretteimet, ez az élet rendje. Nem vagyok vallásos és semmilyen ezzel kapcsolatos dologban nem hiszek, nincs rá szükségem, nem vagyok olyan gyenge, hogy ilyen kapaszkodókat kelljen keresnem a lelkem mengyugtatására.. Amúgy a legérdekesebb elképzelés szerintem Mark Twain-től jött, aki azt írta az egyik novellájában, hogy mindenki olyan túlvilágot kap, amilyen elképzelt, nem bánnám, ha így lenne :)

2019. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2 éve születése után 4 napig éltek a gyerekeink (ikrek) Azóta sajnos folyamatos halálfélelemben élek... Nem tudom elfogadni hogy a férjemet is bármikor elveszíthetem és ő is engem... Azóta semmi sem a régi... Nem tudunk örülni semminek... Nincsenek ünnepek nincs egy nyugodt kikapcsopt időnk csak a gyász... Nem merünk a jövőre koncentrálni... Tervezni hiszen már tudjuk hogy bármikor történhet bármi... Borzalmas így "élni" de nem tudom hogyan lehetne jobb :(
2019. aug. 28. 14:17
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%
Szakemberhez fordultatok már? Az elhúzódó gyász súlyos problémákat okozhat. Persze mindenkinek más hogy mennyi idő szükséges a haláleset feldolgozásához, de az hogy ennyire félsz attól is hogy a férjed vagy te meghaltok, szerintem nem normális.
2019. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bennem még most sem tudatosult (26 éves vagyok).
2019. aug. 29. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Voltunk...
2019. aug. 29. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!