Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem megy az angol?...

Miért nem megy az angol? Hogyan tudnám végre tényleg megtanulni?

Figyelt kérdés

Nem megy az angol. Minden osztálytársamnak jól megy, én meg mintha le lennék maradva. De én magam veszem észre, mivel megtanulom amit kell megkapom a négyes-ötös dolgozazot, de két nap múlva már nem is emlékszem semmire. Zavar, mert kell nekem a nyelvvizsga. Minden más tantárgy jól megy, meg tudom tanulni. De az angol, nagyon rosszul. Leülök mindig, nagy nehezen beleverem (😏) a fejembe a tanulnivalót, de van hogy még reggel is rá kell gyúrni, és szünetekbe. Pedig este még jól ment.

Nem mondanám hogy rossz a memóriám, mivel minden mást jól meg tudok jegyezni.

Miért van ez? Hogy tudnék TÉNYLEG megtanulni angolul?


16/L



2019. aug. 29. 01:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Nos, nekem se ment anno az angol, köszönni nem tudtam

Az volt a nagy szerencsém, hogy egy igen közeli jó haverom magánórákat vállalt angolból (még most is vállal, és imádja amit csinál)

Na, ő 2 év alatt olyan szintre felhozott, hogy letettem a középfokút elsőre!

Nem lett ugyan tökéletes, rezgett az a léc, de ahhoz képest, hogy semmit nem tudtam 2 évvel azelőtt, ez hatalmas eredmény volt

És nagyon jófej is volt :) a nehezebb anyagrészeken addig ültünk, amíg meg nem értettem...kva jól magyarázott

Szerintem a magántanár lesz a legjobb megoldás!

2019. aug. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Ez azért van, mert ebben az országban a nyelvtanárok nagy része (tisztelet a kivételnek) sz@r módszerekkel "tanít".

Tudom, mert 7 angol tanárom volt nyolc év alatt, és 2 tanított jól, (persze pont ők tanítottak a legkevesebb ideig) szóval elég rossz arány. Tanácsot nem nagyon tudok adni, mert beszélni a mai napig nem tudok angolul rendesen, talán javult a helyzet egy kicsit mióta nézek angol videókat YT-on, és a kommentek nagy részét azért értem, sajnos a beszélgetés már nehezebb. :/

Amúgy sokan mondják, hogy angolul néznek sorozatot, videókat, és az jó, mert ha nem érted be tudod kapcsolni a magyar feliratot, meg a kiejtésed is fejlődik. Vagy fordítsd le a kedvenc zenéid szövegét, ellenőrizni is tudod, mert a neten kb. az összes fenn van.

És NE magolj, mert annak semmi értelme.

A tanárok nagy része azt csinálja, hogy sorba haladnak a könyv feladataival, íratnak mindenféle dogát, de amikor arra kerül a sor, hogy párbeszéd nem értik miért nem tudsz mondani egy qrva mukkot sem, mert a nyelvtant elméletben megtanulod a feladatokkal, de nem tudod átvinni a beszédbe, ha nincs meg a gyakorlat, szóval talán ezt kéne párhuzamba vonni.

Sok sikert! :)

2019. aug. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

#2 nem feltétlenül, a saját példámon is leírtam, hogy igenis vannak bitang jó angoltanárok

Csak nehéz meglelni őket!!!!!!

A magyar ember ugye árérzékeny, ha egy jobb tanár húsz forinttal többet kér, akkor már pfuj, de drága, megyünk az olcsóbbikhoz!

Hát igen, az olcsóbbik meg szar módszerekkel tanít, szarul, abból aztán nem lesz se nyelvtudás, se nyelvvizsga

Ugyanez van a fordítóknál is, a legjobb haverom mutatott pár magyarra szinkronizált filmet, amit aztán összevetettünk az angol eredetivel, néztem nagyokat, hogy ekkora bődületes fordítási bakik...hát igen, nem esik jól megfizetni a profi fordítót, alkalmaznak feleannyiért valami kontár mekkmestert, aztán ez lesz az eredmény...

Ám abban egyetértek veled, hogy nem a magolás, meg a dolgozatírás kell a nyelvtudáshoz!

Egy kis pluszt jelenthet, de nem ezen múlik! A legjobb haverom aki megtanított angolra, összesen EGY alkalommal iratott velem felmérőt: a nyelvvizsga előtt csináltunk egy szimulált vizsgát, és ennyi!

2019. aug. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 részben egyetértek veled, de tegyük hozzá hogy egy rendes magántanár piszok drága tud lenni, van aki 3-4ezerért dolgozik óránként. Nem mindenkinek van erre pénze.

Bizonyos szinkronokra, fordításokra tényleg nincs mentség, de a fordítóknak nem csak a jelentést, hanem az artikulációt és a szótagszámot is figyelembe kell venniük. Ez így egyben rohadt nehéz munka, mivel az angol és a magyar két teljesen különböző nyelv.


Kérdező! Az angolt nem lehet bemagolni. Nem csak abból áll hogy bemagolod a szavakat, aztán órán visszamondod őket. A tanárod hibája ha a magolós rendszert használja, és nem fejleszti a kommunikációs képességeidet.

Azt tudom javasolni, hogy a nagyon alapszintű nyelvtant tanuld meg. Nem kell sokra gondolni, létigék, névelők, egyszerű mondatszerkezetek. Ha ez megvan, leülsz a tv elé és bekapcsolsz egy filmet aminek kb tudod a szövegét. Először magyar, majd angol felirattal csináld. Nekem sokat segített. Gondolom hallgatsz angol számokat. Biztos van olyan is aminek tudod a szövegét. Nézd meg a magyar fordítás, ez uis segíteni fog.

Ja és minél többet beszélj angolul. Ne izgulj ha nem jut eszedbe egy szó, vagy ha nyelvtanilag nem jó a mondat. Majd az lesz. Sok sikert!

2019. aug. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az angolt, meg úgy bármilyen nyelvet, nem igazán megtanulni kell, hanem inkább megérteni. Persze a szavakat meg kell tanulnod, ott nincs mese, de a nyelvtant nem lehet bemagolni, ha nem érted, persze hogy nem tudsz összerakni egy mondatot. Csak meg kell keresni a logikáját. Ebben egy tényleg egy magántanár segíthet.

Plusz rengeteget segít, ha angolul olvasol cikkeket, könnyített olvasmányokat. Pl könyvtárban a nyelvi részlegben nálunk vannak szintezett rövid olvasmányok (fajtára konkrétan Penguin Readers) ezeket lehet megtalálod neten is. Az is segít, ha átállítod angolra a telefonod, ha szoktál játszani gépen, akkor azt is angolul. A legtöbbet talán pedig a sorozat/film/videó segít. Youtube-on keresgélj olyan videókat, amelyek érdekelnek, vagy nézz youtuberektől vlogokat, ott elég hétköznapi, érthető beszédet használnak. Plusz be lehet kapcsolni a feliratot. Mondjuk sorozatoknál vagy filmeknél a magyar feliratot csak akkor ajánlom, ha tényleg nagyon nem érted, hogy mit dumálnak, hanem inkább nézd angol felirattal. Lehet hülyén hangzik, hogy angol szinkronos film angol felirattal, de nagyon sokat segít. Egyrészt ha nem érted mit mondanak, el tudod olvasni, másrészt látod a szavakat leírva, így azzal nem leaz gondod, harmadrészt, ha nem értesz egy szót, akkor gyorsan megállítod a filmet és beütöd szótárba. Vagy akár ki is írhatod magadnak. Én ezen az oldalon szoktam így sorit/filmet nézni, mert itt mindig van felirat:

[link]

Akkor még segíthet a Duolingo is, meg különböző nyelvi appok. Neten is beszélgethetsz angol ismeretlenekkel, de jobb lenne tényleg egy magántanár vagy valaki, akivel tudsz társalogni, különböző (nyelvvizsgát érintő) témákról beszélni. Vagy ha van olyan ismerősöd, osztálytársad akivel jóban vagy, jól megy neki az angol, megkérdezheted, hogy nem szeretne-e amgolul beszélgetni. Ilyenek.

2019. aug. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Plusz kimaradt: ha szoktál tv-t nézni, állítsd azt is angolra, ha tudod. Főleg ha olyan műsor megy, amit már láttál es tudod miről szól. Meg van egy English Club nevű csatorna is, ott konkrétan angolok tanítanak angolt. Csekkold le, hátha megvan.
2019. aug. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Ezek hasznos tanácsok, viszont valamilyen magántanár mindenképp fog kelleni

Rengeteg olyan területe van az angolnak, amit se a könyvek, se az iskolai tananyag, se más nem fed le, és baromi fontosak

Erre nekem az a bizonyos legjobb haverom hívta fel a figyelmemet, ilyenek pl. a többjelentésű, azonos alakú szavak, a régies alakok, a közmondások, a tankönyvben nem szereplő témakörök (pl. katonaság, háború)

Tőle tudtam meg például, hogy a "general" és a "major" nemcsak tábornokot és őrnagyot jelent

De rengeteg angol szólást is megtanultam tőle, a kedvencem a "people who live in glass houses shouldn't throw stones"

Ha ő nincs, szerintem még az angol nyelvtan felénél se tartanék, hiába van internet, ingyenes leckék, meg ilyesmik, ha nincs, aki elmagyarázza a logikáját, nem fogja megérteni az ember

Korábban is írták nagyon jól: meg kell érteni a nyelvet, nem elég megtanulni

2019. aug. 29. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#3-as.

Én egyet értek veled, ezért írtam, hogy tisztelet a kivételnek, és én igazából az iskolai tanárok nagy részéről írtam, amit írtam, a saját tapasztalataim alapján.

Ami a sorozatokat illeti, ha nem is a pontos fordítás miatt ajánlott nézni, de amiatt mindenképp, mert hallod, hogy hogyan építenek fel egy mondatot, és mint említettem a kiejtést is fejleszti, arról nem is beszélve, hogy a hallgatásos feladatokhoz is tök jó gyakorlat, mert más, ha hallod a magyar akcentussal beszélő tanárt (itt az általam említett tanáraimra, és a hozzájuk hasonlóakra gondolok!), és más, ha egy angolt, amerikait, vagy ausztrált hallasz beszélni. Na meg persze, ha jön egy külföldi, baromira nem fogod érteni, mit mond, és nem azért mert nem tudod mi mit jelent, hanem mert olyan amerikai, brit, ausztrál akcentussal beszél, hogy azt sem tudod hanyadikán van elseje (szintén saját tapasztalat). A fordítást meg nyilván azért jó bekapcsolni, mert kezdő angolosként baromi uncsi valamit úgy nézni, hogy nem érted. Persze ezzel nem azt mondom, hogy 100% sorozat nézéssel meg lehet tanulni egy nyelvet, de szerintem segít valamennyit, és tanulási időn kívül is jó, mert kikapcsolódás, és nem érzed azt, hogy tanulsz, pedig valamennyi ragad az emberre, és külön plusz, hogy hallod a színész valódi hangját.

Persze egy jó magántanár sem árt, ahogyan te is, és mások is írták, ezt nem vitatom.

2019. aug. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a magyar egy olyan nyelv, amit senki nem beszél a világon, de még csak hasonlót sem. Ezért mindent meg kell tanulnunk, hogy valamit kezdeni tudjunk. Szerencsére minden környező nyelvet jóval többen beszélnek, így ha beszélsz angolul vagy valamelyik latin esetleg szláv nyelvet, máris sokkal jobb helyzetben vagy. De! A nyelvtant nagyon kell tudnod, hogy haladj a nyelvtanulással. Nálunk a nyelvtannal nem foglalkoznak a suliban így az idegennyelv tanulás is nagyon nehéz.
2019. aug. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Ezt lehet hasznosnak találod majd:


[link]


Remélem segít, üdv.

2019. aug. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!