Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék könnyedén...

Hogyan tudnék könnyedén megtanulni az angol nyelvet?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Filmnézéssel. Először feliratosan, majd angol feliratosan végül felirat nélkül. Inkább amerikaival kezd, az tisztább hangzású.
2013. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
erre én is várom a választ
2013. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. válaszához hozzátenném azt is, hogy szerintem az is segít (főleg ha még nagyon alapszinten vagy), hogy ha az egyik kedvenc sorozatrészedet/filmedet megnézed TÖBBSZÖR magyar felirattal (így a magyar szöveged nagyjából tudni fogod), és utána angolul. :)

Ezenkívül, ha hallgatsz zenét, nézd meg a fordítását, és próbáld társítani a szavakat.

Telefon, számítógép legyen angol nyelven.

És ha van rá lehetőség, járj különórára.

2013. szept. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A zenét annyira nem mondanám. Van, hogy nyelvtanilag hibás, vagy szleng. A többivel egyetértek.


1.

2013. szept. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet bugyután hangzik, de a legjobb megoldás szerintem is az idegen nyelvű film nézése, azon belül is inkább a mesék nézése. Egy rajzfilm sokkal egyszerűbb módon gesztikulál, azért hogy a gyerek is megértse, hogy milyen hangokhoz milyen mozdulatok, mimikák tartoznak. Így a rajzfilmek sokkal könnyebben és gyorsabban tudnak tanítani.


Én még a Cartoon Network-öt csak angolul tudtam nézni kiskoromban. Mivel mindig csak az angolul pofázó rajzfilm figurákat bámultam, így valamilyen szinten sikerült elsajátítani a nyelvet. Nem tökéletesen persze, de értettem, hogy miről szól a mese és hogy mit mondanak egymásnak. Anyámék csak pislogtak, amikor visszamondtam nekik, hogy Tapsi Hapsi milyen troll beszólásokat ejt el a vadásznak. :D

2013. szept. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A legalapabb szavakat, amiket a hétköznapi életben is használunk, be kell magolnod. Sokat segít, ha a szavakat érted, így akár ki is tudod logikázni a szöveg jelentését. A filmek nézését pedig én is ajánlom, bár az inkább a kiejtéseden segít. :)
2013. szept. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A zene baromság

ha egy kezdő angolos ez alapján meg érti milyen szavakat mond össze fosom magamat


OpenWingsEnglish


http://www.youtube.com/watch?v=d-U_KX4iU4A

2013. szept. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom , hogy vagytok vele de én játékokkal tanultam meg az angolul amennyit most tudok. Nem sok nagyjából 20-25 szavacska . Ennyit tanultam kb 1 hónap alatt . 10 év iskola alatt többet tanultam a netten mint a suliban .
2013. szept. 14. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!