Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is az emberiség...

Girlll3 kérdése:

Szerintetek is az emberiség sorsa a pusztulás? Ti mennyire érzitek ezt igaznak és hogy látjátok a helyzetet?

Figyelt kérdés
Az időjárás évről-évre kiszámíthatatlanabb, nő az átlaghőmérséklet, perzsel a nap. Fiatal vagyok, de pl az én szervezetem sem bírja ezt, nem tudom mások hogy viselik. Fajok pusztulnak ki és szennyezett a környezet. Az ételek is mesterséges anyagokkal telítettek. Ti hogy látjátok a jövőnket? Kozmetikusommal beszélgettünk és ő maga hozta fel a témát, hogy nem sok van hátra nekünk és szerinte ettől ilyen ingerültek az emberek. Szerintetek?

2019. aug. 29. 15:17
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
60%

Mindjárt gondoltam, hogy csak a téged igazoló forrásoknak adsz hitelt.

Akkor jöjjön az ellentábor, ne csak az egyik felet halljuk!


[link]


[link]


És ezek még nem is a legpesszimistább jóslatok! Azokat szándékosan kihagytam.

Találtál három optimista görbét, ami szerint nem igaz a 20. válaszomban írt modell. Ezzel nincs is gond, csak akkor kérlek, keress hozzá 3 pesszimista görbét is. Tudod, aki A-t mond, az mondjon ám B-t is.


"Ennyit a 60 méteres hülyeségedről."


Ne zavarjon, hogy minél kisebb a jégsapka, annál kisebb a Föld albedója is, tehát a melegedés annál intenzívebben érinti a sarkokat.


"Az ilyen eszetlen számokkal hiteltelenítik a klímaváltozás komolyságát."


Attól, hogy te nem tudod elhinni, más még valószínűsíthet 50-60 méteres emelkedést.

És mivel ő actually végzett is kísérleteket erre vonatkozóan, te meg csak a hasadat csapkodod, és kijelented, hogy ilyen nem lehetséges, neki jobban hiszek.


"A 4 fokos átlaghőmérséklet emelkedés egyébként az RCP8.5 nevű modellből ered, ami az RCP modellek LEGFELSŐBB becslése."


Ezt hogyan, mi alapján állítod, hogy ez a legfelsőbb becslés?


"Bár ott nem nevezted meg hogy te konkrétan az RPC8.5-re gondolsz...

Miért is tetted volna, találja ki a vitapartner hogy mi a fenére gondol Ő urasága..."


Nem neveztem meg, mert mint mondtam, én abból indulok ki, amit a (szerinted) alteregóm állított. Hogy ő melyik modellből indul ki, azt ő tudja.


"Szóval itt a cáfolat arra, hogy a rémisztgetős mese ami nálad forrásként szerepel NEM fog bekövetkezni."


Közöltél pár optimista jóslatot, említettél 3 másik görbét, amik azt mutatják, amit el akarsz hinni, az ellenoldal állításait pedig elegánsan lefelejted, merthogy zöldhiszti meg klíma-rémmesék.

Ezt nem cáfolatnak nevezik, hanem mazsolázgatásnak, ami mellesleg jókora súlyos érvelési hiba.

Tehát nem cáfoltál meg semmit.


"de nem az a modell fog beteljesedni amit te tűzzel-vassal védsz."


Az optimista jóslatok szerint lehet, hogy kicsivel több időnk van, ettől függetlenül ha a földi hő már önmagát táplálja, simán bekövetezik a Vénusz Állapot. Gondolom a "runaway greenhouse effect" cikkből egy betűt nem olvastál el, mert nem téged igazol.


"Szóval még a szakma is megjegyzi, hogy azért az RCP8.5 modell valszeg túlbecsül sok változót."


Messze nem csak a fosszilis tüzelőanyagok égéstermékei üvegházhatásúak, de ez valahogy kimaradt a kritikából. Azonkívül meg az ember hajlamos reménykedni, és a legjobbat feltételezni a legrosszabb helyett. Emberi tulajdonság, nem is követlek meg érte, ahogy mást se. A remény hal meg utoljára ugye.

2019. aug. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
40%

Figyi, te meg kimazsolázod a saját mesédnek megfelelő forrásokat.


De sejtettem hogy cseszel magadat felülbírálni.

Azt kérted hozzak cáfolatot. Hoztam a jelenleg leginkább elfogadott álláspontot.


"De nem, de nem, de nem"


Ez jellemző a fundamentálisokra,legyen szó a fociról, a zenéről, a vallásról, vagy épp klímamodellekről.

2019. aug. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
40%

"Nem neveztem meg, mert mint mondtam, én abból indulok ki, amit a (szerinted) alteregóm állított. Hogy ő melyik modellből indul ki, azt ő tudja."


tehát visszajutunk oda hogy az a nyomvadt gyakoris válasz a mindent überelő forrásod.


m'kay...


Tulajdonképpen talán szomorúbb is, hogy nem a tied az a hozzászólás.

Egy totál random válaszadó válaszát nagykanállal benyeled egy az egyben, mert azt mondta hogy ő "KOmOlY tUDomÁnyoS puBlikÁCIÓkra HivaTkozIK".


Oké, akkor a laposföldeseknek, meg antivaxx mozgalomnak, meg homeopátiásoknak, meg evolúció tagadóknak is igazuk van, hisz ők is mind azzal nyitják a meséiket, hogy "Komoly tudományos publikációink vannak".


A fejükben, ott....

2019. aug. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
55%

"Figyi, te meg kimazsolázod a saját mesédnek megfelelő forrásokat."


Ha te csak az optimista jóslatoknak adsz hitelt, én csak a pesszimistáknak fogok hitelt adni.

Ketten is játszhatjuk ezt a játékot...

Mellesleg külön leírtam, hogy ezek még messze nem a legrosszabb jóslatok.

Egyelőre ennyit találtam, ami még messze nem a legrosszabb forgatókönyv. Ha kívánod, kereshetek neked igazán szörnyű doomzday-próféciákat is a klímaváltozásról.


"De sejtettem hogy cseszel magadat felülbírálni."


Mindenesetre az én forrásaim nem annyiból állnak, hogy "nincs globális felmelegedés, mert a Trámp azt mondta".

Szerinted Cockface Trump folyósítana akár egy cent támogatást is olyan vizsgálat elvégzésére, ami nem őt igazolja?

Nem kell rá válaszolnod, költői volt a kérdés.


"Azt kérted hozzak cáfolatot. Hoztam a jelenleg leginkább elfogadott álláspontot."


Ez nem a jelenleg globálisan elfogadott álláspont. Ez kérlek szépen, a Gauss-görbe pozitív szélsősége volt. A negatív szélsőségeket miért nem említed meg egy szóval se? Ja tudom, zöldhiszti!


"Ez jellemző a fundamentálisokra,legyen szó a fociról, a zenéről, a vallásról, vagy épp klímamodellekről."


Aham, csak tudod, a bibi az az, hogy nekem semmi előnyöm nem származik abból, hogy a pesszimistább jóslatoknak adok hitelt. Az amerikai klimatológusoknak viszont igen, ha nem azt a nézetet támogatják. Pénz beszél, ugye.

Persze nekem hót mindegy, mit hiszel, a klímaváltozást a legkevésbé sem fogja érdekelni. Meg aztán, addigra már úgysem fogsz élni, mire a Föld Öt bekövetkezne.

2019. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
40%

Beszarok, linkeled nekem UGYANAZT a NASA oldalt, amit én meg neked...



4 feet... Át tudod váltani? 4 feet az kb 1 méter.


Hol van a 60 méter?

2019. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
60%

"tehát visszajutunk oda hogy az a nyomvadt gyakoris válasz a mindent überelő forrásod."


Linkeltem kettő másikat is csak neked, hogy ne kummogjál a nyamvadt gyakoris válaszra, ami szerinted elejétől végéig kamu (cáfolni azóta se sikerült, de azért kamu és kész). Gondolom a másik két weboldal is csupa baromságot állít, és te valami meg nem értett zseni vagy itten.


"Tulajdonképpen talán szomorúbb is, hogy nem a tied az a hozzászólás."


Már megmondtam, hogy én nem vagyok klimatológus, de még csak meteorológus sem. Viszont 85-ben születtem, és picit szeget ütött a fejembe, hogy 48 fokok vannak nyáron, télen pedig nem ritka a tavaszi időjárás januárban.

SZVSZ te se vagy klimatológus, egyetlen tudományos publikációt se írtál, de azért nagy garral kiosztasz másokat, akik viszont legalább elolvasták másokét.


"Egy totál random válaszadó válaszát nagykanállal benyeled egy az egyben, mert azt mondta hogy ő "KOmOlY tUDomÁnyoS puBlikÁCIÓkra HivaTkozIK"."


Azért nyelem be, kisapám, mert eddig minden, amit leírt, őt igazolta. A Föld Egy és a Föld Kettő leírása a közelmúlt eseményeivel eléggé egybevág, bár gondolom, külföldi hírportált nem olvasol, hisz nincs benne, Rubint Réka mekkorát szart aznap. Én viszont olvasok.


"Oké, akkor a laposföldeseknek, meg antivaxx mozgalomnak, meg homeopátiásoknak, meg evolúció tagadóknak is igazuk van, hisz ők is mind azzal nyitják a meséiket, hogy "Komoly tudományos publikációink vannak"."


Ha szerinted a klímaváltozás meg a lapos Földes baromságok egyazon kategória, akkor pont neked nem kéne itt lehülyézni másokat.

2019. aug. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
64%

"Ha szerinted a klímaváltozás meg a lapos Földes baromságok egyazon kategória, akkor pont neked nem kéne itt lehülyézni másokat."


És én vagyok Goebbels ba+.


Ennél takonygerincűbb torzításty, meg másik szájába hazudozást én eddig csak holdraszállás tagadóktól, meg oltásellenesektől hallottam.

Beléptél a VIP klubba, grat.

Elmehetnél fideszes plakát tervezőnek, mert kb azon a színvonalon adsz a vitapartner szájába olyat, amit nem mondott.


De úgy van, hajtsad még magadat. Az általad is lehülyézett Trump pont a hozzád hasonló hülyék miatt mondhatja ki az egetverő állatságait, mint te. Mivel az agyatlan sötétzöldek is eltúlzott tudománytalan marhaságokat állítanak, ezért az ellenpólus is belemegy a játékba, és képes ugyanakkora csak ellentétes előjelű marhaságokat állítani.


Élő példa vagy rá, hogy egyetemet végzett ember is lehet hülye.

2019. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
64%

"Mindenesetre az én forrásaim nem annyiból állnak, hogy "nincs globális felmelegedés, mert a Trámp azt mondta"."


Mondopm, full Goebbels vagy.


"Itt én mondom meg ki a zsidó!"


Csak te ezt átalakítottad "Itt én mondom meg ki a klímatagadó".


Ha nem lennél egy funkcionálisan analfabéta szektás, csőlátású alak, akkor leesne az ólomnehéz felfogásodnak, hogy egyetlen hozzászólásomban se tagadtam a klímaváltozást, és semmilyen Trumpra való hivatkozást nem tettem.


Beszarás, hogy egy írásaban folytatott vitában van pofád ilyet hazudni. Bármikor, bárki visszanézheti az összes hsz-t. Hol van ilyen állításom? Sehol.

De a te kis öntöttvas kályha koponyádon belül az él, hogy valaki VAGY minnmeghalunk féle klímahiszti párti, VAGY és KIZÁRÓLAGOSAN VAGY Trumpot felszopó klímatagadó redneck.


Hát baromira nem...


De csak lököd, lököd, lököd.

Azokat a méééég vészjóslóbb publikációidat is csak lebegteted, aztán valahogy már 4 oldalnyi hsz után se tudod őket beszúrni.

Nem megy az ííínglis, vagy mivan?

2019. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
64%

Meg lepontozhatsz a p*csába, attól még 4 feet az nem 60 méter.


De tudom, tudom...


"tUdomáNyOs FooRRáSOm Van rÓla!!!"


Csak nem látom hol.

Érdekes módon még a SAJÁT linkeden is annyit írnak hogy "By the year 2100, models predict sea level will rise between about 20 and 50 cm"


A 60 méter még mindig ott bujkál valahol az internetmanó hasában, és az istenért nem tudod nekem beszúrni.

2019. aug. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is végső soron a pusztulás fele haladunk,de hogy a vég mikor és hogyan fig bekövetkezni,azt csak sejteni lehet.


Amúgy szerintem nem ettől ingerültek az emberek,sokan le se szarják a bolygónk állapotát;ha ettől lenne mindenki ingerült,az már egy jó jele lenne annak,hogy az emberek talán kezdenek észbekapni,de nem erről van szó.:/

2019. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!