Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is az emberiség...

Girlll3 kérdése:

Szerintetek is az emberiség sorsa a pusztulás? Ti mennyire érzitek ezt igaznak és hogy látjátok a helyzetet?

Figyelt kérdés
Az időjárás évről-évre kiszámíthatatlanabb, nő az átlaghőmérséklet, perzsel a nap. Fiatal vagyok, de pl az én szervezetem sem bírja ezt, nem tudom mások hogy viselik. Fajok pusztulnak ki és szennyezett a környezet. Az ételek is mesterséges anyagokkal telítettek. Ti hogy látjátok a jövőnket? Kozmetikusommal beszélgettünk és ő maga hozta fel a témát, hogy nem sok van hátra nekünk és szerinte ettől ilyen ingerültek az emberek. Szerintetek?

2019. aug. 29. 15:17
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos csak negatívumot mondhatok. A közelmúltban készült egy átfogó klímamodell, ami nagyon jól leírja a hőmérsékleti változásokat, és az emberiségre gyakorolt hatását. A vége az lenne, hogy a Föld olyanná válna, mint a Vénusz: közel 500 fokos felszíni hőmérséklettel.
2019. aug. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
29%
:D
2019. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%
Sztem sincs sok hátra. És ha ezt ilyen sokan mondjuk... Biztos hogy lesz valami.
2019. aug. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
43%
Tegnap hozzabhasztam a falhoz a ventillatort es nem mukodik😭😭😭
2019. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
30%

1-es: Linkelnéd kérlek?

Valahogy hiteles forrásból (Nature, Science) semmi ilyet nem hallottam, még csak utánközléssel sem.


Pedig egy ilyen hír eléggé átjárná a sajtót, valszeg zászlóra lenne tűzve minden nagyobb nevű termvéd mozgalom oldalán.


Valamiért még sincs...


Gondolom ilyen "Gondoltad volna?" szintű oldalakon megosztott cucc ez, aminek a kattintás és szenzációhajhászáson kívül nincs sok erénye.


Röviden: A Föld a következő 300 millió éven belül csak valami extrém külső behatásra válna a Vénuszhoz kicsit is hasonlóvá.


Kérdésre a válaszom:


"Az időjárás évről-évre kiszámíthatatlanabb"


Fontos tudni hogy mi a tendencia és mi a kis számú minta alapján vett következtetés közt a különbség.


a tendencia nagy mintákból áll össze.

Sok mintát veszel a vizsgálatodhoz, próbálsz minél reprezentatívabb módon adatot gyújteni. Ezt feldolgozod, és kapsz egy tendenciát.

Ha az utóbbi 50 évről van jól dokumentált adatod, akkor tudsz egy egész szép grafikont felállítani, amiről leolvashatsz tendenciát.

Pl hogy nő az átlaghőmérséklet.


De ha csak nagyon kis számú mintád van, az se reprezentatív módon gyűjtve (a személyes élmény nem reprezentatív), akkor hibás meglátások is kerülhetnek a következtetésedbe.


Nézz rá a köpönyeg.hu-ra, azt hiszem ott van olyan lehetőség, hogy az adott naptári nap hőmérsékleti rekordjait is írják.

Volt már az 1940-es években is 10 fokos júliusi nap, meg volt 22 fokos decemberi nap.

De ezek a ritka anomáliák a rendszerben, ezekből nem lehet egyértelmű következtetést levonni.


A lényeg hogy ha hosszú távú, globális előrejelzést akarunk mondani valamiről, akkor ott komolyabban nézzünk az adatok mögé, ne csak arra hivatkozzunk hogy most májusban milyen hideg volt, bezzeg most augusztusban milyen hőség van.


"perzsel a nap"


szerintem ez nem újkeletű...


"Fajok pusztulnak ki és szennyezett a környezet"


Ez is igaz.


"Az ételek is mesterséges anyagokkal telítettek"


Itt viszont már érzem az ezo-bio mamikra jellemző túlegyszerűsített gondolkodásból származó pánikolást.


Mesterséges...


A vegyészet arról szól, hogy kvázi bármit előállíthatunk mesterségesen is nagy mennyiségben tiszta formában, amit a természetből megismerhettünk, sőt, annál még sokszorta többet is.


Tehát teljesen ártalmatlan, közömbös, vagy épp hasznos dolgokat is szintetizálnak már, ami az élelmiszerekbe kerülhet.


Plusz vannak határértékek. Az emberi szervezet is ugyanúgy az evolúcióban edződött évezredeken át, a máj és a vese is rengeteg mindent képes lebontani gond nélkül amivel a modern korig nem is találkozhattunk.


Plusz ha nem lenne elég az, hogy mennyire az egészségre való káros hatások elkerülése a kutatók elsődleges szempontja egy-egy új élelmiszer adalékanyag kifejlesztésénél, akkor nézzük üzleti oldalról:

Egyetlen gyártó se akar nemzetközi botrányba keveredni, és egyetlen gyártó se akar tonnányi termékekewt megsemmisíteni a raktárakból, vagy visszahivatni a boltokból, mert kiderülne hogy valami gáz van a termékével.


A gond ott van, hogy sok ember határértéken felül extrém mennyiségben fogyaszt bizonyos adalékanyagokat.


A foszforsav egy gyenge szerves sav.

A szervezet lazán megbirkózik vele, ennél durvább dolgokat is akármikor semlegesít.

A gond ott van, ha például napi egy liter colát benyom az illető, mert akkor elképzelhető hogy túllépi a határértékeket. A gyártó pedig azért vállalt felelősséget, hogy abban az EGY üveg termékében semmi olyan nincs, amitől teneked bajod eshetne.


Ha 20 üveggel iszol meg az nem a gyártó, hanem a te gondatlanságod.


A vízbe is meg lehetne halni. Meginnék most 10 liter vizet 2 óra leforgása alatt, akkor abba belehalnék. Akkor most pereljük be a vízműveket, hogy milyen veszélyes anyagot juttatnak minden háztartásba?


És megfordíthatjuk a dolgot: Nem minden jó, és pláne nem akármekkora mennyiségben ami természetes.

Ha hiper-szuper bio sertészsírban sült bio krumplival tömöm a fejem egész nap, attól ugyanúgy szív-érrendszeri beteg leszek 50 éves koromra, mintha mekiznék folyton.


"és szerinte ettől ilyen ingerültek az emberek. "


Nem ettől. Az átlag ember le se sajnálja ezt a témát a napja 90%-ában.


Az emberek inkább attól feszültek hogy késnek valahonnan, sietniük kell, nem keresnek eleget, de drága minden, és a többi...


Ha ilyen baromi fontos lenne az embereknek a környezet állapota, hogy egész nap ezen kattognak, akkor nem kérdés hogy minden politikai párt valami zöld program köré építené a programját...

Ehelyett azon megy leginkább a licitálás, hogy ki ígér 13. havi nyugdíjt, meg ki vezetne be többkulcsos adózást...

2019. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
32%

#5 persze, tudom linkelni. Még anno olvastam ezen az oldalon.

Először én se hittem el, aztán utánaolvastam az állításoknak, és mikor kiderült, hogy igazak, eléggé "eztnemhiszemelbmag" fejet vágtam...


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2019. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
15%
Jujj, már kezdtem azt hinni, valami hülyeségről van szó, de mikor írtad, hogy a kozmetikusod hozta fel ezt a témát, már tudtam, tényleg veszélyben az emberiség 😱
2019. aug. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
63%

#7 mert ugye egy kozmetikust nem érdekelhet a Föld, és közvetve az utódai sorsa...

Bocsánat, bocsánat, az átlagembernek tilos ilyesmivel foglalkoznia! Húzza le a 8 óráját, menjen a kocsmába, mocskosorbánozzon egy jóízűt, menjen haza, verje meg jól az asszonyt, feküdjön le aludni, másnap pedig ugyanez előlről.

Gondolkodni? Azt minek! Megteszi más helyettünk!

Meee! Beee! Meee! Beee!

2019. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
59%

"Sztem sincs sok hátra. És ha ezt ilyen sokan mondjuk... Biztos hogy lesz valami."


Ó, hát persze, ha valamit sokan kimondunk, akkor az biztosan meg fog történni. Azért az ostobaságnak is van határa kérem szépen.


#6:

Beraksz egy 3 éves Gy.k.-s kérdésre írt választ, mint hiteles forrást, hadd gratuláljak, azért ehhez ész kell. 😃

2019. aug. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:

#9 akkor talán cáfoljál, ha megkérhetlek. Tényekkel. Csak mert azt a válaszadót speciel vastagon alátámasztják a tények.

Ha szerinted hamisak az állításai, akkor bizonyára meg is tudod indokolni, miért azok, sőt mit több, ellenpéldát is tudsz rá hozni. Ha pedig nem tudsz se indokolni, se cáfolni, akkor kb. azon a szinten vagy, mint Cockface Trump, aki azzal a pár magányos agysejtjével karakánul kijelentette, hogy nincs globális felmelegedés, mert mi vagyunk a legerősebb nemzet a Földön, és amit mi mondunk, az meg van mondva. És punktum.

2019. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!