Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jól tettem hogy az asztalos...

Jól tettem hogy az asztalos szakmát választottam?

Figyelt kérdés
Kezdem ott hogy nincs érettségim, mindig is nehezen ment a tanulás, tanulási nehézségeim voltak. Korábban szakiskolába asztalosnak tanultam, csak otthagytam 11 osztály után, egy okj szakma miatt amivel semmire nem mentem, így most itt vagyok egy jó szakma és érettségi nélkül. Szinte mindennap agyalok azon hogy jó lenne az érettségi, tanult lennék, sikeres lennék az életbe, mindig ezzel ostorzom magam. Viszont elgondolkodtam nyár elején mihez is kéne kezdenem, akkor jött ez az asztalos szakma, hogy újra tanulhatnám. Hiányszakma is, jól is lehet vele keresni, munkahelyek sem követelik meg az érettségit. De ezen kívül a sikerességhez kötöm az érettségit, nagyon bánom hogy akkor nem szereztem meg. Azon is gondolkozom hogy ha elvégeztem ezt az asztalos képzést ami 2 év, utána leteszem az érettségit. Vagy hagyjam? Ha lesz egy jó szakmám akkor inkább munkát keressek?
2019. szept. 1. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Miből gondolod, hogyha csinálsz egy jó érettségit, akkor attól egyből sikeres lennél?
2019. szept. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nekem van érettségim és utána tanultam szakmát..a szakmámban dolgozok vállalkozóként. Az érettségimmel kitörölhetem a seggem, semmi plusszt nem ad. Ha már van szakmád ami jó, akkor hagyd, ha meg nem jó akkor az érettségitöl se lesz jobb.az max akkor kell ha egyetemre mennél, nekem is az volt a célom kezdetben de rájöttem hogy NEKEM az is felesleges lenne
2019. szept. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Jól. Válaszd azt. Asztalosként sikeres lehetsz, az érettségi csak az idődet rabolja.
2019. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem az érettségitől függ, viszont ha az érettségi hiánya miatt rosszul érzed magad, az hátráltat mindenben.

Az asztalos szakma nem rossz, de ott is sok múlik az adott munkahelyen, és azon, hogy milyen munkát végzel. Nem biztos, hogy jó lenne napi 8 órában egy gyalugépen dolgozni.

Én pl. faipari technikus vagyok, vállalkozóként bútorokat csinálok, így szeretem csinálni és egyébként sehol nem került még szóba a végzettségem.

2019. szept. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Végezd el. Aztán le is érettségizhetsz. Csinálj meg mindent, amihez kedved van. Az érettségit munka mellett is lehet.
2019. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Ki nem szarja le, hogy egy jó asztalosnak van e érettségije?

Amikor te már többszörös milliomos leszel, lehet, hogy én a diplomámmal elmegyek hozzád takarítani a hatalmas házadba, mert gyakorlatilag semmit nem ér.

De ehhez tényleg jó asztalos legyél, ne csak egy bútorlap összeszerelő robot, mert az utóbbit egy ügyesebb akárki is meg tudja csinálni!

Az asztalosság szerintem a fánál és annak megmunkálásánál kezdődik. Ha ebben profi vagy, az többet ér, mint ezer érettségi!

2019. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Erettsegi akkor er valamit ha tovabbtanulashoz kell.

Nekem erettsegim van meg festo szakmam. Az erettsegit soha nem kertek es semmi hasznat nem vettem viszont a festo szakmabol elek.

Festokent barmikor talalok allast.

Asztaloskent se nehez munkat talalni mert altalanossagban keves a szakmunkas de munka az van.

2019. szept. 2. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Ne higyj ezeknek. Te csak szépen haladj az életben és szerezz meg mindent, amire képes vagy asztalos, érettségi, mert ki tudja talán faipari mérnök leszel és majd bánod, hogy nincs meg az érettségid. Szóval ne szopd be a dumát, te csak szerezz meg mindent amire képes vagy.
2019. szept. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Mert az a jó ha a te dumádat szopja be nem mindenki másét aki egyetért abban hogy felesleges, vagy ha mégis kell akkor megcsinálja munka mellett? Nagyon buta vagy ha szerinted előre érdemes minden szart betanulni és aztán később talán a felét se használni. Időpocsékolás
2019. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!