Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért alakult ki az a kultúra...

Miért alakult ki az a kultúra itthon, hogy éreztetni kell a vásárlóval, hogy egy hulladék, ha nem ad borravalót?

Figyelt kérdés

Veszel egy terméket, aminek szállítási díja is van. Kihozzák neked, majd kb. arconköpnek, ha ezen felül még nem adsz borravalót.


Az alulfizetett takarítók, gyári munkások, állami szférában dolgozók sem kapnak a munkájukért plusz pénzt.


2019. szept. 2. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a pizzafutáron kívül más kiszállítónak sose adtam borravalót (se Eur0nics, se DHL)...


Pár évig én is borravalós szakmában dolgoztam, de én nem vártam el a borravalót. Pedig a bérem a kezdetekkor úgy lett megállapítva, hogy "azért ilyen kevés, mert úgyis kapsz borravalót". Konkrétan egy gyári melós, 8 általánossal többet keresett nálam.


Most vágjam én is a vendég fejéhez, hogy "aggyápénzt-aggyápénzt-aggyápénzt"?


Aki adott, azért hálás voltam, aki nem, az nem.

Ez ilyen.


Sok kollégám bezzeg mindig szidta őket, mint a bokrot.

Köcsög ##, 0 forintos vendég, soha többet hozzám nem kerül.


Én meg hót letojtam, mert sokszor a nullások a legnormálisabbak.

Aki meg adott 200 Ft-ot, az meg egy lenéző, undok alak volt többségében.


Szóval kivétel erősít, akinek nem inge, ésígytovább, ki is kérhetném magamnak, nem mindenki nézi le a vásárlót, aki nem ad pluszpénzt.


Én mindig azt mondtam, borravaló akkor jár, ha meg van elégedve, és adni is akar. Nem kötelező.

Külföldön 10-30% szervízdíj van a számla végén. Az jobb? Ott kötelező adni.

2019. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Huh. Hal istennek en nem talalkoztam meg ilyennel mert jol le osztottam volna. Egyebkent ez a penzehessegrol szol, azert se kene nekik 5 ft sem meghagyni ;) de most komolyan kinek erzik magukat? Persze, ha elegge kedvesek es ugyesek adnak nekik borravalot. De az arrogans, kedvtelen lusta pincerek is fapofaval elvarjak.
2019. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akiken látom, hogy lesik a pénzt, vagy jelentőségteljesen válogatják a visszajáró aprót kétségbeesetten nézve, hogy mikor mondom, hogy tartsa meg, azoktól visszakérem. Meg azoktól is, akik bunkón, vagy fapofával szolgálnak ki. Aki kedves, mosolygós, vagy messze felülteljesíti a feladatát, azoknak otthagyom a visszajárót 500 ft ig.

A pizzafutinak csak akkor adok, ha időben kihozza. Ha a telefonban 1 órát mondanak, és beesik 2 óra múlva, akkor hiába várja a borravalót, a pontos összeggel fizetek.

2019. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Általában a csóró ad borravalót, mert az érzi át a másik nyomorát. Ahogy a koldusnak is általában a szegényebbek adnak.

Én nem vagyok túl jól eleresztve anyagilag, de ha abban a helyzetben vagyok, hogy vásároltam valamit és azt a címemre, a helyembe hozzák - nem "fáradok" el érte PostaPontra, vagy csomagautomatába - akkor az a 200Ft már nem fog földhöz vágni. Gazdagabb sem leszek tőle.

De aki annyira nyomorult, hogy ez nem fér bele neki, az ne adjon, nem kötelező!

2019. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez nem nyomorultság. Írtam, hogy "van szállítási díja" annak, amit rendeltem. Ergó bőven kifizettem neki azt is, hogy kihozta. Pont.
2019. szept. 2. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

#5

Ha "pont" akkor mi a fenéért vergődsz itt ezen?

Akkor neked van igazad, helyesen jártál el és mindenki egy balf..sz, aki ad 200Ft-ot.

De akkor ne irkálj ki róla heti 2 kérdést!

2019. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
5-ös, te nem a futárnak fizettél, hanem a cégnek, aki foglalkoztatja gombokért (lehetőleg napi 10-12 órában), a borravalót is belekalkulálva a fizetésébe. A "borravaló" a köszöneted nyomatékosítása néhány forintban kifejezve, ha meg vagy elégedve. Neked tényleg nem kell adnod senkinek, ha ez ennyire felzaklat, de nehogy már meg akard szabni, hogy más mit csinálhat!
2019. szept. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A borravalos munkaknal a munkaltato mondja az elejen hogy ennyi a fizetes de van borravalo tehat vegulis tobbet viszel haza. Igy az embernak azzal kell szamolnia hogy hogy a borravaloval egesziti ki a fizeteset mert a munkaber eleg keves.

Egyszer dolgoztam benzinkutaskent de nem ereztettem senkivel hogy hulladek mert nem adott borravalot. Amugy is kb az autosok 10%-a adott borravalot.

2019. szept. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!