Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan változzak meg még a...

Hogyan változzak meg még a költözés előtt?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok,éppen vidékről Budapestre költözés előtt állok a barátommal együtt. Van egy kis gond a személyiségemmel, történetesen a barátomon kívül mindenki a fejemre nő, kihasznál, lelki szemetesnek tart és ha nem ennek megfelelően viselkedek vagy halogatok, nem merek nemet mondani, bűntudatot keltenek bennem, megutálnak, én leszek a gonosz. Ez családi mintából fakad, a szüleim is ilyenek, a barátaim is, a megbízóim is a munka során, így sok pénzzel átvertek már, mert nem mertem szólni. Most is pár napig nem voltam itthon, pihenni mentünk, olyan jó volt, de amint visszajöttünk, megint megjelent a sok mérgező ember és folytatták onnan a dolgokat, ahol abbahagyták...

Ha valaki nem használ ki, akkor elsőre ellenszenves hatást keltek a legtöbb embernek, nem vagyok egy lányos lány, a fiús dolgokat szeretem és szeretek sokat olvasni, ezért sokan nagyképűnek tartanak.

Igazából pontosan tudom,mi velem a probléma, a gondom az, hogy fogalmam sincs, hogy álljak neki a változtatásnak. Segítsetek, kérlek! Hogyan tudnék változni? Alig 2 hónap és Pestre költözünk, ott szeretnék azért barátokat, normális emberi kapcsolatokat. Hogy legyek szimpatikusabb és magabiztosabb? Köszönöm a válaszokat! 25/L


2019. szept. 3. 17:59
 1/1 Kétezredikanonimus válasza:

Szia

A magabiztossággal kapcsolatos problémára a Sikerre Hangolva youtube csatorna összest javaslom.

Egyébként meg tanulj meg nemet mondani. Kezd kicsiben, pl ha valahova nincs kedved menni ne menj. Állj ki a véleményedért mindig, persze nem kell at esni a lovon és makacsan ragaszkodni a hulyeseghez, de legyen véleményed, amin ők nélkül nem változtatsz.

A fejedre növésre pedig:

Tudod van az mondás, hogy a jó barátság alapja a pontos elszámolás. Hülyeségnek hangzik de van benne valami és ezt ne csak az anyagiakra értsd. Nem kell garasoskotni de ne csak mindig te tegyel szivessegeket. "Na most jossz nekem eggyel."

Sok sikert és jó költözködést.


Egy törzsgyökeres pesti lyány

2019. szept. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!