Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki mostanában...

Van itt olyan aki mostanában költözött haza külföldről? Mi volt az oka? Mi alapján mérlegeltetek?

Figyelt kérdés
2019. szept. 9. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleve úgy terveztük, hogy csak bizonyos időre megyünk. Nyelvtudást fejleszteni, kicsit világot látni, kipróbálni magunkat. De nekem itt az otthonom, nem akarok véglegesen máshova költözni.
2019. szept. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Dettó.
2019. szept. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 qkker1 ***** válasza:
65%
Táppénzen vagok egy éve, a műtétek közötti hónapokat töltöm itthon, a családdal, de ahogy rendbe jövök megyek vissza, és egy év után jön a család is. Semmi remény arra, hogy itthon normálisan meg lehessen élni.
2019. szept. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
40%

Utolsóval nem teljesen értek egyet, de mindki máshogy látja.

Mindenkinek más a normális!!


Miért fogunk 2021 nyaran HAZAköltözni??

- család hiánya

- barátok hianya

(Kint nem szeretem már a felesleges köröket ezügyben)

- saját ház

(Kinnt mi 3-400 ezer eurocskaert biztos hogy nem tudunk és fogunk venni pláne hitelből azért hogy életem végéig fizessem.. bele se megyek ha a férjem vagy én meghalunk ne adj Isten akkor mi lenne...)

- folyamatosan téma: honnan jöttél? Román vagy vagy horvát vagy lengyel? Na neeeem

- ovi szar, semmire se jó még megörzőnek SEM!!

- mindenféle nemzet keveredik nekem ez már sok!

- nem szeretjük a németeket már, szép lassan rájöttünk hogy buták szó szerint!!

- Mini job-ot tudok csak vállalni a férjen munkahelye miatt és 2 gyermekkel.. nyugdíjam nemhogy kevés kb semmi se lesz!

Soroljam még? 😁

2019. dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4-es, pontosan, mi is ezek miatt megyünk haza.


Egyrészt mert június elején szülök, 9 hónap a maternity aztán mehetnék vissza dolgozni, a gyereket pedig sehova nem akarnám beadni amire egyébként havi szinten az én fizetésem rámenne. Szóval egy fizetésből nem tudnánk megélni. Plusz otthon ott vannak a rokonok, barátok, nagyszülők, unokatesók amik nagy segítség és hát nem a temetésekre szeretnénk csak hazajárni.

A másik hogy saját házat tudtunk venni, itt viszont esély nem lett volna rá. Nem szeretnénk egész életünkben egy lyuk nagyságú albértletben lakni, mert itt Angliában kb ekkora a lakás, persze lehet nagyobb jóval több pénzért...

Arról nem beszélve hogy eddig a munkahelyemen (de máshol is) koszos, büdös, igénytelen angolok vannak (érdekes, mert a lengyelek, portugálok valamiért nem ilyenek, lehet ismerik a higiénia kifejezést?) akik ráadásul még buták is mert 3 számot nem tudnak összeadni, mert minden alkalommal más összeg jön ki. És ezt nem érzik gáznak, hogy ilyen egyszerű feladatot nem tudnak megoldani. Hát igen, látszik hogy nincsenek szigorúan fogva az iskolában és meg is van az eredménye. Végülis minek megtanulni összeadni amikor ott a számológép. Nem mondom hogy Mo-n nincs ilyen ember, de én otthon nem láttam még olyat hogy valaki a pizsamájában ugorjon le vásárolni. Nincs meg bennük az alapvető tisztelet és igényesség. Azt hiszik hogy ő körülöttük forog a világ és nincsenek tekintettel a másik emberre. És igen, utálják a bevándorlókat. A szemükbe jópofiznak, a hátuk mögött meg mindennek elmondják és ezt mások tapasztalatából is mondom. Mi vagyunk a buta bevándorlók szerintük, akik elveszik előlük a munkát, de a férjem a cégnél olyan (műszaki) munkát csinál amire nem találnak megfelelő embert, de azt hiszik ha le van írva a feladat akkor bárki megtudja majd csinálni. Fingjuk sincs hogy valójában mit rejt a munkája. Szóval igen, kell a Brexit! :) majd kíváncsi vagyok hogy fogják a sz*ros wc-t pucolni :) mert én angoltól eddig csak azt láttam hogy ugyanazzal a ronggyal takarította a wc-t és aztán a mosogatót, nyami! ;D

2020. jan. 12. 11:27
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
49%

Elhiszem.


Németorszag sem az álmok országa nekem/nekünk!

Akkor legalabb éljek ott ahol a családom.

2020. jan. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!