Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti pincérként mit reagálnátok,...

Ti pincérként mit reagálnátok, ha egy vendég váratlanul veréssel fenyeget?

Figyelt kérdés

Még pár éve dolgoztam pultosként/pincérként egy viszonylag konszolidált kávézóban. Estére sok ittas ember is betömörült.


Egyszer az egyik asztalnál kétfős társaságom volt, két vendég, akik olyan veszélyesnek néztek ki, mint az egyik főpolgármester jelöltünk, akinek le se merem írni a nevét. Egy az egyben úgy néztek ki, csak kettő volt belőlük.


Kérték a számlát, majd mikor visszajöttem a számlával, kifizették, és közben, egyik azt mondja, minden ok nélkül, hogy "na ne szemtelenkedjél, mert feláll a mi Danink aztán intézkedik..." Majd Dani, akkorát csapott az asztalra, hogy az összes italuk kiömlött és csend lett a teremben. Semmi különös nem volt a számlán, nem volt drága hely, és ők eleve a legdrágább italokat rendelték.


Nem lett belőle semmi, de azután féltem az esti vendégektől, és felmondtam pár hónappal később, mert az eset után sokkal könnyebben észrevettem a bunkó viselkedést, és az már elviselhetetlenül zavart.


Egyébként férfi vagyok, 165 cm alacsony, és akkor még csak 19 voltam, amikor történt, azóta se tudom hova tenni a történteket.

Férfiak, ti mit mondanátok konkrétan abban a helyzetben ott?



2019. szept. 15. 02:12
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Van még két olyan ronda ember mint a tarlós pityu?


Vannak ennél keményebb dolgok is, kocsma mellett lakom....

Ne kísérletezz részegekkel, még ha 150 kiló vagy, akkor se.

2019. szept. 15. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó kondiban levő, mondhatni erős srác vagyok.A suliban sem igazán volt ellenfél, sportolok. Szóval én nem ilyednék meg, sőt ha tettlegességre kerülne a sor,valószínű, hogy ő húzná a rövidebbet. Persze egy pincér nem verekedik és kulturáltan kezeli az ilyesmit, de ha mégis úgy adódna.azt hiszem rosszul járna az illető. ( másodállásban kidobóember is szoktam lenni rendezvényeken)
2019. szept. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyilvàn egy erôs fizikumú emberrel nem mernék ezt csinàlni. Egy gyengébb fizikumú meg úgy se fog balhézni, és akkor örülhetnek sikerült valakit megfélemlíteni. Am én semmi pénzért nem lennék pincér, rühellem az emberi fajt.
2019. szept. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megmondtam volna neki otthon csapkodja az asztalt. Most, azonnal távozzon!
2019. szept. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Nyilvàn egy erôs fizikumú emberrel nem mernék ezt csinàlni. Egy gyengébb fizikumú meg úgy se fog balhézni, és akkor örülhetnek sikerült valakit megfélemlíteni. Am én semmi pénzért nem lennék pincér, rühellem az emberi fajt."


Na itt egy fontos kulcspontra érdemes figyelni! Nem csak az a két út létezik, hogy valaki megalázkodik, vagy valaki támad. A középső út az, hogy a fenyegetés és sértegetés elől "félreállok" - legalábbis képzeletben. Azt jelenti, hogy nem tettetem magam sem áldozatnak, de továbbra is higgadtan és tisztelettel beszélek vele. Nem azért mert, megérdemli a tiszteletet, hanem azért, mert én magam rákényszerülök, különben "olaj a tűzre", ami veszélyes játék.


Rengeteget foglalkoztam verbális önvédelemmel, több könyvet kiolvastam, és gyakoroltam. Általában olyan sikerem van, hogy magam mellé állítom az embereket. A legnagyobb sikerem az volt, hogy sértegetni kezdett 2 nálam jóval magasabb férfi, majd valahogy sikerült úgy kidumálnom magam, hogy fizették az italomat, és még a haveromét is, és 10 percenként elnézést kértek a viselkedésükért a következő 2 órában.


DE azt a helyzetet továbbra sem értem, egész konkrétan mi volna az a mondat amit arra a helyzetre válaszolni lehetne??

Azt azért tudni illik, hogy az "otthon csapkodd az asztalt" nem fog működni XDD. Az majdnem olyan, mintha leanyáznám... XD Nyilván az azonnali tettlegességet váltana ki belőle. De azt sem kéne mondani, hogy "bocsánat" minden ok nélkül, és az sem jó, ha nem merek megszólalni, hiszen a saját becsületem sérül magam előtt.


Olyan mondat kéne, ami meglepi őket, de semmilyen szinten nem minősíthető szemtelennek.


Pl azt mondanám, mert jobb nem jut az eszembe: "Értem, ön most nagyon mérges rám, és egyébként, mi a véleményük arról, hogy ebben a városban egyre kevesebb szórakozó hely van?"


Na, ha valaki a válaszolók közül tudja magáról, hogy agresszív ember - (nem feltételezem, és nem is minősíteném őt, nekem semmi közöm ahhoz, pusztán a kérdésem miatt írom!) - mit gondol, mit szólna ahhoz, ha például az ön által indított esetleges fenyegetésre/sértegetésre egy ilyen válasz jönne?


Érezne-e egy agresszív ember bármilyen késztetést, hogy egy ilyen triviális, és higgadt, de magabiztos hangnemben megfogalmazott, válasz után felpattanjon, és ténylegesen megkezdje a verést?

2019. szept. 15. 21:17
 6/7 anonim válasza:
Én elég gyorsan felkapom a vizet, de nem verekszem :) Engem a határozottság szokott helyre tenni. Ne haragudj, de ha amúgy is paprikás vagyok, és ehhez valaki még megpróbál lenyugtatni, és elkezd a levegőbe beszélni meg higgadtan másról beszélni, legszívesebben nekimennék. Én a helyedben határozott de nyugodt, udvarias hangon annyit mondanék: "Erre semmi szükség Uraim. Amit fogyasztottak, ki kell fizetni. Különben a főnököm fog intézkedni. Hozhatok még valamit?"
2019. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyből szólni a főnöknek, és megkérni őket, hogy fizessenek, és távozzanak.
2021. aug. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!