Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi számít szerinted szegénység...

Mi számít szerinted szegénységnek?

Figyelt kérdés
Anyagiakra gondolok, nem a lelkire.

2019. szept. 17. 01:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor valaki egyik napról a másikra él, be kell osztania a pénzét előre nehogy hamarabb fogyjon el, mint kellene és akkor nem tud mit enni, a boltban mindig az olcsóbb terméket kell vennie, új ruhára csak időnként van pénz és többnyire akkor is csak turkálóból, és még sorolhatnám. Ezen kívül van még a mélyszegénység és a létminimum alatt, ezeknél nyilván mindez már sokkal rosszabb irányba változik.
2019. szept. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%

Ha nézned kell az árakat az áruházakban. A pénz diktálja mit ehetsz, mit vehetsz fel, mikor mehetsz hova.


Amikor 3 percen át nézed melyik a legolcsóbb, mondjuk tej ahelyett hogy csak gondolkozás nélkül random levennél egyet a polcról mert első nézésre az tetszett meg.


Vagy bemész egy ruha boltba és tetszik egy póló, de sarkon fordulsz mert túl drága.


Étteremben nézed az árakat és nem azt rendeled, amihez kedved van. Itt pl nem kell feltétlenűl a legolcsóbbat rendelni, de a döntésedet elég erősen befolyásolja az ár.


Itt lehet mondani, hogy "A sok kicsi sokra megy" dolgot, de ez egy másik jele. Ha valaki ezt hiszi az is szegény kategória, mert nem viszi sokra. Igen, ha 100 éven át mindentől megvonva magad fekszek otthon és elmész dolgozni, akkor letudsz ugrani Las Vegasba egy jó hétvégére. Ez az állítás pl egy biztos árulkodó jel.


Tudom, hogy provokatív a kommentem abból a szempontból, hogy most nagyon sok embert bele raktam a szegénység kategóriába és ezt olvasva sokukat hírtelen méreg telít el, hogy "De én nem is vagyok szegény".


Szerintem nem az átlag alapján derül ki mi a szegény. Azaz nem lehet azt mondani, hogy "az átlag magyar X keresetű így Y keresetnél kezdődik a szegénység", hanem van egy volnal a jól élés és a pénz befolyásolt élés között.


Itt a "jól élés" alatt nem luxust gondolok. Csak hogy ne a pénz diktálni mi, hol mért hogyan csináljak.


Azaz pl.:


Suzuki Vitara:

Ha valaki ezt veszik komproszimmumokat köt. Lehet tetszik neki, jól érzi magát benne és a helyzetében ez az egyetlen opció vagy a reális opció, de ültem már Vitarában ... A legolcsóbb dolgokból van összerakva a full extrás változata is olyan mint egy agyon sminkelt csúnya lány. Értékeled a próbálkozást, de nem változtat az alap helyzeten.


Itt látszik, hogy a pénz volt a domináló ok. Ebben a városi terepjáró kategóriában kb 30 tökéletes opció van 5 és 10 millió között, de ez a legolcsóbb.


Egy Jeep Compass már más kérdés. Nem luxus autó, közel sem felhivalkodó, de valószínűleg azért választották ezt a modelt, mert ez tetszett meg a vásárlóknak. Nem, mert a Volvo XC40 600 ezerrel drágább volt.


Szóval a szegénységet ne keverjük össze a mélyszegénységgel amikor jól lakni sem tudsz mindennap.

2019. szept. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Én a szegénységhez sorolnám még az egyszerű vidéki, tanyasi embereket, akik a hegyekben élnek, állatokat tenyésztenek, pásztorkodnak. Igaz, hogy alig van pénzük, de boldogok többnyire. - Én ehhez a réteghez szívesen tartoznák.
2019. szept. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

2# Vagyok. Még annyi hogy az autós példánál, mondjuk a Vitaránál nem érzed jól magad, hogy leűlntél.


Egy Ford Rangerben (nekem az van) beülsz a bőrülésbe és kényelmesen elvagy. Ez még nem luxus, mert nincs hűtés az ülésben vagy maszírozás mint egy drága mai S classban, de nem kötsz kompromisszumot a kényelemmel.


Nem mondod azt, hogy rossz 10 percnél többet ülni benne, de leglább olcsó volt.


Itt inkább ilyen dolgokra gondolok. Ezt lehet nem tisztáztam eléggé az előző kommentemben.

2019. szept. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, bar ez az autos pelda kisse eroltetett nekem.
2019. szept. 17. 02:29
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Hát a vidéki dolgot nem írtam volna kedves kommentelő.

Sokkal több s nagy területeik vannak, valakiknek több hektár is a birtokában van. Ott is azért van több réteg.


Azok a szegények, akik napjai a pénz körül forognak csak éppen negatív értelemben.

Mit hogyan fizessen be kicentizve úgy, hogy mellette legyen a mindennapokra.

Minuszokban vannak s nem igazán tudnak pluszba emelkedni. Valakik ez mellett hitelben, tartozásban úsznak.


Nem lehetetlen kitörni belőle, tudat s akarat, jó ötletek/ideális ötletek kellenek, melyek illenek az iletőhöz.


S ami hatalmas differencia: mentalitás, gondolkodás mód.


A tudatos, pénzben nem szükölködőknél is vannak anyagi döntések.

Pl egy termék gyártásánál az adott alapanyagok megfontolása.

X alapanyagból kell 10.000 db (elég kevésnek számít ez még), de nem mindegy hogy darabja 0.50$ vagy 1.50$ (ugyan az)- nem mindegy hol szerzi be mennyiért.

A cél minél nagyobb haszon mindig.


Szóval a "filléres nézegetés" szintén megvan csak más helyzetben.

😄

De nincsen stresszben hogyan éljen meg a mindennapokban.


Sok olyan tényező s gondolat szálak vannak melyek hasonlóak, de részletekben más-más kategóriában solorlando.

2019. szept. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
A tanyán élők tényleg nem szegények. A földműveléshez néha olyan traktorokat használnak, aminek csak a kerekei kerülnek annyiba, mint egy új BMW.
2019. szept. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%
Számomra az aki régi autóval jár, nagyképüsködik, hogy van autója aztán csak egy csoro mobil nem szégyen csorónak lenni kicsit gáz, de akkor járjon buszal nem kell minket fönntartani..
2019. szept. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es szerintem jól összefoglalta!

Mikor úgy éli valaki az életét, hogy a legalapvetőbb, legszükségesebb dolgok árát is nézegeti, meggondolja, pedig úgyis meg kéne venni, de mindenen spórolnia kell.

Mikor valaki inkább 6 pulcsiban van otthon, mint hogy bekapcsolná a fűtést.

Mikor valaki aki már ingyen utazik tömegközlekedéssel, inkább elmegy 15 km-re egy másik boltba, mert ott 20 ft-tal olcsóbb valami.

Na ez már durva szegénység.


De őszintén szólva ez relatív. Ha azt nézem, hogy jóléti társadalmakban hogy élnek az emberek, ahhoz képest egy átlagos hétköznapi magyar emberre is rá lehet mondani, hogy szegény, legalábbis mondjuk egy átlag svájci biztos azt mondaná rá.

Viszont egy átlagos libériai, vagy sierra leone-i , örülne a mi átlagunknak is.

2019. szept. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

jól összefoglalták

de röviden kb ennyi:

amikor a pénz DÖNT és nem te

de ne tévesszük össze a másikkal amikor a pénz IRÁNYÍT, tehát van pénze az embernek, de "jajj nekem semmire nincs pénzem" kategória, minden hülyeségre költ és nem marad semmire


a pénz képes meghúzni elég szűkösen a határokat, persze aki élelmes és kreatív az kevésből is sokat ki tud hozni

2019. szept. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!