Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mi számít manapság...

Szerintetek mi számít manapság szegénységnek? Helytálló lehet a saját meghatározásom?

Figyelt kérdés

A kérdést most konkrétan egy másik kérdésre beírt válasz inspirálta, idézem: "Egy okosteló 100ezer+ akinek ilyenje van, az a szükségleten túlból fedezte = gazdag"

Valahogy egyáltalán nem tudok egyetérteni vele, annak ellenére sem, hogy amúgy erős kritikával állok a fogyasztói társadalomhoz, és pl. pont a mindenféle okoskütyük többségéről az a véleményem, hogy sokkal nagyobb részben veszik trendkövetésből, mint valódi szükségletből. Ebben az értelemben tényleg lehet mondani, hogy luxuscikk végül is.. csak hát a gond, hogy nagyon sokan (gyakran tévesen) alapszükségletnek tekintik, ezért aztán hitelre is megveszik ugyebár..


Szóval, szerintem a fenti megközelítés (hogy aki bármire tud még költeni az életben maradáson kívül) inkább a mélyszegénységen felüliek meghatározása lehetne. Ami viszont még igen messze van a gazdagtól!

Ahogy én határoznám meg a szegényt: az, aki a havi bevételéből nem tud annyit félretenni, hogy mondjuk 2-3 havi megtakarításával egy hónapnyi vésztartalékot tudjon képezni magának. Mert bizony enélkül nagyjából a "hónapról hónapra élés" marad, ahol komoly gond mondjuk egy tönkrement háztartási gépet kicserélni, hosszabb betegség esetén eltartani magadat, az önálló élet beindításának időszakáról (saját lakás, családtervezés) nem is beszélve..


A kérdést jobb híján tettem ide, mivel itteni kérdés kapcsán merült fel az idézett meglátás.. nem arra akarom kihegyezni, hogy melyik párt / háttérhatalom, vagy bármi miatt szegények az emberek..



2018. dec. 10. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az a szegény, aki hónapról hónapra él, esetleg 1-2 havi vésztartaléka van. A pénze legnagyobb részét ételre és rezsire költi. Nem-igen jár étterembe, színházba, koncertre, nem tud elmenni üdülni. Autója, ha van, öreg, és leginkább munkába járásra használja. Egy új mosógép, hűtő, tévé, neki nagyobb kiadásnak számít, amit alaposan meg kell gondolnia.
2018. dec. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ma már alap, hogy van okostelefonunk, az élet minden területén használjuk.

Egy átlag készülék, középkategóriás is 50-100 ezer körül van. Nem tartom gazdagnak azt, aki ezt megengedi magának.

Szerintem a gazdagság nem itt kezdődik.Arról nem is beszélve, hogy sokan részletre veszik.

Én pl szegénynek tartom magam, de mégis van okostelefonom és laptopom. Használom tanuláshoz, munkához, kikapcsolódáshoz, ügyintézéshez. A mai világban alap.

2018. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Jajj, ne okostelefonozzunk már. Keresztszüleim 2013-ban voltak Tunéziában és Szúszában azt látták, hogy fényes nappal a fiatalok kint ülnek a tereken és a kávézók teraszain és mind az okostelefonjukat nyomkodják. Kérdezték az idegenvezetőt, hogy itt is ennyire menő a Fészbuk? Mondta, hogy igen, de leginkább politizálnak rajta még a fiatalok is és szervezkednek.

Most attól, hogy a magyar proli még mindig meg van rekedve a 70-es évek Kádár-rendszerében, nehogy azt higgyük, hogy a Magyarországon kívüli világ fejlődése is megállt ott.

2018. dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek Kálámpár Úrral. Aki egyik hónapról a másikra él, az a szegény.
2018. dec. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az okostelefon miért jó indikátor bármire?


Hűségnyilatkozattal már hozzád vágnak egyet már 13 ezerért is, tudom mert én ennyiért vettem három éve. 50-100 ezret nincs az az isten, hogy kiadjak egy telefonra.

2018. dec. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sarkosan közelíted a kérdést! Velem sűrűn előfordul hogy ingyenkonyhára megyek potyázni, a 8-éves lányom pedig halmozottan hátrányos helyzetű, én takarító vagyok, a párom pedig közmunkás. Tehát "szegényeknek" vagyunk mondhatók. Ehhez képest laptopról netezek,(4 havi spórolás és maszekolás: 28.000,-) a páromnak Samsung J3 6 telója van, (anyóstól tavaly karácsonyra), a lányomnak pedig megvettem 3 havi részletre a főnököm gyerekének a használt tabletjét. Lenovo, 24.000,-


Akkor most gazdag vagyok?

2018. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, itt többen félreértették a mondanivalómat. Amit az okostelefonnal kapcsolatban beidéztem, azzal pont nem értek egyet, és azt próbáltam kifejteni, hogy annak a megléte még kevés a gazdag léthez, bőven..
2018. dec. 10. 13:39
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

Íme az állítólagos magyar átlagkereset: [link]


Pesszimistábbak kb. 150000-re teszik, én inkább ezt hiszem el.


Aki ennek sokkal alatta van az szegény, a sokkal fölötte az jómódú. A gazdag szerintem jóval efölött kezdődik, annyit alkalmazott már nem keres csak akinek cége van. Szerintem gazdag az akinek a havi nettó jövedelme hétjegyű. Nyugaton az is csak inkább jómód, pilóták, cégvezetők fizetése. Azért nem neveznék gazdagnak ennél alacsonyabb jövedelműt mert az igazi gazdagok, a milliárdosok jövedelméhez képest még ez is nagyon közel van az átlaghoz.

2018. dec. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%

#8-nak: 150.000?


Én 82.000-et kapok kézbe, a párom hatvan-valamennyit. Még az ismeretségi körömben sincs olyan, aki 120.000 felett keresne! Elég hiányosak az ismereteid, ha a 150.000-et reálisnak veszed!

2018. dec. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező a "szegény az, aki a havi bevételéből nem tud annyit félretenni, hogy mondjuk 2-3 havi megtakarításával egy hónapnyi vésztartalékot tudjon képezni magának" definícióba beleértett feltételezésed, hogy az illető tud bánni a pénzzel, és nem az ő hibája, hogy nem tud félretenni, hanem kizárólag az, hogy kevés a pénze. Ez hibás feltételezés. Sokan vannak/lehetnek, akik képtelen vésztartalékot képezni, mert viszonylag normális jövedelemmel rendelkeznek, de pénzügyi tudatosságuk alacsony. Úgy gondolom ezért, hogy a szegények és a következő szint között van egy bizonytalan szélességű sáv, akik nem kifejezetten szegények, vésztartalékuk mégsincs. A szegénységet ezen a módon definiálni ezért eléggé pontatlannak tűnik.
2018. dec. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!