Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lehet az hogy akik...

Miért lehet az hogy akik régen bántottak azok sikeresek, én meg nem az életben?

Figyelt kérdés
Mostanában elgondolkodtam így a gyerekkoromon. Kíváncsiságból megnéztem egy pár volt osztálytársamnak a nevét akik kigúnyoltak. Mindegyiküknek van jó munkája, férje, gyereke. Még egy fiú is, akit irtó csúnyának gondoltam, és ő is kigúnyolt engem, még neki is egy viszonylag szép barátnője van, aki gyereket vár tőle 24 évesen. Egy lány, aki szintén kigúnyolt, neki is férje, gyereke van. Én meg mint mindig most is egyedül vagyok hiába próbálkozom párkereséssel, én sose vagyok elég jó senkinek. Voltak rövidebb járások fiúkkal, de ennyi. 26 évesen semmire se vittem, mint ők, és lehet sajnos igazuk volt, amiért kiutáltak engem.
2019. szept. 17. 09:48
1 2 3
 1/26 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Azért, mert a bántalmazók kellően erős, céltudatos személyiséggel rendelkeznek, önbizalmat nyertek a feletted lévő hatalmukból. Ezzel szemben a te hasonló képességeidet a bántalmazás letörte, és a "Bántottak. Bántottak. Nem ezt érdemeltem [És ez tényleg így van.]" gondolatköre túl sok energiádat vitte el a tanulás, munka stb. helyett.

Az akkori bántást erkölcsileg nem vagy köteles megbocsájtani vagy elfelejteni, de azt el lehet érni fokozatosan, hogy ne befolyásolja az életedet. Kb. ez értendő az "elengedés" alatt.

Nem tudom, mennyi idős vagy, de mielőtt túl sok időd menne el abban a posványban, amiben élsz, fordulj szakemberhez!


Egy jó pszichoterapeuta nagyon felgyorsíthatja a gyógyulási folyamatot. Sokba kerül, de megéri, mert nem vesztegetsz tovább éveket. Hamarabb lépsz, hamarabb nyersz.

2019. szept. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
Mert te ottragadtál a gyerekkorodban, nyalogatod a sebeidet, gyenge jellemed lett. Engem is csúfoltak, szegények voltunk, szódásszifon szemüvegem volt, abban is kancsi voltam, stb. De mégis kikupálódtam 15-16 éves koromra, onnantól teljesen normális tiniként, majd fiatal felnőttként éltem. Férjhez is mentem 26 évesen, boldogok vagyunk, eszembe sem jut, mikor csúfoltak. A gyerekek ilyenek.
2019. szept. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Jó te férjhez mentél, tehát történt valami pozitívum az életedben, míg nekem semmi, engem csak kudarcok érnek.
2019. szept. 17. 10:12
 4/26 anonim ***** válasza:
98%
Mer annyira letörték az önbizalmadat,hogy még most is azon rágódsz.Menjél pszichológushoz.
2019. szept. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Detto ez a helyzet nálam is. Figyi nem veled van a baj és nem minden arany, ami fénylik. Lehet h van férjük stb. de lehet h rossz emberek maradtak, v akármi. Nyugi!
2019. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Már azon nem rágódom mit csináltak velem, csak sajnos azt veszem észre, hogy az élet is őket igazolja. Nekik minden felnőtt emberként is.
2019. szept. 17. 10:25
 7/26 anonim ***** válasza:
31%

Engem is basztattak, de most én basztatok másokat (akik megérdemlik).

Lehet ebből ám erőt is nyerni.

2019. szept. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen az élet. Az erős a gyengét mindig elnyomja.
2019. szept. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Van erre is meg arra is példa. Lehet valakinél pont fordítva van, hogy bántották, de ő többre vitte, akik meg terrorizálták sehol sem vannak. De az tény, ahogy előttem is írták, hogy az önbizalmadat taccsra vághatták, ami a párkeresésnél nagy probléma. Ugye nálad itt ez a fő szempont, ahogy látom. A család, a gyerekek. Most a lényeg az, hogy bármi is történt a múltban, azon valahogyan túl kell lépni és az esetleges problémákat (ami nálad az önbizalomhiány lehet, de nem ismerlek így nem tudom, hogy más közbe szól-e) kezelni kell, hogy szükség van-e külső (pszichológus) segítségre, azt te láthatod a legjobban.
2019. szept. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

Én fordítva látom. Akik suliban tipikus menő arcok voltak, most felnőttként lúzerek. Szar munkájuk van, egyik hónapról a másikra élnek, lepukkantak, sokan piálnak is, meg is csúnyultak. Volt olyan srác, akibe a fél környék szerelmes volt, meg totál ronda szegény. A kis visszafogott gyerekek, akiket szívattak, most sikeres felnőttek, jó életük van, jó munka, jó életszínvonal.

Ne keress összefüggést ebben. Éld az életed és ne másokéval foglalkozz.

2019. szept. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!