Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti írtok naplót?

Ti írtok naplót?

Figyelt kérdés
Annyira rossz néha a kedvem, hogy úgy döntöttem naplót vezetek, hátha segít ha mondjuk leírom a napomat jót, rosszat. Írtam már tinédzser koromban is de folyton úgy éreztem hogy egy idióta vagyok minek írom, abbahagytam ha valaki nagyon megbántott. Ti írtatok már?A párkapcsolatom lesz szerintem a fő téma de emellett más is. Hogyan kezdjek neki? Mit tegyek hogy ne unjam meg?
2019. szept. 23. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem naplót írok, hanem verseket, de ugyanúgy, azzal a céllal, hogy levezessem az érzelmeimet.
2019. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, a munkámhoz tartozik.
2019. szept. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tiniként kipóbáltam, de nem jött be, nem volt jó semmire. Felnőttként nem írok, nem lenne hozzá türelmem.
2019. szept. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sok-sok éve. Sokszor bele is nézek, hogy mi volt régen, adott időszakban milyen gondolataim voltak, mit éreztem, mi foglalkoztatott.


Hogy kezdj neki? Nyitsz egy új dokumentumot, beszúrod az aktuális dátumot, majd írod, amit gondolsz. A végén elmented, lehetőleg titkosítva, hogy más ne olvassa. Néhány havonta érdemes biztonsági másolatot csinálni, hogy hardverhiba esetén ne vesszen el minden.


Hogy ne und meg? Ez nem kötelesség vagy feladat. Az ember akkor ír, ha van mit, ha akar, ha késztetést érez rá. Ha unod, ne csináld, ilyen egyszerű.

2019. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én középsuliban írtam, majdnem minden nap, aztán egyetem I. évében folytattam, de utána (és azóta is) egyre ritkábbak lettek a bejegyzések. Viszont már nem igénylem annyira. Egyébként is befelé forduló vagyok, gimiben ez hatványozottan igaz volt. Ebből következik a túlgondolás és túlanalizálás. Ebből engednem kellett, muszáj volt kikapcsolni, felvenni egy "szrok bele" hozzáállást, mert annak nincs semmi értelme, ha mindenen stresszelek. Ennek eredménye lett a kevesebb naplózás.

Amúgy én régen az egész napomat leírtam, később már csak a gondolataimat.

Elkezdeni azért kezdtem, mert azt hittem, jó lesz visszaolvasni, de nem igazán vannak jó emlékeim + a gyerekes gondolkodásomat cikinek is érzem. Gondoltam nem egyszer már, hogy elégetem a füzeteket, de azt nem bírtam megtenni. :D

2019. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Naplót nem, de álomnaplót már 13 éve írok. Az jóval színesebb, mint ha a szürke, egyforma hétköznapokról írnék.

Én azt mondom, hogy ne aszerint kezd bele, hogy épp milyen a kedved, hanem bármi is történjen veled, azt mindig jegyezd le. Nyilván néha csak 1-2 sor az egész, máskor meg akár fél oldal. Ha netán ki is marad néhány nap, akkor sem kell abbahagyni: folytasd a következő alkalommal, az eseménytelen napokhoz elág ha odaírod, hogy "Ma nem történt semmi különös". Mi lesz, ha megunod? Akkor is írd tovább! Az unalmas napok is részei az életednek. :)

2019. szept. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, írtam egy darabon. Én a mindennapjaimat írtam egy darabon, ami fontos dolgok történtek velem. Olvasd vissza, és nézd meg, hogy mi a hibád-jó tulajdonságod, min kellene fejlődnöd.
2019. szept. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer írtam. Kedves emlék.

De már nem tudok energiát belefektetni. Pedig ez megmarad... az emlékek meg elszállnak.

2019. szept. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mármint egyszer... jajj 😃 4 hónapon keresztül.
2019. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia :) hàt én naplóiràsban otthon vagyok, bàr nem vagyok felnőtt de én kiszoktam dekoràlni :)így nem unom meg
2019. szept. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!