Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Eladók, ez fura?

Eladók, ez fura?

Figyelt kérdés

Ha a vásárlótól úgy köszön el az eladó, hogy:"Viszontlátásra, szép napot!"


Vagy fiataloktól, úgy hogy pár évvel fiatalabbak nálad de te is fiatal vagy, úgy hogy: Sziasztok, szép napot!


2019. szept. 24. 16:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Ti szoktatok kedveskedni, szép napot kívánni valahogy a vásárlónak?
2019. szept. 24. 16:34
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért fura szerinted kedvesnek, illedelmesnek lenni?
2019. szept. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem találkoztam kedves eladóval kb 3 éve
2019. szept. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert 2 fiatal csaj mikor mentek el olyan furán néztek, meg nevettek.
2019. szept. 24. 17:06
 5/9 anonim ***** válasza:
mert buták még
2019. szept. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mikor eladó voltam, sokszor köszöntem úgy, hogy "Szép napot neked/ önnek!" Még a legbunkóbb öregembernek is jobb lett a kedve egy kis kedvességtől.
2019. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha furán néztek meg nevettek, biztos szimpatikus voltál nekik. Ha olyan a vásárló, hogy távolságot akarsz tartani, akkor persze lehetsz formálisabb, pl. köszönjük hogy nálunk vásárolt, vagy csak lemagázod: legyen szép napja / napjuk, stb. mostanság a szép napot kevésbé formális, és nagyon elterjedt a fiatalok között, de ettől még szerintem teljesen megfelelő egy eladótól.
2019. szept. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En ugy vettem eszre amikor pl hosszabb a kifizetes, azaz nem futoszalag szerüen megy, hofy jonapon köszönöm viszlat, hanrm mondjuk szamlat kérek, elkezdik pötyögni, nem biztosak abban hogy jol olvassàk (ki van nyomtatva a cim mert angol hogy ne kelljen betüzni),stb stb , mire vegre kesz minden es tavozhatok akkor szoktak inkabb szep napot-ozni kedvesen en meg viszont persze.


Szoval pl abc ben futoszalagon nemigen mondjàk el napi ezerszer.

2019. szept. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor lehet ez volt nekik olyan vicces, hogy amúgy kommunikáció nem zajlott azonkívül, hogy ennyi meg annyi... De sokszor járnak be, gondoltam szép napot kívánok. :D
2019. szept. 26. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!