Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudok a jelenben élni?

Nem tudok a jelenben élni?

Figyelt kérdés

Alapvetően is egy nagyon nosztalgikus alkat vagyok, minden komolyabb esemény után percről percre le szoktam írni a történéseket a naplómba, már nagyon régi események is meg vannak ilyen formában örökítve, konkrét hétvégi programom, hogy minden szombat este átolvasok párat és felelevenítem magamban újra és újra a történteket. De sajnos ez nem csak a szabadidőmet emészti fel, hanem már a munkába is szép lassan begyűrűzött. Nagyon produktív sosem tudok lenni, az agyam mindig máshol jár, emiatt komoly hibákat is vétek. A múltat hiányolom 0/24-be, sokszor fel sem fogom az idő múlását, mert csak fizikailag vagyok a jelenben. Emellett, várom a jövőt, tervezgetek, hogy a múltban elvétett hibákat hogyan tudnám kijavítani. De nem most akarom a változást, majd a jövőben. Halasztgatok mindent, nem ragadom meg a jelenlevő alkalmat, majd holnap, jövő héten, 2020-ban vagy tulajdonképpen sosem fogom megcsinálni. Mire rájövök, hogy elvesztegettem fél évet az életemből a semmivel, már rég késő lesz, mert nagy bánatomra, nem lehet visszaforgatni az időt és ennek ellenére is folytatom ezt az életmódot és már nem is hogy nem akarok, mert nagyon is szeretnék, de már egyszerűen nem tudok változtatni.


Valaki küzdött hasonló problémákkal? Ha igen, hogyan tudott kikeveredni ebből az egészből?


2019. szept. 24. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez a helyzet már legalább pár éve, de megoldást még nem találtam rá. Szerintem nálam a folytonos álmodozást és a múlton vagy jövőn való agyalást a boldogtalanság okozza.
2019. szept. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Thispain ***** válasza:
A leírásod alapján nem valószínű.
2019. szept. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az már jó jel, hogy ezt észrevetted és beismered. Legközelebb, mikor ilyenen kapod magad, szólj rá magadra és változtass a hozzáállásodon. Csak rajtad múlik. A jelenben sokkal jobb élni, mert akkor történik minden. A múltat már nem tudod megváltoztatni, a jövőben meg nem tudjuk, mi fog történni. Sok dolog befolyásolhatja.

Persze jó dolog néha visszagondolni a kellemes emlékekre, de csak mértékkel. Halkan megjegyzem, azok az emlékek is valamikor a jelen részei voltak, azt is meg kellett élni.

Tervezni is kell, ez visz előre, hogy vágyunk valamilyen cél elérésére. Ezért meg tenni is kell, hogy megvalósuljon.

2019. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy megoldás van, rászoksz arra, hogy nem halogatsz, hanem amit tudsz azt megteszel minél hamarabb. Tervezgetés mellett/helyett bele kell vágni abba amit akarsz. Idővel megszokod, és vágyni fogsz az új dolgokra, kihívásokra.


Okosabban nem lehet erre írni, hiszen ez tényleg csak azon múlik, hogy elkezded vagy nem kezded. Kicsit olyan mintha azt kérdeznéd, hogy éhes vagyok, mit csináljak? Hát egyél, jönne a válasz.

2019. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!