Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire hazaszerető a mai...

Mennyire hazaszerető a mai magyar ember? Háborúba menne az országért, ha felbujtják? (Elméleti kérdések)

Figyelt kérdés

Nincs is jobb, mint hajnali 1-kor a világháborúról olvasni, viszont ez azzal jár, hogy mindenképp belebotlok a Trianonba és felidgesítem magam. Sokat lehet vitatkozni a dolgon, lehet minden oldalról érveket mondani, de végül minden indok ide vagy oda a trianoni ország vagdosás páratlanul kegyetlen, kíméletlen és igaszságtalan a történelemben. Jó pár külföldivel beszéltem erről és úgy látom egyre több ember gondolja át újra a dolgot most, hogy lecsengett a háborúk utáni düh nagyja, és egyre többen értenek egyet. De ez most nem erről szól. Ez csak háttértörténet. (Megkérnélek titeket hogy NE offoljatok és kezdjetek válaszolni/vitázni a Trianonról, nem csak felesleges és további veszekedést szít, de nem is erről szól a kérdés, csak emiatt tettem fel magamnak majd itt a kérdést.)


A lényeg hogy nem vagyok különösebben nacionalista, nem vagyok igaz hazaszerető magyar, olyan hamar el akarom hagyni az országot, ahogy csak lehet. És hallani sem akarok arról, hogy a Trianon során elvett részeket (és családokat) újra leszakítsuk az országaikról és újra szenvedèst generáljunk az ott lakóknak.

De le sem tagadhatom hogy nagyon frusztrál az egész igazságtalanság, hogy soha egy felelős parti sem lépett vissza és mondta azt, hogy “talán hibáztunk”. Nem akarnék semmilyen kárpótlást, csak hogy ismerjél el (és be) a dolog igazságtalanságát és a létezését, ne tegyenek úgy, mintha ez egy nem létező probléma lenne. Engem ez is kielégítene. De nem kaptuk meg, és valószínűleg nem is fogjuk. Ez pedig bosszantó. Mondhatni forr a vérem a dologtól (milyen kifejező a nyelv).


És végül itt jön be a kérdés:

Én vagyok hazaszeretőbb / büszkébb magyar mint ahogy gondolom? Vagy a többi magyar is így van ezzel?

A Trianon hozza elő a legtöbb reakciót a legtöbb magyarból, ahogy eddig láttam. És én a többi emberen is az enyémhez hasonló reakciót láttam. Nektek mi a tapasztalatotok? Ti, magyarok,hogy álltok a dologhoz?


Azon is gondolkoztam hogy ha egy elég okos és manipulatív ember kerülne az ország élére és háborút akarna szítani, akkor tökéletes alapja lenne hozzá - pláne ha tényleg sok magyarnak érzékeny ez a téma. Én marhára utálom és ellenzem a háborúkat, de beismerem, lenne olyan beszéd ami tudna fordítani egyet a gondolkodásmódomom és elérné, hogy “ki akarjak állni magamért és a nemzetemért”, és abszolút az igazságtalanságokra épülne. (Nem mondom hogy teljesen jogos lenne, csak hogy lenne olyan jól megírt, manipulatív beszéd ami ezt érné el nálam.)

Ti ehhez hogy álltok hozzá? Képes lenne a megfelelő ember a megfelelő beszéddel akár háborúba is vinni titeket? Szerintetek az átlag magyart képes lenne?


Újra, mindez csak elméleti. Ezek “Mi lenne, ha...” forgatókönyvek.

Na meg kíváncsi vagyok a véleményetekre és tapasztalataitokra azzal kapcsolatban, hogy mennyire hazaszeretőek a körülöttetek lévő magyarok.

Ne kezdjétek a Trianont boncolgatni. A Trianon csak inspirálta a kérdéseket, illetve úgy jön fel, mint egy lehetséges motíváló ok egy “mi lenne ha” helyzetben, ami esetleg háborúba vinné az embereket (vagy sem). Ez a kérdés NEM arról szól hogy igazságos-e a Trianon vagy sem vagy hogy mit lehetne / kéne vele kezdeni. Ha mindenképp beszélni akartok erről akkor keressetek egy ezt tárgyaló fórumot vagy kérdést, vagy maximum üzenetben írjátok le, ha tényleg ki kell adnotok magatokból. Ne kezdjetek el nyíltan vitatkozni a Trianonról, akármilyen nagy is a kísértés. Ha az én álláspontomhoz van hozzáfűznivalótok, akkor mint mondtam, privátban. (Ezt le kellett írnom mert gyakorin hajlamosak egyesek tök másra válaszolni, mint ami a kérdés, én viszont a feltett kérdésekre szeretnék válaszokat kapni...)

Előre is köszönöm, ha válaszoltok.


2019. szept. 30. 01:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Engem nem lenne képes semmilyen propaganda arra kényszeríteni hogy ragadjak fegyvert és irány a front. Mellesleg nem is tudnék elképzelni olyan szituációt ahol fegyvert kéne ragadni. Mármint ki ellen? NATO és EU tagokkal vagyunk körül ölelve. Nem, semmiképp nem lennék része semmilyen ócsdi, lejárt 20. századi ideológiai harcnak,köszönöm
2019. szept. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
56%

Ezért le leszek szavazva, de szerintem menjen az a 2/3 aki a jelenlegi kormányt ismételten megszavazta.

Én fekélyes bélgyulladással vagyok leszázalékolás környékén, mert a kórházban összeszedtem egy clostridium difficule nevű bacit (de az egészségügy rendben van!) és mellette 12 órás beosztásban dolgozom, hogy tudjam fizetni a szüleim devizahitelét... Ha hadat üzennének nekünk, akkor fegyver helyett könyvet ragadnék, hogy megtanuljam az új rezsim nyelvét, mert ettől az állapottól csak jobbat hozhat bármelyik megszálló hatalom.

2019. szept. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Ha engem vagy az élőhelyemet fenyegetnék, én fegyvert ragadnék. Nem a kormányért, a legkevésbé se - még hálás is leszek az ellenségnek, ha leöleti az összes politikust.
2019. szept. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Nincs az a föld, az a politikai eszme, amiért fegyvert fognék és embert ölnék. Ha a helyzet elindulna egy ilyen irányba, akkor összecsomagolnám a családot és költöznék. Sem én, sem a családom nem lenne eszköze és áldozata egy ilyen konfliktusnak. Szerencsére sok helyen vannak rokonok a világban, van megtakarításunk, el tudnánk kezdeni egy új életet szinte bárhol.


Trianonról csak annyit, hogy sajnálatos dolog, de ez már a múlt. Hiába háborognak az emberek, nem változik semmi. Volt, megtörtént ez van. Szomorú, sajnálatos, de ez van. Nem fogom maga ezzel hergelni. Azt meghagyom az elhízott a fogatlan, tanulatlan sutyerák, primitív huligánoknak, akiknek ez a heppje és a kis farkukat kopaszra nyírt fejjel meg bomberdzsekivel és terepszínű gatyával, bakanccsal valamint iszonyat agresszióval próbálják túlkompenzálni. Nem utálom sem a románt, sem a szlovákot, se senkit csak mert volt valami vita mielőtt megszülettem. Abból gazdálkodunk, ami van, abból kell kihozni a legtöbbet, ami rendelkezésre áll. A vállalkozásomban dolgozott román, szlovák is, mégsem volt gyűlölet. A világ átlép ezeken a dolgokon már.


A kilencvenes években volt egy tüntizés, ahol azt ordibáltàk, hogy vessze trianonn stb. A riporter odalépett egy ilyen nyomingerhez és megkérdezte:


- tudja, hogy ki az a trianon?


Mire az észlény:

- Nem, de jól meg kéne verni. .


Ó, igen! A qurva anyámat! 😃

2019. szept. 30. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem olvastam el a kisregényt, reggel van még hozzá. A fő kérdésre válaszolva: én egész biztos nem mennék sehova. Nem csak az ország miatt (a vezetése) hanem az emberek miatt se. Nem érzek velük semmiféle sorsközösséget. Fizetem az adót, termelem a profitot. Ennél többet ne várjon tőlem senki, viszonzásul én se kapok többet, mint fedelet a fejem fölé és kaját. A legjobb dolog az országban a TB, bár azt se használom, magához járok inkább. A rendszer maga jó mint ötlet de pocsékul működtetik. Ezt is. Mi a halálos répát szeressek ebben a gödörben? A mentalitásról és az általános megítélésünkről ne is beszéljek. Ha kimennék, el se árulnám honnan menekültem.

Lehet lepontozni ősmagyar fotelharcosok, de pont ti vagytok az egyik oka, hogy ennyire nem szeressem a hazafias gondolkodást. Valahogy csak agresszív és tulok embereket szoktam látni, hogy verik a nagy magyarságukra a mellüket. Pedig már rég nincs miért büszkének lenni. Az a múltban maradt, és elévült. Már semmi közünk ahhoz a néphez, akikre egykor büszkék lehettünk. De cserébe legalább szégyenbe hoztuk őket.

Birka népség vagyunk. Gyávák és buták.

2019. szept. 30. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%

A 2-es válaszadóval értek egyet. Azt, hogy a trianonhoz jutottunk, köszönjük meg hülye vezetőinknek. Én sem szeretek magyar lenni! Egy másik kérdés kapcsán leírtam miért, de itt is elmondom! Magyarország évszázadokra visszamenőleg nem tud tudott semmit felmutatni. Az ország hülye emberek kezébe volt adva ami az elmúlt 1000 évből tökéletesen látható. Nézd meg Szt Istvánt aki "államalapító"! Hogy alapított államot? Kiírtotta a pogányokat! Koppányt felnégyelte eltemetés helyett. Az ókori görög irodalomban tanultam még az Antigoné kapcsán, aki azért harcolt, hogy testvérét temessék el! De lássuk Magyarországot mit írtunk akkor 1000es évek elejét az meg az ókor volt. Aztán jött a pestises Nagy Lajos és társai, a hazavölcse Deák Feri. Tulajdonképpen neki köszönheted köszönhetjük Trianont! A kiegyezéssel megalapozta a háborús részvételt a rossz oldalon. Csak ezek az emberek ma az ikonok. A magyar irodalomról ne is beszéljünk! Nézd meg a "nagy" alakokat akik a műveltséget alkották! Ady Endre a legnagyobb drogosok egyike volt Petfőfi a legnagyobb munkakerülő, József Attila meg a legnagyobb széntolvaj. Hogy lehetnek ezek ikonok hogy lehetnek ezek a szenny emberek a mindennapi oktatás részei?


Miért lepődünk meg ha ott tartunk, ahol!? A tisztességes dolgozók nincsenek megbecsülve kiviszik a pénzüket külföldi szavazatokért van egy rakat rozzant agyú ember aki 5 ezerért szavazott a fideszre! A nőket etikátlanul a méhük eladására kérik a CSOK kapcsán! És mit lát a magyar ember, kinek jó ma lenni? Orbán Viktornak és kedves barátainak, és persze romának, olyan romának aki dolgozni nem akar mert úgyis kap pénzt, kap segélyt! De felesleges is erről vitatkozni mert mindenki el van vakulva ennek a bandának. Én sosem szavazok rájuk! Mert bárki bármennyire szidja az MSZP kormányt nekem többet segített mint a fidesz.

2019. szept. 30. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nos,én csak azért ragadnék fegyvert,ha veszélyben lenne a hazám. Egyébként semmiképpen nem mennék hódító háborúba.
2019. szept. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nő vagyok, de az a véleményem, hogy a hazámnak sem vagyok fontos, semmibe nem becsülnek, egyenesen hátráltat a jelenlegi kormány az élet minden területén.

Semmiképp sem halnék meg ezért az országért és a páromat és a férfi családtagjaimat is erre kérném. Életünk csak egy van, otthonunk bárhol lehet. Ha 400 vagy 4000km-el arrébb, akkor ott.

Egyébként én inkább tartom magamat európainak, mint magyarnak.

Tudom, hülye libsi meg hazaarulo vagyok meg sorosbérenc meg a többi.

Egyébként szerintem egy komolyabb háború esetén országok vagy a világ is megsemmisülne (mármint emberi szinten, nem maga a Föld). Elég, ha egy ország vág vissza atommal.

Én mindenképp béke párti vagyok. Sokkal jobban jártak a világháborúban semleges országok, ha megnézzük.

2019. szept. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
5%
Ejha 55%-os. Én sem vagyok büszke arra hogy magyar vagyok, de például a kvantumfizikához sem értek, éppen ezért nem írok ostobaságokat róla. Sajnálom hogy átalaudtad a történelmen illetve irodalom órákat...
2019. szept. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem harcolnék ezért az országért, sem a népéért. Igaz hogy szégyellem hogy magyar vagyok, de maximum a családomért lennék hajlandó harcolni.
2019. szept. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!