Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki kimegy külföldre dolgozni,...

Aki kimegy külföldre dolgozni, pár év után miért jön vissza?

Figyelt kérdés
Nagyon sokaknál, szinte mindenkinél ezt látom, hogy csak ideiglenesen megy el máshova. Ez csak valami kalandvágy akkor, amiből ennyi elég is?
2019. okt. 3. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Elég sok embert ismerek, aki kiment külföldre dolgozni, és csak látogatóba jár haza. De végleg nem akar hazajönni. Nem tudom, te hol élsz, ha szinte mindenkinél ezt látod.
2019. okt. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Néhányan csak rájönnek, hogy sehol sincs kolbászból a kerítés és kinn is keményen kell dolgozni, hogy sikeres legyél. Erre még rájön a honvágy, az otthoni kapcsolatok hiánya, a beilleszkedési problémák, a nyelvismereti gondok, a magány.. Van, aki direkt csak pénzt gyűjteni megy ki, hogy utána otthon vehessen házat/autót/akármit és alapból pár évre tervezett kimenni.

Én ugyan amíg élek nem tervezek hazaköltözni, de több ismerősöm megtette, nekik mind a fentiek keveréke volt az indok.

2019. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

En meg azt latom hogy keves marad kulfoldon.

En is csak addig voltam ott mig osszejott egy haz ara hitel nelkul.

2019. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Mert kimennek mosogatni meg krumplit pucolni de ami pénzt összeszednek, az csak itthon nagyszám egy átlag embernek, ottkint semmit se ér.
2019. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Kb ez az igazság amit írnak.

Kint sincs kolbászból és idő után ott a honvágy .

2019. okt. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert megtörik, vagy eleve "csak" néhány évre tervezett.

Más a világ más országban, egészen más, mint Magyarországon. Ég és föld.

Van akinek hiányzik a "haza" az a kultúra, az a mentalitás. (Nekem is volt olyan, hogy valaki magyarul szólt hozzám és bekönnyeztem.)


Valaki azt hiszi, hogy minden egyből az ölébe hull, hát nem. Külföldön, legyen az bármelyik ország, sokkal jobban megkell küzdeni az álmaidért. - az anyagiak rendben vannak egyébként. - és ha valakinek nem sikerül x év után inkább visszamegy, mert hát anyanyelvi környezetben azt dolgozik, amit csak szeretne, nem kell kényszerből - mert mondjuk nem perfekt nyelvből - egy raktárban güriznie, aztán sokan itt megreccsennek.

A beilleszkedés is olyan, hogyha kényszerből megy az ember, akkor nem feltétlen a saját országát választja, ezt úgy értem, hogy akinek mondjuk a mediterrán tetszik, de esetleg Németországban köt ki, annak nehezebb a kultúrát a sajátjáévá tenni, mint annak aki imádja a német irodalmat, építészetet vagy a történelmünket, szóval az egész kultúra érdekli. Meg persze ott van a gyökerek elhagyása is, van amikor a rokonok és barátok marasztalnak hívnak vissza... Nehéz ez, pláne pszichológiailag. Csak erős jellemű embereknek sikerül,de csak ha szilárd az elhatározásuk.


Szerintem ezért mennek vissza.

2019. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!