Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon padlón vagyok, de nem...

Nagyon padlón vagyok, de nem segít a pszichológus sem igazán. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

4 hónapja a szemem láttára hunyt el egy gyerekori barátom. Nem tudtam mit tenni, de rettenetes érzés, hogy nem sikerült segítenem rajta. Eleinte nagyon jól esett kibeszélni magamból a pszichológusnak, de most már csak pénz kidobásnak érzem, nem tud segíteni igazán. Egy ideje rémálmaim vannak, csak nappal tudok valamennyit aludni és a munkám elvégzése is egyre nehezebben megy. Elmondhatatlanul hiányzik a barátnőm, folyton látom magam előtt ahogy nevet, ahogy valamit magyaráz, sokszor érzem az illatát, és sajnos az utólsó pillanatokat is gyakran felidézem magamban. A pszichológus szerint ez is a gyász része, de napról napra egyre jobban padlón vagyok és hiába állnak sokan mellettem nem tud semmi felvidítani vagy csak egy kis időre is kiverni a fejemből, ami történt. Azt hiszem nagyon erős bűntudatom is van, magamat okolom. Az orvosom említette, hogy el kellene mennem pszichiáterhez is, de nem akarom, hogy gyógyszerekkel tömjenek. Mit tud tenni, ha a pszichológus nem tud segíteni? Nem szivesen írom ezt le, mert remélem más nincs és nem is volt ilyen rémes helyzetben, de ha mégis átélt már valaki hasonlókat le tudná írni hogyan sikerült talpra állnia?

23/L


2019. okt. 6. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezen csak az idő segít. Addig is keress valami elfoglaltságot ami leköt. Új barátokat is kereshetsz, de ne azért, hogy őt pótolják, hanem hogy legyen valaki melletted.
2019. okt. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4 hónap még kevés idő ahhoz, hogy ne érezd a hiányát. Teljesen normális állapot amiben most vagy ami a gyászt jelenti. A doki jól mondta. Ez még a gyász része. Idő kell. Van akinek évek van akinek hónapok, de időt kell adni a gyásznak is. Az idő majd begyógyítja a sebeket. Addig meg nyugodtan sírj, vagy gondolj olyan dolgokra amit együtt csináltatok, és nevetettek. Adj időt magadnak.
2019. okt. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
posztraumas stressz nem lehet esetleg?
2019. okt. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy mit jelent pontosan, hoyg a szemed láttára hunyt el - beteg volt, baleset vagy mi pontosan? AZ ugyanis nem túl gyakori, hogy egy barát van ott, amikor valaki meghal, általában a család szokott jelen lenni.


Másrészt egy halálesetet feldolgozni - még a legkevésbé tragikusat is - legalább egy év, de sokszor ennél is több. Négy hónap alatt lehetetlen túlesni ezen.

2019. okt. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudatosítanod kell magadban, hogy nem a te hibád, nem tehettél volna semmit, hiszen (gondolom) nem vagy orvos.

Természetesen, ehez idő kell- nem is kevés. Kitartás, és ne add fel! A gyógyulás nagyon nehéz.

2019. okt. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elkezdtem sportolni a pszichológusom tanácsára, direkt olyat kerestem, amit csapatban kell végezni és bár örülök, hogy új embereket ismertem meg, de más pozitív hatást eddig nem vettem észre. A családom, a barátaim sőt még a munkahelyemen is mindenki nagyon kedves és elnéző velem, de úgy érzem egyre rosszabbul vagyok. Most lesz nem soká a 24.szülinapja is és emiatt is sokat szomorkodom illetve még nem olyan rég fogtam fel teljesen, hogy mi történt.
2019. okt. 6. 17:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Balesetben történt.
2019. okt. 6. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:
A múló idő szelídíti emlékké a tragédiát, - nincs más! Amikor az anyukám meghalt rá két napra írtam egy nyolc versszakos verset, - ezzel "engedtem el" anyámat (és utána sokkal könnyebb volt a gyász). Kiírtam magamból a fájdalmamat... Persze nem mindenkinek adatik meg, hogy "nekiül és ír", - mert mások az adottságai, nincs versíráshoz vénája, nem az ő műfaja, stb,... De mindenféleképpen jó lenne, ha lekötnéd magadat valamivel, ami - az egészséges pihenéssel eltöltött időd kivételével - minden idődet le tudja kötni.
2019. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És még valami: A psychológusnak NEM FELADATA, hogy megoldja A TE PROBLÉMÁDAT, - neki annyi lenne a része ebből az egészből, hogy segítsen megtalálni a lelki válságodból kivezető utat. Korrekt viszont akkor lenne, veled, hogy amennyiben tudja, hogy többet nem tud érted tenni, akkor azt megmondja a - tapintatosan - a szemedbe és tájékoztatna arról, hogy amennyiben óhajtod, nyitva áll előtted továbbra is az ajtaja, de innentől csak felesleges költségeket generál számodra minden további találkozásotok. Ezt - sajnos - embere válogatja.
2019. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!