Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok ennyire komolytal...

Miért vagyok ennyire komolytalan és gyáva?

Figyelt kérdés

Mielőtt belekezdenék, nem, nem vagyok " Balázska " ezt azért írom mert sok helyen olvasom.


Szóval, van egy célom, az, hogy megcsináljam a GKI vizsgát ( hivatásos sofőr szeretnék lenni és csak ez hiányzik ) ez kb. 130 ezer forint, mivel a szüleimtől nem kérek pénzt és most nincs munkahelyem ezért eldöntöttem, hogy elmegyek gyártósori operátornak 1 hónapot és ha túlórázok akkor pont 1 hónap alatt megvan az összeg, megcsinálom a vizsgát és azzal a lendülettel fel is vesznek sofőrnek.


Na, de papírkutya/hangember/gyáva lettem, fel vettek ma szerdán ( jövő héten ) kezdek, és nagyon félek, másik munkahelyeket nézek, holott tudom, hogy bosszúságot okoznék a kis cégeknek ha csak 1 hónapot lennék ott, mégis máris 0 perc munka nélkül azon jár az agyam ,hogy " ezt mégsem kéne ".


Pedig csak 1 hónapról lenne szó. Ma ott voltam orvosin meg szerződés aláíráson 9 órától 13 óráig mégis hazaértem és egyből aludtam mert " kifáradtam " , holott éjfélkor aludtam el és 7-kor keltem.


21 éves vagyok, nem lenne szabad , hogy ez így legyen.


2019. okt. 9. 21:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, és 3 műszak, amitől rettegek az az éjszakás műszak.
2019. okt. 9. 21:37
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindent nehéz elkezdeni.

Fáradt leszel, de megteheted, hogy aludj, senkinek semmi köze hozzá.

Sosem kell szégyellned, hogy próbálkozol.

Más ennyit sem tesz meg magáért.

2019. okt. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szégyellem magam, mert más egyetem mellett dolgozik, vagy pl. egyik ismerősöm meg érettségi előtt olyat csinált, hogy suli meg 12 óra és pici alvás, én meg ha sulibóé jöttem haza anno már ki voltam ütve. Félek, hogy feladom.
2019. okt. 9. 21:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Az ember sokkal többre képes mint azt magàrol hiszi sokszor.
2019. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Neked legalább már meg van a jogsi amihez gratulálok,nekem csak 102 orvosim és a Páv II van meg,most derült ki hogy nem raghatom le ingyen a jogsit mert még csak 1.5 éve van meg a B jogsim és 2 év kéne hozzá,szóval most munkanélküli vagyok és mehetek valami gyárba melózni hogy össze szedjem jogsira a pénzt, bár most jelentkeztem 1 hónapos targonca képzésre reménykedem benne hogy meg lesz a létszám és el indul,aztán ha ez sikerül akkor legalább nem kell úgy mond robotolnom a gyárban ha nem lehetek targoncás ami azért többet keres, így hamarabb neki tudok állni a C kategóriának.

Ne foglalkozz azzal hogy csak 1 hónapig leszel ott,profitot termelsz a cégnek és kész,sajnos ebben a világban mindenkinek le szar minden szóval nem foglalkozz mi lesz ha fel mondasz, nem tetszett a cég és kész.

Melyik kamionos céghez akarsz majd menni?

Lehet hogy tudok ajánlani párat.

Egyébként olyanra is van lehetőség hogy a cég ki fizeti a gkit ha aláírás valamennyi időt a cégnél.

21F

2019. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja és nem vagy hozzászkva a munkához, ezért fáradsz el, kezdj el sportolni, velem is ez volt nem olyan régen.

Vitaminkat is érdemes szedni.

2019. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem páv 3 van, 2-t nem adták meg. Targoncás nekem is megvan, semmire nem megyek vele, "nincs tapasztalatom" ha dönthetnék most bizti őr tanfolyamot csinálnám.


De a páv 2-höz kell 2 év B, nem?


Most az E-t csinálom, de a postához mennék, vagy tartányos (1000liter alatt tartály felette tartány ny-betűre figyelni ) céghez, de ügye ahhoz meg kell az adr ha nem silo vagy élelmiszer.


De ha nem Somogy megyei vagy akkor nem gond ám ha nincs tapasztalatod targin, ezek a cégek inkább 3 hónapja hírdetik az állást mintsem, hogy felhívjanak és áldozzanak 2 hetet a betanításomra, C oktató is félt, mert bizonytalan voltam, le is fulladtam forgalomba, aztán pár órára/napra rá már centiztem sávoknál, oktatóm akkor meg azért volt feszűlt mert bátor lettem :D pedig soha nem voltam magabiztos. Ciki, de ez ilyen.

2019. okt. 9. 22:55
 8/10 A kérdező kommentje:

Sport... kövér vagyok, fogyni kéne, mondjuk itt az alkalom, :D vitaminokra gondoltam én is.


Olyan jó ezt kiírni magamból. Szüleimmel beszélném meg, de "papírkutyának" gondolnának. Bár örülnek neki, hogy felvettek mert szerintük több kedvem lesz majd a fősulihoz, hogy ha látom, hogy hogyan viselkednek velem, egyfajta " edzés ", amúgy is ilyen félős vagyok.

2019. okt. 9. 23:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia.


Arról a cégről még nem hallottam,szerintem először furgonoznod kéne belföldön,aztán irány nemzetközi így ha el is tévedsz kis faluban nem akadsz fel,ha jól megy a furgon vezetés akkor jöhet a 7,5 tonnás és így tovább,nem mindjárt kamionnal akarj dolgozni vagy is legalább is én így fogom csinálni.

Először mindenképp belföldön érdemes gyakorlatot szerezni aztán ha megy jöhetnek kisebb majd nagyobb nemzetközis melók.

Nekem a németem gyenge.

Most kezdtem el angolul tanulni,az szerintem sokkal jobb mivel sokkal több helyen megértik mint a németet, szerintem most el kezdhetnéd te is tanulni nyelvtanárral addig keresel valami napi hazajárós melót vagy 2 hét munka 2 hét pihi így pénzt is keresel mellete tudod az angolt tanulni.

Nem szabad gyávának lenni.

Nógrádi vagyok.


Most olvastam mit írtál válaszként, régebben le tettem segédmotorra a jogsit így el fogadták a Pávnál azt.

Érdemes lenne kipróbálni több fajta munkát,én ezt fogom tenni,vagy jót fogok tapasztalni gyárban és egyébb helyeken vagy rosszat, aztán kamionozok is, mondjuk azért már bele láttam milyen is ez a munka mert eggyik ismerősöm már el vitt magával,van amikor jó de olyan is amikor nem, nem egy életforma az már biztos, ha ezt választod arra fel kell készülni hogy nem sokat fogod látni a családot és társat is nehéz lesz találni,lehet hogy ha sok mindent ki próbálok tudok dönteni így lehet hogy vissza térek tanulni is akár,nem szeretnék örökké rabszolga melókat végezni.

Csak úgy tudsz tapasztalatot szervezni ha valahova el mész dolgozni,ezt a targoncára értem például,valamelyik cég csak fel vesz,aztán ki tudod próbálni,minnél több dolgot kell ki próbálni még lehet aztán döntesz melyiket akarod csinálni, most még úgy mond a család tud segíteni később már nem tudod így váltogatni a munkahelyeket,most kéne bulizni és szórakozni is akár egy időre el költözni valamelyik városba albérlet és így tovább..

Ha most ezeket nem próbáljuk meg soha sem tudjuk meg milyen is lett volna?

Lehet hogy hülyén hangzik de én így gondolom.

Szerintem azért a szülőkkel is lehet erről beszélni, egy próbát megér.

Itt az idő fogyni akkor,aztán még edzeni is el kezdhetsz nekem is kéne edzeni, először csak rövid séták aztán egyre hosszabb majd kocogás és futás, reggel 6-tól este 18-ig egyél nehéz kajákat mert azt még úgy mond le tudod mozogni, este 18-tól reggel 6-ig könnyű kajákat egyél, joghurt, zöldség, gyümölcs stb..

2019. okt. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hupsz ezt privátba akartam.
2019. okt. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!