Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti komoly/hiteles embernek...

Ti komoly/hiteles embernek tartjátok Puzsér Róbertet mint kritikust? Csak számomra komolytalan?

Figyelt kérdés

Nem politikáról van szó, hanem inkább kritikusként. Mert nekem már azelőtt hiteltelenné vált, hogy politikai pályára lépett. Egyszerűen csak azért, mert többször úgy tapasztaltam, illetve mások is úgy tapasztalták, hogy egyáltalán nem néz utána annak, amiről beszél, és ez szerintem a rádióban/tévében elég ciki. És ha ezt elmondom, akkor két választ kapok:

1., Először is, hogy "attól hogy nem tudok főzni, el tudom mondani, hogy elsóztad a levest". Szóval úgy értik, hogy akkor is mondhat véleményt, ha nem ért hozzá. Na jó, de ez szerintem az átlag emberekre vonatkozik. Bárkinek lehet véleménye, de azért ez nem azokra érvényes, akiknek műsora van, cikkeket írnak stb. Ahhoz azért már érteni kell valamihez. Ráadásul azt megmondani, hogy valaki elsózta a levest azért nem akkora was ist das, azért mégse oktatnék ki egy séfet, hogy kell homárt csinálni, csak mert tudom, hogy elsózta a levest. Szóval ez a hasonlat épp hogy nem szól nagy véleménynyilvánításról, csak valami kisebb, egyszerű dologról, amit a hülye is ért, de sokaknak ez le se esik. Amúgy lehet, hogy régimódi vagyok, de szerintem nincs olyan, hogy "kritikus". Olyan van, hogy valaki VALAMILYEN kritikus, például film-, zene-, képzőművészeti stb. kritikus. Mert így ebben a formában, hogy mindennek a kritikusa pont magát is felsorolhatná a nem hasznos munkák között. Így sokat akar markolni, de keveset fog, a felszínt kapargatja mindenben. Ezzel mindig a Steiner Kristófra emlékeztetett, aki gasztroblogger, szakácskönyvet írt, novellákat írt, utazásról ír, de azért igazából egyiket se csinálja túl mélyen. Azért nem az ő szakácskönyvét veszem meg, ha főzni akarok tanulni.

2., A másik amit megkapok ilyenkor, hogy buta proli vagyok, aki csak fröcsög. Pedig nem szoktam fröcsögni, és mindig megfogalmaztam eddig az érveimet, de még ha hosszan megfogalmazom, akkor is mindig ilyen válaszok jönnek: "kognitív disszonancia", "na, gyűlnek a hülyék", és ilyenek. Egyes barátaim szeretik és követik Facebookon, kifejezetten hosszú kommenteket írnak, és ők is sokszor kapnak ilyen válaszokat. És persze ezek a fröcsögő emberek utánozzák Puzsér szóhasználatát. Ráadásul szerintem van egy Puzsér-szekta, akik bármit elhisznek, amit mond, és ők se néznek utána (ez főleg veszélyes, amikor maga Puzsér se nézett utána, szóval ezek az emberek valószínűleg egy csomó mindent gondolnak, csak mert Puzsér azt mondta, aztán már az se biztos, hogy ő jól mondta). Mondjuk az igaz, hogy erről nem maga Puzsér tehet.

Azon kívül azt sem értem, miért kell ilyen végletesen fogalmaznia. Például minden a leghitványabb, a legrosszabb: igazából ezzel két bajom van. Az egyik, hogy ez azt feltételezi, hogy ő sok dolgot ismer, hiszen kiválogatja a legeket. Például nem értem, miért a leghitványabbak a Sznobjektívben bizonyos könnyűzenei előadók, ha a listából kijön, hogy Puzsér alig ismer bármilyen előadót aki nem angolul énekel. Ez az 50 legjobb zenész listájából is látszik, hogy kábé annyit tud a zenéről, hogy zenei világ = amerikai meg angol zenék (kivéve egy-két németet meg franciát). A másik bajom meg ezzel, hogy egyes esetekben egy-egy tevékenységét vagy akár egy-egy dalát ismerte az illetőnek, és az alapján totális véleményt mondott róla. És amúgy a meghívott vendégek sem értenek hozzá, még az az Oszkár sem tűnik úgy, aki elvileg rádiós.

Azért beszéltem ennyit a zenéről, mert én arról tudok többet, de a barátaimtól hallottam, hogy a filmekről is épp ilyen nulla háttérmunkával beszél,és ez szerintem tiszteletlenség a közönséggel szemben. És kommentelőktől is látok rendszeresen ilyeneket, hogy berakják a valódi infókat, és számon kérik, hogy van-e bármi, ami tényleg hiteles infó. Vagy az említett 50 legjobb zenész alatt valaki írta, hogy ha ilyenek a kedvencei, akkor mi jogon szidja a tök ugyanilyeneket a Sznobjektívben (a világsztárokra gondolok, nem Kozsóra). Mástól is olvastam a GYK-n, hoyg elsőre meggyőző Puzsér, aztán amikor egyszer olyasmiről kezd bezsélni, amihez te is értesz, lehullik a lepel, és az illető ezt fájdalmas csalódásnak nevezte. Tökre egyetértek. Persze, abban igaza van Puszérnak, amikor ilyeneket szid, mint a Kozsó meg társai de hát könyörgöm, ezeket senki nem szereti igazából 70-es IQ fölött. Amikor olyan dolgok jönnek szóba, amik nem ennyire egyértelműen gagyik, ott már hagy némi kívánnivalót maga után a hozzáértése. Azt sem értem, miért kell olyan dolgokat kritizálnia, amik már sehol sincsenek, például Császár Előd, Csepregi Éva, meg a Szex vajon mi és társai. Mintha a saját gyerekkorában hallott rossz dolgokat akarná elmondani, de a világ már nem itt tartana. De hát sokkal fontosabb lenne aktuális dolgokat kritizálni, hogy mást ne mondjak Nicki Minajt vagy Kis Grófot. Kinek tesz szolgálatot azzal, hogy utólag beszél 10 éve feloszlott zenekarokról, akiket már létezésük alatt se vettek komolyan?

Azért elismerem, hogy sok dologban igaza van, például amikor a Vundersőn és Zuperszexiben elmondta a véleményét Balázséknak vagy Hajdú Péterrel kapcsolatban. A Csillag Születikben alapvetően igaza volt, de szerintem az sem jogos elvárás, hogy minden zenész magának írjon dalt. Nagyon sok jó énekes nem dalszerző, például Kovács Kati. Valamint máig nem értem, miért juttatta tovább Plazmát, mintha az valami nagy művész lett volna, pedig csak szimplán olyan műfajban alkotott, ami tetszett Puzsérnak. Egy kulturálatlan hülyegyereknek tűnt, és semmi társadalomkritika nem volt a káromkodása mögött. Krúbit sem értem, miért nevezi csodagyereknek.


2019. jún. 10. 23:14
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocs a kisregényt, de úgy gondoltam, elkerülöm azt, hogy valaki azt mondja, nincs is igazi véleményem, vagy nem tudom kifejteni. Mindig ezt a választ kapom,hát most tessék, itt van.
2019. jún. 10. 23:15
 2/21 A kérdező kommentje:
Átolvastam, mégis maradtak benne elírások, ezért elnézést kérek.
2019. jún. 10. 23:20
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja, és örök rejtély, hogy Dancsót miért tartja értelmesnek. Attól hogy egyszer elröhögcséltek rajta, hogy Dancsó a 4. legrosszabb videós, kicsit ironizáltak rajta, aztán ennyi, ettől még ez nem volt egy igazi kritika, hiszen meghívta a műsorába.
2019. jún. 10. 23:22
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
'Asszem mindennel egyetértek amit írtál.
2019. jún. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most nincs energiám végigolvasni, de az én rövid véleményem az, hogy Puzsér egy nagyon is értelmes és tökös ember, akinek érdemes odafigyelni a mondanivalójára, DE ez még nem jelenti azt, hogy fenntartások nélkül el kell fogadnunk, és egyet kell értenünk azzal amit mond.

Ő is tud olyanokat mondani, amiket én orbitális nagy baromságnak tartok, például már rájöttem, hogy a filmek, zenék meg úgy alapból a popkultúra területe, nem éppen az ő asztala. De amikhez igazán ért, amiknek igazán utánanéz és megalapozott véleménye van róluk, azokkal kapcsolatban nagyon érdekes és elgondolkodtató dolgokat tud megfogalmazni.

Ajánlom például a Fábry Show-s fellépését, annak szerintem minden perce aranyat ér.


És igen, az a mentalitás, amit Dancsó felé tanúsít, nekem is nagyon ellenszenves. Egyfolytában ágál az ellen, hogy a média ne butítsa olyan pofátlanul az embereket, de ennek ellenére Dancsót mindig megvédi és nem hajlandó beleállni egy komoly nyilvános kritikával, holott jelenleg Dancsó az egyik legkártékonyabb jelenség, ami a mai tinikkel történhet. Én elhiszem, hogy ők ketten emberileg jóban vannak, de ez még nem változtat a tényen, hogy Dancsó undorító módon mossa a fiatalok agyát, és Puzsérnak ezt nem kellene támogatnia.

A minap láttam vele egy friss interjút, amiben szóba került Dancsó munkássága, és ott is vért izzadt, hogy mosdassa valahogy azt a pojácát. Nagyot is zuhant az én szememben a hitelessége.


25/F

2019. jún. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ezekben szerintem is igazad van, Puzsér nem kritikus, inkább próbálja bemutatni milyen a kritikus gondolkodás, amiről azt lehetne feltételezni, hogy mindenkinek van, de ha így lenne nem lennének azok a fajta követői (és nem csak neki) akikről írtál.

Elvárható lenne persze hogy utánna nézzen a témáknak, de ha mondjuk egy szakértővel beszélget, akkor nem akkora baj hogy laikusként kérdez, mert a közönség nagy része sem érthet hozzá jobban, így a szakértőre marad ez a feladat, hogy közérthetően reagàlja le a kérdéseket.

Ahhoz hogy véleményed legyen, tényleg nem kell semmi, ilyen alapon tényleg bárki nyilvánosan is kritizálhat, és ma már ezt bárki meg is teheti, meg is teszik. Rá többen figyelnek és ennyi. Nem azért mert jobb kritikus, vagy mert annyi mindent tud, hanem mert úgy tudja ezt előadni, hogy másokat érdekeljen. "Na mit gondol erről Puzsér?" Írod hogy van amivel egyet értesz van amivel nem, mások is pont így vannak vele, ezért hallgatják meg. Akik a tévében, rádiókban vannak egyrészt egyszerűen nem foglalnak állást ilyen kérdésekben, másrészt nagyon kevés az olyan ismert ember akinek még elhiszik, hogy a saját nézeteit hangoztatja. Puzsérnek igaziból nincs is más eszköze mint az elvrendszerében való következetessége. Az emberek már inkább hisznek egy megszállott őrült (Puzser nem az) hitelességében, mint a komolyan felkészült, mindig meggondoltan viselkedő szakértőkben. Azokról már sokszor kiderült, hogy semmisem volt igaz belőlük, csak valamilyen szervezet érdekből legyártott egyet, és ezeket is ugyan úgy kérdés nélkül követik rengetegen. Inkább ők mondják meg milyen irányba forduljon a tömeg? Inkább próbáljunk meg minden embert rávezetni a kritikus gondolkodásra, annál nagyobb ellenszer úgysem lesz a tömegek irányíthatóságára. Szóval én innen hiteles embernek látom, függetlenül attól mit hogyan lát meg gondol, de részemről ez egy elvárt tulajdonság, nem pozitívum. Pozitívum az, hogy érdekes témákat hoz, és szórakoztatóan beszélnek róla. Néha ordenáré az igaz, néha én is az vagyok, csak ugye nekem ez jobban áll, meg különben sem veszem észre magamon.

Persze hogy nem vagy buta proli mert van önálló véleményed, nekik nincs, azért mondják, ne zavarjon.

2019. jún. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Dancsóval mi a baj? Azért került a műsorba mert a filmes kritikáihoz képest tényleg lefelé vitte a színvonalat, de ettől még semmi kártékony nincs abban amit csinál. Van hogy vicces is, és én a legtöbb yt-n történő dologról tőle értesülök, nem mellesleg tök jól parodizálja önmagát is.
2019. jún. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Itt a 15-ös válasz szerintem nagyon jól meg van fogalmazva:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__5053..



5-ösnek:


"Ő is tud olyanokat mondani, amiket én orbitális nagy baromságnak tartok, például már rájöttem, hogy a filmek, zenék meg úgy alapból a popkultúra területe, nem éppen az ő asztala."


Na, ez az!


És persze nem mondom, hogy nincs igaza sok mindenben. De azért olvasd el, amit írtam, légyszi (ha akarod).


Teljesen egyetértek abban, amit Dancsóról mondasz, egyszerűen nem meri neki megmondani, hogy sz**r.


6-os:


Hát így szokták mondani, hogy az a munkája, hogy kritikus. És sokan el is hiszik, hogy ennyit jelent kritikusnak lenni.


De nem szakértőket hív meg a műsorába. hanem mérnököket meg nem tudom kiket, és velük beszélget zenéről, humoristákról, ilyenekről. Legalábbis a Sznobjektívben így volt.


"Puzsérnek igaziból nincs is más eszköze mint az elvrendszerében való következetessége. "


Csakhogy nem következetes. Lásd: Dancsó vagy azok a zenék, amiket felsorolt legjobb 50-nek. Például elmondta, hogy a Billy Joel biztonsági játékos, nem tudom már pontosan hogy fogalmazott. Mainstream rock. Miben különbözik ettől a Lenny Kravitz, aki a világ 50. legjobbja szerinte? És sok ilyen volt a listán, hogy most mitől van itt az egyik, mitől ott a másik. Roy Orbison mitől a legrosszabb, ha a Beatles a legjobb? És így tovább. Ebben semmi következetesség nincs, összeállított egy listát, olyat, amilyen ELVÁRNA mindenki, Michael Jacksonokkal, Freddie Mercurykkal, mert tudja, hogy ezt illik mondani legjobbnak.


"Puzsérnek igaziból nincs is más eszköze mint az elvrendszerében való következetessége. "


Ezt nem értem, miért gondolod. Ha valaki másmilyennek tánik, akor tuti, hogy őszinte? És igazából hol érdekel, hogy őszinte, ha tudom, hogy nem ért hozzá? Az a probléma, hogy van pár állítása, ami hemzseg a hibáktól, és AZOKBÓL von le következtetést. Természetesen ez nincs mindig így,és sok esetben nagyon jókat mond. De sok esetben az van, amit mondok.


"Inkább ők mondják meg milyen irányba forduljon a tömeg?"


De miért csak ez a két véglet van? Vezessünk rá embereket a kritikus gondolkodásra, de Puzsér nem is ezt teszi, azok miatt, amit fent leírtam az alap és az abból levont következtetés viszonya miatt.


"Persze hogy nem vagy buta proli mert van önálló véleményed, nekik nincs, azért mondják, ne zavarjon."


Köszönöm.

2019. jún. 11. 01:06
 9/21 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es. Dancsó szerintem nagyságrendeket süllyedt színvonalban. Lehet más a szubjektív véleményed, de én ezt gondolom. Szerintem már nem vicces, csak erőltetett. De nem az a baj vele, hogy én szeretem-e, hanem hogy ezt valószínűleg maga Dancsó is így gondolja, különben már eredetileg azt csinálta volna, amit most, márpedig eredetileg törekedett a jó minőségre. Én ritkán mondok olyat, hogy valaki eladta magát, mert nem vagyok olyan kritikus ebben, mint sokan (megértem, ha valaki szeretne népszerű lenne), de Dancsónál már magam is azt gondolom, hogy ez már rekordszintű minőségromlás.
2019. jún. 11. 01:08
 10/21 A kérdező kommentje:
Vagy ott volt az az eset, amikor Jollyn csúfolódott. Na most félreértés ne essék, Jolly nem jó zenész. De arról beszélt ő és a vendége, hogy a Jolly Jokerből jön a neve, és a Jolly a nagyont jelenti. Ez butaság, a Jolly vicceset jelent. A Jolly Joker pedig nem nagyon vicces, hanem tréfamester (szó szerinti fordításban vidám tréfálkozó). Ez persze csak egy kis hiba, de láttam már ezt viszont a Facebookon, amikor a Jolly nyilatkozott egy hülyeséget, és akkor valaki odaírta, hogy a neve azt jelenti, hogy nagyon. Na, így terjednek Puzsér hamis infói.
2019. jún. 11. 01:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!