Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha legális lenne az emberölés,...

Ha legális lenne az emberölés, hány ember élne vele?

Figyelt kérdés

Elméleti és hipotetikus kérdés, de ti mit gondoltok? Ugyanis lehet pont a törvény az, ami visszatartja az ember indulatait, hogy agyon ne csapja a szomszédját. Ez pedig számomra nagyon para.

Mit gondoltok?


2019. okt. 12. 14:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
39%

#2:

Tévedsz. NINCS joga.


"Aki embervért ont, annak vére ember által ontassék"

// Mózes I. 9. 5-6 //


"Ne fogadjatok el váltságdíjat az emberölő életéért"

// Mózes IV. 33. 31 //


Vissza Magyarországra a halálbüntetést.

2019. okt. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
7%
Én már egypárnak elvágtam volna a torkát, kezdve az "apámnak" nevezett zsák ganéjjal, folytatva, folytatva az "És van barátod? Bejelölsz facebbokon?"- suttyókkal, befejezve a "Minden nő qrva"- nyomikkal.
2019. okt. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem mindegy szerintem hogy hogyan válna legálissá. Ha most hirtelen holnaptól lehetne ölni, akkor egyből nem is, de szép lassan anarchiába fulladna a társadalom (Ha ölni lehet, akkor ennél sokkal kisebb bűnök is megtorlás nélkül maradnának pl. erőszak, zsarolás, rablás etc.). Jelenlegi formájában a társadalom összeomlana.

Ha mindig is legális lett volna, akkor teljesen más lenne.

2019. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!