Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mióta van jelen ez a "mindenér...

Mióta van jelen ez a "mindenért te vagy a felelős" duma?

Figyelt kérdés

Nagyon utálom ezt a tipikus kapitalista dumát, hogy minden gondért minden bajért csak is csak az egyén felelős, mert mondjuk nem akarta eléggé, nem volt elég pozitív, én rosszul vagyok ettől és, ha rajtam múlna odasújtanék ennek a gondolkozásnak és büntetném is.

Hogyha tényleg így lenne ez akkor miért nem gazdag minden második vagy harmadik ember? Miért vannak szegények? Mi van akkor, ha valaki alsó osztályba születik, de nem tud kitörni belőle akkor is csak az egyén hibáztatható? Nevetséges!

Az ilyen Brian Tracy és Szabó Péter féle megélhetési trénerek eléggé rájátszanak erre és nem, nem vagyok irigy senkire se én csak azt szeretném, ha ezt a mantrát mindenki elfelejtené és inkább rendszerkritikusabb lenne a társadalom.

A kapitalizmus nem emberséges rendszer, de lehetne egy jobb rendszert létrehozni, ami túl mutat mind a kapitalizmuson és mind a bolsevizmuson. Kezdetnek ezt a "mindenért te vagy a felelős mantrát" száműzni kéne, de akár büntetni is lehetne, akik ezt terjesztik. Így az ilyen trénereket lelehetne építeni, hogy ne mások nyomorából éljenek meg.


Miért kell abba a hitbe ringatni az embereket, hogy minden csak az egyénen múlik? Látni lehet, hogy ez nem igaz és nem kell ehhez szaktudás, egy kis rendszerkritika is elég.


2019. okt. 13. 11:48
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
Ez egy nárcisztikus viselkedés hogy a saját hibáinkat másokra vetítjük. Felelőséghárítás.
2019. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
56%

Te sose fogod megérteni a lényegét ennek a szemléletmódnak. Ahhoz kicsit jobban kéne látni az összefüggéseket.

Azért sajnállak, rossz lehet ilyen frusztráltan élni.

2019. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
54%

Mert a dolgok nagy része az egyénen múlik. Senki sem kényszerít rá, hogy ha nem alakulnak jól a dolgaid akkor legyél alkoholista, szokj rá a drogra pl. Csak, hogy szélsőséges példát mondjak.

Persze nem igaz, hogy bárkiből bármi lehet és bármit elérhet, az nem a realitás. De ha valaki fogná magát és átértékelné a dolgait és olyanokra fordítaná az energiáját az önsajnálat és a külső tényezők hibáztatása helyett ami előre viszi az életét, akkor sokkal többre lehetne hivatott. Csak ugye akkor nem lehetne másokat, meg a rendszert hibáztatni.

2019. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

#2 Mi a lényege ennek? Hogy a mostani rendszert próbáljuk úgy beállítani, mintha maga lenne a megtestesült kánaán? Jobb nem látni a valóságot és fittyet hányni mondjuk a klímaváltozásra arra is, hogy egyre inkább nő a társadalmi egyenlőtlenség, mert akik alul vannak, hát így jártak nem akarták eléggé? Ez a nézet borzasztóan primitív és toxikus én annak örülnék a legjobban, hogyha a társadalom belátná ezt és mondjuk az ilyen embertelen megnyílvánulásokat lehessen sárga csekkekkel büntetni.

De úgy látom te se tudsz többet hozzárakni ehhez, írod azt, hogy én vagyok a hülye, de úgy látom érvelni nem tudsz, emellett az antihumánus nézet mellett.

2019. okt. 13. 12:03
 5/42 anonim ***** válasza:
65%
Itt nagyon nem a rendszerről van szó, hanem az egyénről. Miért kell beleerőszakolni politikát olyanba, amihez nem sok köze van? Ez a fétised? Erre áll fel?
2019. okt. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
#3 Ha jól megnézed a rendszer működését akkor láthatnád azt, hogy nem emberséges. Mi emberséges abba, hogy gyerekeket arra kényszerít az állam, hogy járjon iskolába és mellé engedelmeskednie kell a hatalomnak? Ugyanez a helyzet a munkával, azért születtünk meg, hogy szolgáljuk az a globális tőkét és a tőkefelhalmozás legyen a minden, ezért kell minden embert arra kényszeríteni, hogy reggelente korán keljenek vagy, ha nem akkor nyugodtan lehetnek csövesek? Miért kéne azt engedni, hogy az utcán fedél nélkül éljenek emberek? A rendszer kritika azért fontos, mert ez szabadít fel minket a személyes börtönünk alól. Persze bennünk is megkell találni a hibákat, de nem kéne úgy tekinteni, mintha ez a rendszer maga lenne a kánaán. Ezért mondom azt, hogy lehetne arra is törekedni, hogy egy humánusabb világba éljünk és ez a minden a ti hibád, de a rendszer úgy tökéletes ahogy van mantra nagyon pusztító. Úgy hiszem, hogy a kapitalizmust a jobboldali ideológia táplálja és ezt az ideológiát kéne vagy elpusztítani vagy nyugdíjaztatni és helyet engedni a valódi rendszerkritikus nem bolsevik baloldalnak.
2019. okt. 13. 12:10
 7/42 anonim ***** válasza:
2%

De ez egy baromság. Ezt mindenki tudja. Ha egy pár éves gyereket ver az alkoholista anyja, és szr kajákat eszik, és abból is alig, akkor azért nem ő a felelős. Sőt azért se, hogy milyen a rendszer.


Felnőttként más a helyzet, de ahhoz h valaki felelős legyen önmagáért, az nem automatikusan megy végbe. Vagy megcsinálja, vagy nem.


De ha én elhatározom, h embereket fogok megölni, és elveszem a pénzüket, amiből szállást, meg kaját fizetek magamnak, és ezért felelősséget vállalok, akkor ez teljesen rendben van. Nem muszáj azt csinálni amit kiadnak nekünk. Nem kell elmenni a gyárba dolgozni. Én elég jó körülmények között nőttem fel, de ha nem lenne semmi pénzem, akkor előbb lennék lázadó gyilkos, mint gyári munkás. A lázadás a normális, és nem az, ha elfogadjuk azt a rendszert ami van.


Vagy inkább úgy mondanám, h minden további nélkül elfogadom h szr a rendszer, attól, hogy nem értek vele egyet, addig amíg nem az én bőrömre megy a játék. Én megtehetem, h elfogadom, de ha nyomorult lennék, akkor a felelősségvállalás azt is jelentheti, hogy áthágok minden szabályt.


A terroristák állapotát én simán át tudom élni. Nem feltétlenül őrültek, meg fanatikusak. Olyanok mint akár én, csak hoztak egy döntést. Lehetnének alázatos robotlábtörlő migránsok, de ugyanennyi erővel pusztíthatnak is. Túl sok választási lehetőségük nincs.

2019. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

#5 Mivel a politika a közösségről szól arról nem tehetek, hogy a politikusok ezt bemocskolták. Sokat foglalkozok politikafilozófiával, mert ez a közös ügyünk.

Ha ilyen suttyú proli szinvonallal tudsz csak válaszolni akkor jobb lenne, hogyha elmennél innen.

2019. okt. 13. 12:12
 9/42 Ízisz8 válasza:
95%

Úgy látom, megingathatatlan véleményed van már erről, így hogyan tudnál esetleg nézőpontot váltani?


Az érzékelhető a soraidból, hogy nem érted hogyan lehet az egyén felelős. A felelősség kitartó okozás egy cél irányába tisztességes eszközökkel, kemény munka azért, hogy egy dolog megváltozzon. A felelősséghárítás pedig mások hibáztatása. Megszámlálhatatlan lehetőség van ezen a világon arra, hogy még ha kicsit is, de apránként változzanak a dolgok. Csak dolgozni kell érte. A "nagy" rendszert egyelőre ne célozd meg, mert eléggé összetett ahhoz, hogy csak úgy legyőzd, de a saját életében mindenki képes változást, jobbulást előidézni. De ehhez minden nap tenni kell, ott kell tartani a célt, hogy mit szeretnél elérni. Ha minden ember, egyenként elhatározná, hogy hogyan változtat, milyen lépéseket tesz azért, hogy jobb állapotba kerüljön bármelyik területén az életének, akkor igenis lenne változás. És egyszercsak már összefogva lehetne tenni valamit a társadalomért. De első körben a saját életünkben kell elkezdeni. Mindig lehet valamit tenni. Mindig vannak megoldások, még ha először aprónak tűnnek is. De sok kicsi sokra megy.

2019. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Pl egy iskolai lövöldözés esetében is elég bonyolult a képlet, de általában meg sem próbálják megérteni a helyzetet. És lehet mondani azt h szrok rá h mi az oka dögöljön meg aki ezt csinálta, de attól még fognak ilyeneket csinálni, és nem fogják megkérdezni, h lenne e kedved felrobbanni mellettem, mert ha igen akkor így meghúznám a zsinórt, ha szabad..
2019. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!