Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nigériai csalót meddig szívass...

Nigériai csalót meddig szívassak és hogyan?

Figyelt kérdés

Egy nigériai típusú romance scam átverés áldozata lehettem volna, de rájöttem és most szívatom a szemetet. Szerintetek meddig húzzam? Mivel szívassam még?


Pasi vagyok, Instán írt rám, hogy nagyon szimpi vagyok neki. Egy US Marine-ban szolgáló amerikai katonalánynak adta ki magát, lopott fotókkal, aki épp Kabulban szolgál és a tálibok ellen harcol. Később áttértünk WhatsAppra.

Egy teljes hónapig dolgozott rajta, hogy magához édesgessen. Két hét múlva jár le a szolgálata, azt mondta, hogy onnan egyből hozzám jön Mo-ra és együtt beutazzuk majd Európát. :))) Közben küldött több fotót és egyszer fel is hívott hanghívással USA számról WhatsAppon. Nagyon összeszedett, felépített átverés, mindent nagyon precízen csinált és egy teljes hónapot belefektetett!


Aztán kibújt a szög a zsákból, megmentett egy arab sejket, akitől kapott 2 millió USA dollárt cserébe, és segítenem kell, hogy kijutassa az országból a pénzt. :) Egy külső cég vállalná csak, de előre átutalással kell fizetni 15.000 USD-t és ebben tőlem kér segítséget.


Ígérgeti, hogy velem kettesben fogjuk elkölteni a 2 millát, királyként fogunk majd élni belőle, csak segítsek. :-D


Már 5 napja szívatom, először értetlenkedtem, majd közöltem, hogy csak akkor segítek, ha kimutatja, hogy bízik bennem azzal, hogy meztelen fotókat küld, amin az arca is látszik. Azóta egyszer elhord minden perverznek, máskor meg könyörög, hogy nagyon szeret, velem akar élni, segítsek neki. De úgy érzem lassan kezni ráhagyni, mert hajhatatlan vagyok, csupasz fotók nélkül nem küldöm a pénzt. :)


Szerintetek szívassam még valamivel? Mit lehetne még kiutalálni?


Azt olvastam a neten, hogy nagyon hasznos ha valaki szívatja ezeket a férgeket, mert azzal is az idejét veszi el attól, hogy más szerencsétleneket bepalizzon, legalábbis kevesebb ideje jut másokra.



2019. okt. 14. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a skype messenger video beszélgetéseket majd minden bizonyítékkal klasszul szerkesztve járasd le a facen youtubeon . Fel is jelentheted .
2019. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Video hívás nem volt.

Hanghívás is csak egyszer, kb. 3 percre. Azt mondja, hogy tiltva van nekik és ha kiderül, komoly büntetést kap.

Szóval az az egy hívás is csak a beetetés meg gyanúelterelés része volt.

Azon kívül csak chat-en kommunikálunk.

2019. okt. 14. 13:14
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Hát ha nagyon ráérsz, szivasd, de a helyedben ignorálnám. Aki meg olyan hülye, hogy bedől még mindig az ilyeneknek, az meg is érdemli. Én pl. kapásból törlöm az ilyenfajta jelöléseket. Szóba sem állok velük.
2019. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
Ja még annyit a 3. mondandómhoz, hogy nem vagy te Teréz anya, hogy te ments meg más hülyét, aki százezreket utal két-három hét után ilyen embereknek. Majd ha mindenki a saját kárán tanul, aki képes bedőlni a fene tudja milyen leszerelő keleti katonáknak, a mézes-mázas szövegeiket beveszik, utána jól pofára esnek, akkor előbb utóbb elfogynak. Tanuljanak saját kárukon, nekem ez a véleményem. Túl sok a hiszékeny magányos ember. Tudod ki utalna pénzt. Engem biztos nem nézne madárnak egyik sem.
2019. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha nagyon ráérsz... :-) a "levelezek egy csalóval" kifejezésre rákeresve van pár csalóval való levelezés, ahol átutalással szivatják, nemlétező bankfiókkal meg hasonlókkal. :-) Abból tudsz ötleteket meríteni :-)
2019. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a lényeg, hogy abbahagyja és másokat ne verjen át..


Pl.. most gondolkozol az élet értelmén - csak úgy véletlen- , de ő is gondolkozzon.. és tovább hasonló témák, aztán a végén úgy is rájön, de mondd el neki, hogy reméljük gondolkodott... hogy nem szép dolog ez és fordítva ő sem wzt várná el mástól... valahogy jobb útra rakni

2019. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Törekedj arra, hogy semmiféle személyes adatot ne adj meg önmagadról a kommunikáció során, bármit is találsz ki, hogy milyen módon akarod megleckéztetni.
2019. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tőlem egy hasonló csaló akart "vásárolni". Amikor rájöttem, hogy ez átverésnek készül, akkor mindig újabb időpontokat adtam meg a termék megtekintésére, adatokat egyeztettem vele, kértem, hogy írjon még, stb, stb, miközben a cuccot már rég eladtam másnak. Csalóka kitartóan fűzte az agyamat, nyilván nem fizetett volna a hangszerért, én meg már röhögtem magamban, a végén meg elküldtem az anyjába.
2019. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez volt. Csak Romániai telefonszámot adott meg. Valakinek kiadta magát,viszont én azután kitöröltem az itteni üzeneteket. Ő is ugyanezt beadta hogy Whatappson folytatjuk a beszélgetést. Nem hittem neki.
2019. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sunshinedoll ***** válasza:
0%
Nemtom, lehet népszerűtlen leszek a válaszommal, de szerintem egyszerűbb hobbit is kereshetnél, aminek értelme is van.
2019. okt. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!