Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen ilyen embert, hogy...

Egyetemen ilyen embert, hogy szívassak meg?

Figyelt kérdés

Van egy fiú az egyetemen, akinek az emberekhez való hozzáállása nagyon bosszant.

Mindenkire ráerőlteti a “barátságát”, hogy aztán amiben lehet kihasználja őket, ha ez nem jön össze akkor pedig elkezd támadni.

Minél több emberrel haverkodik, és aki jó valamiben attól segítséget kér, de ez nem kölcsönös. Például ha van valaki aki jó matekból akkor megtalálja, ingyen korrepet kér tőle hisz “haverok vagyunk”, zh-n beül mellé hátha tud szerezni 1-2 pontot pluszba. Aztán ha valaki nem tud vagy már nem akar neki segíteni, akkor még mindig “haverként” beszólogat.


Így volt velem is. Első félévben azt hitte jó vagyok egy tárgyból (pedig nem voltam) összehaverkodott velem, folyton hívott, hogy segítsek neki, de én sem tudtam. Na azóta úgy csinál mint ha milyen nagy haverok lennénk, de okoskodó beszólásokat kapok tőle, tipikusan ilyenek a “hát, tanulhatnál arra többet is”, “nem láttalak órán, miért nem jársz be?” stb. Mintha tartoznék neki valami magyarázattal.


Segítséget én soha nem kaptam tőle, cserébe tőlem többször kért jegyzetet és egyéb infókat.


Na de most már ott tartok, hogy nagyon unom ezt a felkapaszkodó, nyomuló stílusát.

Hogyan szívathatnám meg? Valami olyasmi kéne amitől észbe kap, vagy legalábbis bosszankodhat rajta.



2018. nov. 2. 22:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, nem ilyen gyerekes csínytevésekre gondolok szivatás alatt. Tehát nem rejtek műpókot a táskájába, nem rakok hashajtót a kávéjába stb.

Valami olyasmi lenne jó amitől rádöbben, milyen szemét módon áll a szaktársaihoz.

2018. nov. 2. 22:44
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem barátkozol vele és kész. Minden egyéb infantilis baromság, méltatlan egy egyetemistához.
2018. nov. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Illetve inkább járj be rendesen az órákra
2018. nov. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én már a lehető leginkább lecsökkentettem a vele való kapcsolattartást, de itt jön képbe, hogy nyomul.

Az üzeneteire nagyon szűkszavúan sok idő eltetlével válaszolok (ha egyeltalán válaszolok), elsőnek én sosem írok neki, ha nem muszáj személyesen sem beszélek vele.

Ehhez képest napi szinten ír, beleszól a dolgaimba még olyanokba is, hogy miért vagy miért nem megyek adott nap bulizni, illetve megpróbál mindenféle infókat megtudni tőlem de persze előlem mindent elhallgat.


Szóval a “ne barátkozz vele” már megvolt és nem jött be.

2018. nov. 2. 22:51
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Akkor én szemtől-szembe megmondanám: Nem akarok veled barátkozni, ne erőltesd. Pont.
2018. nov. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Órák jó részére bejárok, amire nem annak oka van.

Nem tudom más szakokon hogy működik, nálunk ritkán van katalógus, és sok tárgy simán teljesíthető anélkül, hogy bent ülnék. Van, hogy a tanár csak felolvassa a nyilvános jegyzetet, de semmi pluszt nem tesz hozzá, na most ennek nyilván nincs értelme.


De nem is ez a lényeg, hogy miért nem megyek be egy-egy órára, neki akkor se kéne ebbe úgy beleszólni, mintha a főnököm lenne. Pláne, hogy én se szólok bele az ő dolgaiba.

2018. nov. 2. 22:54
 7/17 anonim ***** válasza:
Mert hagyják magukat kihasználni. Valaki mindig mondja "könnyű Katit táncba vinni, ha ő is akarja" van ilyen "eddig és nem tovább", egyébként megmondhatnák neki. Egyetemen meg pl kicsinyes bosszúkon nem kéne gondolkodni. Érettebb talán tud lenni az ember annál. Amúgy nem tdom.
2018. nov. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Ne akard megszívatni, ez olyan dedós gondolkodás.

Kerüld, ne haverkodj vele. Ha mindenkivel ilyen, akkor előbb-utóbb, mindenki kerülni fogja. Majd akkor fog leesni neki a tantusz.

2018. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj az ilyen emberrel, hogy így éli le az életét, másokon átgázolva. A munkahelyén is képes lenne a te ötletedet sajátjaként tálalni és bezsebelni az elismerést.


Ügyesen beetetheted téves infóval.

2018. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jaj neee, ez a téves infoval bevezetés ez olyan alpári! Ennyire ne alacsonyodjunk le! Egyetemen már nem ez a szint; itt már azért tétje van a dolgoknak; ha meg csak kihasznál másokat, majd úgyis megbünteti az élet, a karma, azzal nektek nem kell foglalkozni. A karma: következmény, azt aratsz, amit elvetettél, és ez mindenkire igaz. Ha szabadakaratodból megszivatsz másokat, viselned kell a következményét.
2018. nov. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!