Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az...

Miért ilyen igazságtalan az élet, hogy Magyarországra születtem?

Figyelt kérdés

// Kirohanás on:


Utálom ezt a csóró, putris országot. Semmi látnivaló nincs, szegénység van, mindenhol az átverés, minden drága az alacsony fizetésekhez képest.


Tudom, el kell menni, de mennyivel könyebb az élete egy nyugat európainak, hogy nem kell ilyen hatalmas döntést hoznia, leélheti nyugodtan, gazdagságban az életét a hazájában.


Kirohanás off //


De legalább a magyar nők a legszebbek, a magyar ételek a legfinomabbak, ja mégse.



2019. okt. 14. 14:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valahová születtél nem jelenti azt, hogy ott is kell maradnod. Sokkal rosszabb helyre is születhettél volna, ahonnan tényleg nem lenne lehetőséged ilyen könnyen lépni. A döntés pedig annyira nem nehéz szerintem, ha nem égetsz fel magad mögött minden hidat, akkor bármikor visszatérhetsz, ha esetleg nem jön be a külföldi élet.
2019. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy rosszabb helyre is születhettem volna, de:

Én fehér ember vagyok. Fehérek lakta országok közül az egyik legrosszabba születtem...

2019. okt. 14. 15:15
 3/22 D. Brasco ***** válasza:
79%

Ha szerinted magyarország a legrosszabb fehérek lakta hely.....akkor.......akkor neked még sokat kell tanulnod az életben......

Egyébként vagy már 12éves?!?

2019. okt. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

És? Ez nem úgy megy dobsz egy kockával előbb hogy fehér leszel-e és utána meg dobsz megint hogy hova születsz.


Kínába biztos jobb lett volna születni egy olyan szmogos betondzsungelbe ahol még a napot se látod és rabszolgamunkázhatsz napi 18 órákat hogy aztán egy 40emeletes ketrecben tengődjetek 8-an egy szobában. És ha csak a szavadat felemeled rádszáll a gondolatrendőrség és onnantól se hitelt se vonatjegyet nem kapsz.


Különben sem az számít hogy "hova" születsz mert minden országban van több társadalmi osztály. Rajtad is múlik hogy melyikben landolsz.

2019. okt. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

Tanulj és fejleszd magadat tudatosan. Találd ki, honnan hová tartasz.


Ha csak panaszkodsz a gyakorin, hogy szår helyre születtél, az nem segit semmit. Ahogyan az sem, ha minden bajodat külső körülményekre vagy más emberekre fogod.


Határozd meg, mik azok a dolgok amiket te magad befolyásolni tudsz, amik a te döntésed függvényei és cselekedj.

2019. okt. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

1. Tanulj,képezd magad szépen,nyelvet is tanulj hozzá 1,2-t.


2. EU van simán tudsz kintre pályázni.


3. Off,elmondanám neked én speciel itthon sokkal jobban megvagyok fizetve mint programozó.

Kint akartak SENIORként 2600 EUR nettót adni.

Na az jó nem?

Ja nem,egy rakás.

Egy melós fémipari kap 3000-5000 EUR között kint.

Na hát,akkor szerinted,diplomával 10 év gyakorlattal ennyit akartam adni.

Az jó?

Döntsd el akkor.


Itthon sokkal jobban megadják a nagy bért,itthon ismétlem egy CSÓRÓ országban.

Kint meg alkudozna mind.

2019. okt. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Hát azt a fémipari melóst megnézném, gondolom valami nagyon speciális hegesztő lehet.


Képezném magam, de tényleg nem érdekel semmi.

Angolul jól beszélek.

2019. okt. 14. 17:10
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

Ha az összes születést nézzük, akkor nagyon szerencsésnek számítunk.

Nyugathoz képest, meg szerencsétlennek.

Tanulj nyelvet, költözz el, ha nagyon szeretnél.

2019. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Akkor válassz ki valamit és képezd magad abban, hiába nem érdekel. Máskülönben ittmaradsz, ennyi. Vagy ha angolból jó vagy menj fordítónak, tolmácsnak az EU követségekre
2019. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

7-es pont ott volt a hirdetésben feketén fehéren 3000-5000 EUR NETTÓ.


Nem vagyok irigy sőt le se nézek senkit.


De könyörgöm EGYETEMI DIPLOMÁVAL meg 10 év multis tapasztalattal ennyit ér egy mérnök?

Miért tanuljon ember fia akkor mondjuk nyugaton?

Mert nagyon nem térül meg,itthon igen,kint nem.

2019. okt. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!