Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti hazaköltöznétek Angliából...

Ti hazaköltöznétek Angliából Magyarországra?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok, kb 5 éve hogy Angliában élek a párommal. Eleinte fantasztikus volt egy újszerű környezetben élni, embereket megismerni egy más kultúrából. De most egyre jobban vágyunk haza. Sikerült egy kissebb házravalót összegyűjeni, még egy kicsi kell. Honvágyunk van és hiányoznak a magyar gyökereink, a kultúránk. Az idö, az emberek, a levegö úgy minden. De nem tudjuk hogy ez majd jobb lesz-e nekünk. Otthn még mindig nagy a szegénység ami nem is lenne baj mert nem vagyunk nagy igényüek. Viszont itt meg kérdéses az angliai helyzet a Brexit miatt ami egy év után bekövetkezik.

Jó lenne nyugodtan élni otthon. Hitel nélkül ez talán könnyebb. Pest megye környékén szeretnénk házat venni.

Mit tennétek ha lenne kb 8-10 milliótok házvásárlásra? Hazamennétek Magyarországra?



2016. dec. 27. 14:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
8-10 milliobol veszel itthon egy hazat, Borsodban vagy Szatmarban (mert mashol bizony nem). Oke, es utana? Munkahelyed van? Fenn tudnad tartani a hazat? A gyerekeidet is majd a nyomorba szulod, hogy nekik se legyen semmijuk?
2016. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%

Hasonló volt a szitu. 3 év nekünk bőven sok volt UK-ból, alig vártuk hogy költözzünk.

Viszont nekünk a köztes megoldás jött be. Soproniak vagyunk és Bécsbe költöztünk, ez volt a legjobb döntés. Így bármikor haza tudunk ugrani, 1 óra az út. Viszont nem kell otthon hugyérszarér melózni sem.

2016. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak a házravaló legyen meg még ugyanennyit félre kéne tenni hogy legyen megtakarításotok. Sokan hazamennek hon vágy miatt de nem gondolnak bele abba hogy nehezebb munkát találni magyarországon vagy nagyzás képp elköltik az összes pénzüket mert nyílván amikor hazamész és átváltatod a fontot forintra akkor meg van az Az érzés hogy most mennyi mindent meg engedhet magának az ember. Tudom mert sok ismerős pont ezt tette most meg ismét angliában vannak mert nem bírtak megélni. Szóval szerintem még egy pár évet húzzatok le vagy csak akkor gyertek ha van biztos és jól fizető munka
2016. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
90%
Nézted az itthoni lakásárakat? Lesz itthon munkátok?
2016. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
És Bécs meg Ausztria sokkal élhetőbb mint UK, meg a kultúra, kaja is szinte ugyanaz mint otthon. Itt nulla honvágyunk van, persze sokat tudunk haza is menni.
2016. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Értem az álláspontod. Egyenlőre csak albérletben laknánk hogy ne kössük le magunkat. A környéket is megismerni jobban és az adott lehetőségeket. Innen nem látom át az otthoni helyzetet de te sem az itteni körülményeket. A Brexit óta nem egyszerű és ez a kilépés után még rosszabb lesz. Talán az lesz higy hazamegyünk és elmegyek egy másik országba. Anglia végnapjait éli.
2016. dec. 27. 15:19
 7/30 anonim ***** válasza:
18%
Anglia már a Brexit előtt is csúszott lefele.
2016. dec. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Angliában nagyon nincs jó hangulat és jóhangulat sosem volt. Az csak egy dolog hogy jobban keresek de nincs élet az angolokat inkább nem jellemezném. Ausztria jó lenne, de nem tudok németül, az angolom viszont meglehetősen jó, bár ez nem biztos hogy nagy előny. Nagyon vágyunk már haza vagy el innen. Idösek otthonában dolgozunk én is és a párom is. Nem tudom ezzel ott mit lehet kezdeni, persze német nyelv nélkül semmi értelme.

Tanácstalanul állok a döntés előtt.

2016. dec. 27. 15:29
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem vettem észre sok külöbséget a brexit előtt sem volt hű de jó. A pénz értéke nyilván változott de ugyanannyi fizut kapok mint eddig/házra is ugyanannyit fizetek sőt az egyetemre is. A barátaim se küldtek haza brexit szavazás után szóval én nem érzékelek változást. Brexit meg még vagy 2 évig nem lesz mert kb addigra aktiválják az article 50t ami után meg tàrgyalások miatt még pár év lesz. Nyilván ha nem érzitek jól magatokat ne maradjatok de azért nincs értelme haza menni hogy havi 200,000 keressetek.
2016. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
57%
Itthon nag változás történt a munkaerőpiacon lényegében az utóbbi egy év során. Hirtelen nem a munkavállalóknak kell kuncsorogniuk a munkaadóknál, hanem szinte már fordítva. Nem írtad, mi a szakmátok, így nem lehet megmondani, mennyire könnyen találtok munkát. 8-10 millióból - mint már írták - nem kapsz használható házat, Budapesten esetleg egy garzont kapsz ennyiért. Nem csak a lakás-, hanem az albérlet árak is jelentősen emelkedtek az utóbbi időben.
2016. dec. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!