Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mióta Magyarországra költöztem...

Mióta Magyarországra költöztem, nem kíváncsiak rám az erdélyi barátaim, ismerőseim, mi lehet ez, más is volt már így?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje Magyarországon élek, mióta nem élek ott, egyáltalán nem érdeklődnek a régi ismerősök, barátok. Mikor ott éltem szinte minden héten, beszélgettünk vagy találkoztunk valakivel.

Ennyit számít egy elköltözés?



2019. aug. 20. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a nagy távolság miatt távolodtak el tőled?
2019. aug. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Eddig se voltál fontos nekik, akiknek fontos vagy azoknak nem számít a távolság.
2019. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
A Románok, és az Erdélyi magyarok úgy nagy átlagban idióták, az előbbi csoporttal kölcsönös az utálat, ami generációk óta jelen van, az ottani magyarok meg képmutatóak lesznek azokkal akik ide mernek költözni... Ezt szintén egykor ott élő magyartól tudom.
2019. aug. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Eddig se voltál fontos nekik, akiknek fontos vagy azoknak nem számít a távolság."


Valamiért én is így érzem.

2019. aug. 20. 16:59
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha Erdélyi magyarként elhagyod Erdélyt, akkor ezzel ott sajnos hazaáruló leszel.
2019. aug. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

De miért lesz hazaáruló? Vagy ha annak tekintik őket, akkor mire fel hívjuk őket magyarnak és adunk nekik erre az országra jogokat...? Vagy ezt csak én nem értem?


Egyébként jó kifogás sose rossz. Inkább csak nem fontos nekik eléggé a kérdező. Tipikus.

2019. aug. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy német közmondás: Aus den Augen, aus dem Sinn. Nagyjából így hangzik magyarul: aki eltűnik a szem elől, eltűnik az elméből (emlékezetből).
2019. aug. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Lehet,hogy valami sznobnak tartanak, meg bizonyos szempontból "árulónak", hogy "Most már te is közéjük tartozol." Talán lehet, hogy azt hiszik, te nézed le őket, és akkor ezért "bosszúból" ők már előre lenéznek téged. Mert valahogy az a véleményük, hogy sok itteni lenézi a külhoniakat, és akkor ők gyorsan "visszanézik", ők gondolják ezt viszonzásnak. Meg haragszanak, hogy az a közeg, az a tér, ahol felnőttél, neked már nem volt elég, és lehet arra gondolnak, lenézted a területet, meg őket is, azzal, hogy elhagytad. Vagy pedig csak egyszerűen nem tartják észszerűnek fenntartani a kapcsolatot veled, mert ha úgyis messze vagy, úgyse tudtok már minden héten találkozni, akkor meg minek; szal lehet, hogy úgy érzik, hogy most elveszítettek téged. Meg így nem is fájdítják a saját szívüket veled, hogy pl "hiányzol", mert akkor inkább így talán lehet, hogy úgy gondolják, könnyebb nekik, ha nem vesznek rólad tudomást.
2019. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez Erdélyből jönni. Velem történt, hogy amikor városra költöztem egycsapásra eltüntek a falusi haverok. Majd amikor visszatértem vidékre a városiak szívódtak fel pedig csak 24km a táv.
2019. aug. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!