Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik az eladók...

Miért nem szeretik az eladók hogyha azt mondják, hogy "lesz egy. "?

Figyelt kérdés

#eladó #kasszások
2019. okt. 15. 19:45
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ohh.. Elfelejtettem bealítani a kategóriát :\
2019. okt. 15. 19:49
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem kérés, hanem parancs, mintha a csicskát ugráltatnád.
2019. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
13%
Kedves kérdező, kit érdekel mit szeretnek hallani, meg mit nem. Biorobotnak van ott és a többségük még magázódni sem tud rendesen. Ha bunkó kéred a panaszkönyvet és panaszt teszel rá. Oszt cső.
2019. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Amikor eladóként dolgoztam, marhára nem érdekelt, hogy a vevők azt mondták, hogy "lesz egy" vagy "kérek egy" valamit. Nem is értem azokat, akik képesek ezen felhúzni magukat.
2019. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 pot válasza:
83%

Szerintem azért mert egyszerűen bunkóság.

Egy csomó fele keppen meg lehet fogalmazni úgy is hogy illedelmesebb/kulturáltabb legyen a kérés.


Alapvetően arról van szó hogy megadod az alap tiszteletet annak akivel beszélsz.


Egy üzletben ilyenek például a koszones/elköszönés, a köszönöm/kérem varazsszavak stb.


Persze ha direkt akarsz bunkó lenni az más :) annak is ezer megoldása van :):):)

2019. okt. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
59%

Először is retorikailag helytelen. Mert ugye egy kijelentő mondarról beszélünk amiben azt állítod,h a jövőben biztosan történni fog valami.

Nem kérés, tehát így helytelen a használata.

Másodrészben igen nagy prosztóság így kérni. A “kérek” “kérem szépen” “legyen szíves adni egy” “kaphatnék egy” “szeretnék egy” és még millió formulát használhatsz. Az orvossal sem bunkózol, vagy a házadhoz kiérkező tűzoltókkal, pedig ők is szolgáltatnak. Az eladó is ugyanolyan ember mint a többi!!!

2019. okt. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%
Hat oldalas kérvényt ne nyújtsunk be a szerencsétlen 8 általánost végzettnek? Az orvostvmeg rohadtul ne keverjük ide, mert tök más helyzet.
2019. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
84%

7/7es válaszoló


Az eladói szakmához nem nyolc általános kell , hanem 3 év középiskola vagy 5 (attól függ melyiket választja).

De sokan nem tudják az eladóival kapcsolatban rengeteg mindent meg kell tanulni (4 vagy annál több oldalas 1 tétel )(és nem csak élelmiszer van hanem műszaki, vegyiáru, ruházat.)Vannak azok az emberek akik "bunkobbak" mert azt hiszik nem csinálunk semmi miközben amig nem ért be az előtt pakoltunk, takaritunk, rendezünk, számolunk stb stb


Ttk.

2019. okt. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%
És? Ez még mindig nagyjából egy nagy nulla. Ha nem lenne drága teljesen robotizálható lenne a terület.
2019. okt. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem egy gyökér beszél így.

Mi az, hogy "lesz egy?" Mi lesz? Honnan lesz?

Először is köszönök, mivel én mentem be az üzletbe, és kérek szépen egy kiló kenyeret vagy 20 deka edámi sajtot vagy másfél méter lenvásznat. Ez ugye tök mindegy most.

Azért nem kéne elfelejteni, hogy a pult másik oldalán álló is ember, és napi 8 órában kell neki normálisan viselkedni az ilyen-olyan vevőkkel, akiknek ugyan lehet magasabb a végzettségük, de viselkedni azt nem tudnak.

Négy éve, hogy betegségem miatt nem tudok lejárni az utcára, és azelőtt mindig köszöntem, és normálisan kértem azt, amit szerettem volna.

A barátom jár azóta vásárolni, és a mai napig mindig van olyan eladó, aki megkérdezi, hogy mi van velem? Hogy vagyok? Pedig nem tettem semmi különöset.

De meg is fordíthatom, mit szólnátok ahhoz, ha bementek egy üzletbe, és azt mondja az eladó nektek, hogy "Na, mi lesz?"

2019. okt. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!