Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik az eladók...

Miért nem szeretik az eladók hogyha azt mondják, hogy "lesz egy. "?

Figyelt kérdés

#eladó #kasszások
2019. okt. 15. 19:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

"De meg is fordíthatom, mit szólnátok ahhoz, ha bementek egy üzletbe, és azt mondja az eladó nektek, hogy "Na, mi lesz?""

Semmit. :D Rossz érzést sem keltene bennem, már amennyiben arra vonatkozna a kérdés, hogy mit kérek. A sürgetés más tészta, de a kontextusból arra következtetek, hogy nem arra gondoltál.

Egyébként annak a logikáját még valamelyest értem, hogy a vevő részéről a "lesz egy..." a kiszolgáló csicskáztatása, de az eladó mégis kit csicskáztatna egy ilyen kérdéssel? Saját magát? Ő jelenti ki, hogy igenis oda fogja adni a vevőnek, amit szeretne.

2019. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%

Na hát mifelénk már azon megsértődnek az eladók,ha egyáltalán kérsz valamit.Kb.hogy mered őket megzavarni a beszélgetésben,vagy az evésben,stb.

Nekem sokszor az jön a számra,hogy kérnék,nem az hogy kérek,tudom,ez is helytelen,de 10-ből 8x még csak vissza se,vagy el se köszön az eladó...hát szerintem az sokkal nagyobb prosztóság.

2019. okt. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

11-esnek:

Igen, jól érzed, nem arra gondoltam.:D

De azért valószínű,hogy- bár udvarias embernek tartanak-,egy ilyen beszólásra egy standard k.anyáddal reagálnék. Most mit mondjak? A két véglet vagyok:D Mert azért nagyon haragszom, ha egy dolgozó embert lenézek és csicskáztatni akarják, viszont ha olyan stílussal indít, amit úgy gondolom, nem érdemlek meg, akkor engem sem kell félteni. De mint mondtam, 4 éve nem jártam lent, ezért nem tudom, mi változott ennyi idő alatt, valószínűleg sok minden, mert az utóbbi pár évben olyan nagymértékű változásokat éltünk meg minden területen, hogy csak pislogok. Különben orvossal is találkoztam már, aki olyan szájat nyitott, hogy megkérdeztem tőle, hogy az orvosi esküjére vajon emlékszik-e? Aztán meg belegondoltam, hogy nem vagyok én normális, ezért most el fog oltani.:D

Mindenesetre engem egészen kicsi koromtól úgy neveltek otthon, hogy akárhova megyek, köszönjek, ha hivatalos hely, akkor mutatkozzak is be.

De ma már nagyon más az értékrend.Nem szeretnék ebbe mélyebben belemenni, mert messzire vinne.

2019. okt. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

12-esnek:

Igen, erre gondoltam az előző válaszomban, hogy sok minden megváltozott. Van ilyen is, magam is találkoztam ezzel, de akkor meg én is egészen más hangsúllyal és hangnemben beszélek. Tudod, "Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten."

Sajnos sok minden eltűnt a világból. Mert azért ezek az emberek elég kevés pénzért dolgoznak nagyon sokat,(pl. pakolnak a raktárban, takarítanak, polcokat töltenek fel) és van, hogy a hátuk közepére sem kívánják a vevőt, holott belőlük élnek. De ezt már nem fogják fel. Azt viszont mindenképpen a tudomásukra hozom, hogy én tisztességesen beszéltem, akkor ezt elvárom visszafelé is.

Nem vagyok egy filantróp,sőt...:D, de sokkal jobb hely lenne a világ, ha mi emberek normálisan tudnánk kommunikálni egymással.

Látod, mifelénk meg pont az ellenkezője az igaz annak, amit te írsz. Mert én is jó érzéssel gondolok egy - két eladóra, vagy megkérdem a barátom, hogy x.y. eladó ott van még?

2019. okt. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
79%

Amikor egy büfét csináltam egy haverommal, az ilyen alulművelteket körbe szoktam szívatni.

"Lesz egy szendvics, meg egy kóla!"

Válasz: "Nem lesz, már van, ott a polcon. És kérsz valamit?"

És meg szoktam várni, amíg eljut a csökkent tudatáig, hogy mi a megoldás. Olyan is volt, aki nem kapott lóf.szt sem.


A helyzet az, hogy kedvesnek, udvariasnak lenni ingyen van, nem kerül semmibe. És ha te az vagy, onnantól várhatod, hogy viszonozzák. Ha paraszt vagy, akkor meg nem kell meglepődni, ha veled is azok.


;)

2019. okt. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "Nem lesz, már van." Ez hatalmas.:D És persze teljesen igazatok is volt.
2019. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
35%

9es


Igen meg oldható lenne de mégsem


Nem tudom neked mi a munkád vagy mi nem :p

De nem hiszem hogy tudnál úgy mosolyogni a pult mögött amikor konkrétan sz@rrá romlik az életed (család, barátok, halál eset, betegség) mert a vevők 70% halálosan nem érdekli és ott kezd el veled kiabálni ha nem úgy szólsz hozzá vagy ha éppen pont előtte vitték el azt az árut amit még kinézett pár héttel ezelőtt


Tudom vannak bunkó eladók is de vannak rendesek is. Mert ők is emberek akik dolgoznak és kiszolgálnak csak hogy boldogan menj haza hogy sikerült meg venni azt a valamit amire neked szükséged volt.

2019. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
43%

# 8/17

ez nagyon szép! sőt, annyit kell tanulniuk, mint egy mérnöknek!!


vmilyen rejtélyes okból mégis a kasszások többsége beszélni nem tud normálisan, és ha bemegy egy külföldi a boltba, kasszás/eladó felháborodottan hadonászik és magyarul magyaráz, mert megmukkanni nem tud angolul.

ja, és kb 50%-uk köszönni sem tud. ja igen. meg magázódni sem tudnak. túlzottan mondjuk nem zavar, mert jóval kevesebbnek látszom a koromnál, de azért elég fura, hogy egyből letegeznek (pedig azért 20-25nek legalább kinézek) idősebb kasszások is majd fizetés után odavágnak egy „köszi”-t.


valóban nem a legkedvesebb a „lesz egy”, de akkora ügyet tudnak ebből csinálni a wannabe magyartanárok és önkéntes kötekedők, hogy hihetlen.

2020. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!