Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy szeretik az állatokat, miközben esznek húst?

Figyelt kérdés

Nehéz megértenem, hogy miért olyan képtmutatóak bizonyos emberek, hogy hangoztatják az állatok iránti szeretetüket meg hasonlókat, de közben bűntudat nélkül bevágnak egy doboz rántott csirkeszárnyat?


Én pl szeretem a családomat, elég bizarr lenne, ha ennek ellenére megenném/hagynám elpusztulni/megkínozni a családtagjaimat, nem?


2018. jún. 25. 17:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Borzasztó szűklátókörű vagy.
2018. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Megártott a napsütés, vagy tudatosan beszélsz hülyeséegt?

Mert az, hogy összemosod a húsáért tartott haszonállat megevését akannibalizmussal, az szörnyen primitív dolog. Ha meg a vegán nézeteidet akarod népszerűsíteni, hát azt nem így kell.

2018. jún. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Ez a logikus. Az lenne fura ha azt mondanák hogy nem szeretik az állatokat,de ennék őket. Nekem a kedvenc állatom a marha,ma is gulyást főztem.
2018. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Azért eszik a húst, mert SZERETIK AZ ÁLLATOKAT, jobban, mint a zöldséget.
2018. jún. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Az állatok szeretete a húsáért tartott csirkére nem terjed ki, azokat direkt azért tartják hogy táplálék legyen belőlük. Szeretni az állatokat lehet úgy is, hogy nem vagyok vegetáriánus/vegán. Lehet úgy állatvédő lenni hogy megeszed pl. a disznóhúst. Az ilyen állatokat csak és kizárólag azért tenyésztik, hogy később megegyék őket. Baromság ezt párhuzamba állítani a családtagok szeretésével, hisz őket semmilyen esetben nem ennénk meg.
2018. jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

:D veled komoly bajok vannak, már ne is haragudj...


Különbözőképpen szereti az ember a háziállatait. A külömbség ugye a kiskedvencek és a haszonállatok között van.


A kannibalizmus amúgy hogyan jön ide? :D

2018. jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%
Te nem szereted a virágokat és az erdei sétáknál árnyékot adó fákat ha megeszed a zöldségeket?
2018. jún. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%

tyűha, vannak gondok...

akkor te nem szereted a növényeket??

az hogy valaki szereti az állatokat, nem azon mullik, hogy eszik e húst

én pl szeretem az állatokat, de eszem húst

persze jobbára csak olyan húst eszem amit ismerősünk árul, ő házi jellegű húst árul, nem iparit

de abból látszik, hogy szetetem az állatokat, hogy egyet se bántanék, amenyire csak tudok vigyázok rájuk, még a méhecskéket és darazsakat is ki szoktam menteni ha bele esnek vízbe

próbálok minnél környezet tudatosabban élni, mert pl a műanyag hulladék sok gondot okoz az állat világban és a természetben is, a kis madarakkal is rendszeresen foglalkozok, ha kiesnek a fészekből vissza rakom őket, nem akarom hogy kóbor macska megtalálja (rengeteg van a környéken) már a fiókák anyja is teljesen megszokta a szagom, ugyan úgy neveli azt a fiókát akit vissza rakok a fészekbe (persze ez már egyre ritkább a fészek alá csináltam egy másik fészket hogy inkább csak abba essen le és nem kell pakolgatni, mert az se a legjobb)

minden állatot szeretek, mindre próbálok vigyázni

de az ember természeténél fogva eszik húst, ez az egészséges, ebbe nincs semmi rossz

nem attól lesz valaki állat barát, hogy eszik húst vagy nem

2018. jún. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, ne gyakorin akarj állatjogi kérdésekre választ kapni, úgyis csak a növények is éreznek, hús nélkül nem lehet egészségesen élni, mert a hús finom-kommenteket kapsz majd... A kérdésed szerintem jogos, én etikai és környezetvédelmi okoból nem vásárolok állati eredetű dolgokat. De tudom, hogy én a kisebbséget képviselem, főleg ebben az országban. Nálunk még a gyerekbántalmazás is mindennapos egyes családok életében, a kutyák 80% udvari kellék, jó esetben nem foglalkoznak velük, rossz esetben pedig verik is őket... Felelős állattartó kevés van, vidéken még annyi sem. A morális, etikai kérdéseket szerintem az átlag magyar nem érti meg, nem látja át. Nyugaton más a helyzet, ott általánosságban az emberek okosabbak, jobban informáltak, mint a tipikus magyar...

Persze lehet nem egyetérteni veled (velünk), de nem ilyen formában, mint ahogy az szokás.

2018. jún. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%
Miért mondja az, aki eszik növényt, hogy szereti őket? Ha ezt megválaszolod, akkor a te kiemelkedően ostoba kérdésedre is tudni fogod a választ.
2018. jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!