Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Könnyebb lenne az élet, ha...

Könnyebb lenne az élet, ha egy csapásra kipusztulna az emberiség 90%-a?

Figyelt kérdés

Pusztán elméleti kérdés. Nem Thanos-i véletlenszerű módon, ahol világkatasztrófák lennének abból, hogy eltűnnének repülőgéppilótáktól kezdve tudósokig sok-sok kulcsfigura.


Hanem ha célzottan tűnnének el mondjuk a legszegényebb és legnépesebb réteg, közülük a leghatékonyabban dolgozó, legszívósabb emberek megmaradnának, nekik ezáltal az életük is könnyebb lenne és a jövedelmük is magasabb.


Az élősködők bármilyen társadalmi szinten mind eltűnnének, nem csak a szociális juttatásokért vándorló migránsok, hanem a hercegségek helytartói is, akik csak beleszülettek a jóba.


Tehát minden társadalmi réteg "legalja" a gazdagok közül is azok, akiknek nagyobb az ökológiai lábnyoma, mint amennyit összességében tett a társadalomért, például ügyeskedéssel szerezte a vagyonát és magángéppel meg sportkocsikkal jár.


Azok is kipusztulnának, akikben csak gondolati szinten megfogant, hogy öncélú világuralmi törekvései lennének.


A felszabadult vagyon sorsáról pedig nem alkalmatlan politikusok, hanem egy globális tanács döntene, amiben minden szakterület legjobbjai lennének.



2019. okt. 24. 14:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nocsak kérdező!Te hasonló gondolkodású ember lehetsz,mint én.Pusztán azért,mert ezek a gondolatok már bennem is megfogalmazódtak.


Én is kb. 10,de inkább 15%-ban maximalizáltam volna.Kinézet,immunrendszer,rátermettség,intelligencia,fizikai erő,műveltség alapján szelektáltam elméletben az embereket.Vannak pozitív és negatív hatások:

Pozitív:

-Lecsökkennének a genetikailag öröklődő betegségek.(mivel a beteg egyedeket kivonjuk,ezáltal nem örökítik tovább a hibás génjeiket)

-Nem lenne gond az élelmezéssel.700-900 millió embert sokkal könnyebben ellehet látni,mint hét és fél milliárdot.

-Szemetelés,légszennyezés sokkal kisebb problémát jelentenének.(kb. egyszázadára csökkenne a szemetelés mértéke,mivel alapból kevesebb szemét keletkezik+ a kisebb lélekszám miatt egyszerűbben mehetne végbe a hulladékanyag szelektálása.Légszennyezés-kevesebb autó alkalmazása->kevesebb légszennyező anyag jut az atmoszférába +ha kialakul az általad vizionált jóléti társadalom akkor nem lesz azt az emberszámot elektromos autókkal ellátni.Ez a probléma teljesen kiküszöbölődne.Globális felmelegedés folyamata lelassulna.

-Kőolaj,földgáz,szén-készletek kimerülőben vannak.Ha megtörténne az amit írtál akkor akár évezredekig kitartanának.

-A jobb kinézetű egyedek előnnyel indulnak a kiválasztás során.Ha javarészt csak ezek az egyedek maradnának meg,és egymással szaporodnának akkor evolúció/fejlődés következne be. A vonzó jellegek öröklődnének,ezáltal egy sokkal jobb kinézetű embertípus alakulna ki.

-Ivóvízzel is kevesebb lenne a probléma.

-Úgy gondolom a közbiztonság mindenképpen jobb lenne.


Negatív:

-Amit írt az egyik előző válaszoló,hogy a sok hulla gondot okozna.Lehetetlen lenne eltüntetni őket,fertőzéseket okoznának.

-Kialakulna ott is egy alsóbb réteg akik lealacsonyodnának a ma élő általunk alsó rétegnek értelmezett csoport szintjére.

-Globális tanács:Kapzsiság.Igen,előfordulhat,hogy visszaélnek a hatalmukkal.

-Föld nagy részét nem tudnánk benépesíteni,ezáltal nagyvárosok,akár országrészek válnának teljesen elnéptelenedetté.Nem tudnánk gondozni ezeket a részeket,így a természet elkezdene ott újból teret nyerni,visszavenni azt. (Ez nem tudom,hogy feltétlenül negatívum e).


Összességében ennyi.Én úgy látom jóval több a pozitív hatás,másrészt én eléggé újító szellemű ember vagyok,szóval tudnám értékelni a helyzetet.Ki ne élne egy olyan világban ahol szinte nincs bűnözés,szinte nincsenek genetikailag öröklődő betegségek,nincsen víz+élelmiszerhiány?Nem kell aggódni a kőolaj,földgáz elfogyása miatt.Mindenki elektromos autóval jár+ még külsőre is vonzóak a társadalmat alkotó emberek.A kulturális élet nagyobb szerepet kapna,és nem lennének háborúk.Kicsit elragadtattam magam,de nagyjából ennyi xD. Amúgy kérdező lenne néhány kérdésem feléd.Én is agyalok most egy két hasonló dolgon.

2019. okt. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#10 háboruval az a baj, hogy oda a batrak mennek es vesznek oda, igy a nyomorultak testi, lelki betegek, gyávak akik otthon maradnak azok szaporodnak ugyh meghulyebb lenne a tarsadalom mint eddig
2019. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az emberiseg 99% -a ugy gondolkodik, hogy mindenki mas puszuljon el csak én maradjak eletben. Aki ilyenen gondolkodik, hogy sokan vagyunk es nem bir el a föld stb. megh ennyi es ennyi embernek puszulnia kell az tegyen meg egy szivesseget es ha komolyan gondolja a dolgot akkor kezdje magával a letszamcsökkentést köszönöm szives megertését. Jóejt szép álmokat :-)
2019. okt. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#11 a szép es okos emberekhez csak annyit had füzzek hozzá, kis ankmekdotát ami Einsteinnel történt meg.

Oda ment hozza egy gyönyörű nő es azt mondta, hogy uram gondoljon bele ha közös gyerekeink lennének olyan szépek lennének mint én és olyan okosak mint ön milyen jó éltetük lenne.

Einstein annyit mondott, hogy hölgyem és ha fordítva sül el, hogy olyan szépek lennének mint én és olyan okosak mint ön akkor ?


2 ember élne a földön ott is kialakulna egy rangsor. Mindig és mindenhol rangsorolódnak az emberel. Nincs egyenlőség, soha nem is lesz.

2019. okt. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Gondolom, az elméleted szerint te életben maradnál. Tudod, hány sírt kéne hamarjában megásnod?
2019. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!