Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem van így?

Csak szerintem van így?

Figyelt kérdés
Szerintem csak az szabad igazán, aki nihilista. Mert nem fogja vissza semmi attól, hogy azt csináljon amit akar.

2019. júl. 4. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak te, de szerencsére kevés ilyen foggyos van.
2019. júl. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, de szerintem tévedsz. A nihilistát a nihilizmusa fogja vissza attól, hogy érdekes életet éljen :D
2019. júl. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
A való életben általában aki ezt hirdeti, az egy bogarat se mer eltaposni, nemhogy tényleg kilógjon a sorból. Ha attól érzed magad többnek, hogy valami politikai ideológiát követsz, akkor egészségedre, de ennyi erővel lehetnél modernebb is, pl. vegán vagy LMBTQXY, és akkor sokkal több "elismerésben" részesülnél.
2019. júl. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még két hosszú hónap...
2019. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az szabad igazán aki nem kényszeríti magát ideológiák mögé, csak csinálja amit éppen akar.
2019. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az én életem elég érdekes, mindit azt csinálom amihez kedvem van, nem fog vissza se a hit, se az, hogy mit gondol majd a szomszéd :D

Utolsó egyet érted de ez amit leírsz ez van legközelebb a nihilizmushoz

2019. júl. 4. 20:22
 7/10 A kérdező kommentje:
Vegán, lmbtq nem leszek mert tudomásom szerint nincs semmilyen elmeroggyanásom XD
2019. júl. 4. 20:22
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze közülük sem mindenki és nem ítélem el a melegeket de ez az lmbt közösség furcsa
2019. júl. 4. 20:23
 9/10 A kérdező kommentje:
Négyes sajnálom, hogy itt kell kiélned a megfelelési kényszeredet :(
2019. júl. 4. 20:26
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha te függő vagy (telefon, étel, édesség, alkohol, dohány, drog, média stb.), és azt csinálod amire vágysz, akkor nem fogod jól érezni magad közben. Csak eleget teszel a vágyaidnak, de a haszontalanság érzése, kövérség, időpazarlás érzése rádjön. A vallás meg akar óvni attól, hogy ugyanazt a szenvedést átéld, amiből a másik embernek akár az élete ráment, hogy megtalálja a kiutat.

Amúgy értem én, hogy mire gondolsz, én is így vagyok vele, hogy nem akarok függni ezektől, olyat csinálni, aminek nem értem a miértjét, viszont megérteni, értelmet találni benne megéri. Nem az embert találták ki a szabályoknak, a szabályokat az embernek. Megóv attól, hogy feltalálj valamit, amit más más is feltalált. Nem tudsz betartani őszintén, szabadon szabályt, ha nem érted meg a mögötte lévő szellemet/értelmet. A Szent Lélek is ezt takarja nekem. Ő maga fog meggyőzni róla, nem az, ahogyan másokat meggyőztek és ő elmondja. Miért van az a szabály? Mi tart vissza tőle? A vágyaidnak való megfelelés? Én mikor vízre van szükségem, néha ételhez nyúlok, mert tudom van abba is folyadék. Pedig elég lett volna a víz is.

Akkor vagy szabad, ha rabszolgaként is meg tudod találni a szabadságot. Olyankor nem függsz a körülményektől, emberektől, gondolatoktól elvárásoktól. Olyankor, ha a kottából úgy játszod a darabot, amit más írt, mégis szabad vagy közben, mert el tudod sajátítani, és te leszel benne, kiszabadítod a kottát, más felfogással játszod el, hiába ugyanazt játszod, amit oly sokan mások játszottak már. Nyafogni, panaszkodni, mérgelődni például mindenki tud, de őszintén boldognak lenni, szabadnak lenni a boldogságra, azt elérni kell egyfajta Út. Légy nyitott szívű a szabályokra is, mert nem kell keresztre feszítened magad azért, hogy betartsd. Erről tanít a Biblia is, hogy Jézus már meghalt a kereszten de három nappal később feltámadt a Szent Szellem által, hogy azt elérhetővé tegye bárki számára. Ez egy fontos üzenet, és ha egyszer megtalálod benne az igazságot (akár most) felszabadít. Ez tényleg felszabadít. Az ember azt követi, akitől tanulni akar. Azért vonzóak a boldog emberek, azért akarunk velük lenni, mert mi is boldogak akarunk lenni. Ha szabadok akarunk lenni miért nem követünk olyat, aki még a halálból is felszabadult, és másokat is fel tudott szabadítani betegségekből, nem uralták őt a természet törvényei, az emberek kultúrája. Hogyan csinálhatta?

Csak a Szent Szellem (érted mire gondolok, mit hívok ennek?) által láthattam meg ezeket az életemben, amit ír a Biblia, meglátni a saját életemben, megérteni, hogy 2000 évvel ezelőtt mi történt és megérteni az időtlen nyelvet, ami a szívedből visszhangzik.

Köszönöm a témát, a helyet és a türelmet. Remélem átment.

2019. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!