Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben lehet tenni...

Ilyen esetben lehet tenni valamit, vagy bizonyíték nélkül már nem?

Figyelt kérdés
Az egyik haverom mesélte, hogy pár napjja utaztak a metrón és azt vette észre, hogy valami idősebb férfi készített képet a barátnőjétől. Haverom megkérdezte, tőle, hogy miért csinálta, de elkezdte tagadni, erre haverom elvette a mobilját és megnézte. Ott volt vagy 2-3 kép a barátnőjéről és összetörte a mobilját, szóval emiatt nem lehet bizonyítani, hogy ez tényleg megtörtént. Gondolom többször is fényképezett random lányokat, ezért akartuk feljelenteni, de konkrét bizonyíték nélkül nem tudom, mennyire lehetséges. Esetleg tudna valaki valami tippet adni?
2019. okt. 27. 14:14
 1/9 anonim válasza:
Nem lehet sajnos, plusz úgysem kapott volna semmit pár magáncélra készített képért
2019. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Haverod örülhet annak, hogy a pasas nem jelentette fel rongálásért. Ugyanis önbíráskodott, és más személyi tárgyát tette tönkre.
2019. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Manapság szerintem ezzel nem lehet mit tenni, mindenki zsebében ott a telefon, mely képes fényképezésre. Igen, személyiségi jogok stb, de naponta szerintem túl sok hasonló eset történik és szerintem egyre lazábban veszik a hasonlókat. Kamerák is képeket rögzítenek mindenkiről, tudom az más jellegű, de ez van.
2019. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt az egyetlen, akit fel lehetne jelenteni az a "haverod".

Feltéve persze, ha megtörtént sztori lett volna.

2019. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna összetörni a telefont,megüthette volna a bokáját.
2019. okt. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
77%

Bárkinek joga van fényképet csinálni a metrón is. Etikai normákba ütközik csak.

Feltéve, hogy a képet nem használja sehol.


Persze van szélsőséges eset, ami illegális, pl szoknya alá fényképezés stb.

De önmagában attól, hogy valaki lefényképez egy embert, még nem büncselekmény.


Ezzel szemben a haverod (ha egyáltalán igaz a sztori) tényleg önbíráskodást követett el. Megrongálta másnak a tulajdonát. Ha agresszíven lépett fel és ezt úgy tette, akkor az akár garázdálkodás/dolog elleni erőszak stb is lehet.

Még akkor is őt vennék elő, ha bizonyíték van a fénykép létezésére..

Egyébként attól, hogy összetört egy telefon miért lenne használhatatlan a szimkártya vagy a belső memória..

Ez az egész akkora fake,hogy az fáj.

2019. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
SD kártyát akartam írni.
2019. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Olyat is láttam már, hogy valaki élöben streemelt HÉV-ről. Ja és ez egy újságíró volt egy hirportáltol :D

A haverod annak ki kiverte volna a kezéből a fél milliós gépet?

2019. okt. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A haverod jócskán hozzátett a sztorihoz. Holtbizos, hogy csak a fotózás történt meg, a többit már csak ő színezte ki.
2019. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!