Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mostanában divat lett ez a...

Mostanában divat lett ez a vsco girl, e-girl meg van még egy harmadik is. Őszintén szólva nektek mi erről a véleményetek, mi értelme egyáltalan?

Figyelt kérdés

#divat #E-Girl #Vscogirl
2019. okt. 29. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is nyomjak, de enyhen szolva leszarom
2019. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
transzba estem!
2019. okt. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég, megöregedtem! Onnan tudom, hogy fingom sincs miről szól a kérdés.
2019. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

An eGirl or e-girl is a girl or woman who has an online persona.


Vsco girl


Az instagramos „baddies“, vagyis rossz kislányok trend mellett, ahol a lányok tökéletes szemöldököt és Kylie Jenner szájfényt viselnek, vannak az e-lányok, akik Sailor Moon stílusú szoknyát és hálós pólót hordanak, és a “soft girls”, akik lenge ruhában Lana Del Rey melankólikus zenéjére andalognak. Mindezek mellett megjelent egy új szubkultúra, ami az internetező tinik körében villámgyorsasággal terjedt el és környezettudatossággal is jár. Ismerd meg a VSCO lányokat!


Egy Z-generációs lány, aki hullámos haját pink textilhajgumival fogja össze. Csőtopot hord és az összes farmer rövidnadrágja az Urban Outfittersből származik. A laza stílust egy Birkenstock papuccsal, esetleg egy fehér Vans tornacipővel hangsúlyozza. Ha van jogsija, akkor biztosan Jeepet vezet, amivel barátnőivel közösen a naplementében autókáznak, lehetőleg vízpart közelében. A legjobb pillanatokat Polaroid kamerával örökíti meg. Kanken hátizsákjában biztosan található egy kulacs, valamint egy fémszívószál, hiszen fontos számára a környezettudatosság. Karján Pura Vida márkájú karkötők vannak, a nyakában pedig kagylós vagy kristályos lánc.


A VSCO lány ökobarát, mintha egy korai 2000-es évek szörfös lány találkozna a Narancsvidék Marissa Cooperjével. A szubkultúra – amelyet bármelyik netes szótár valószínűleg a ‘2019 tumblr változata’-ként emleget -, jelenleg az internet minden szegletét átjárja. A TikTok nevű alkalmazáson a #vscogirl videókat több, mint 405 millióan tekintették meg, az Instagramon pedig 1 milliónál több poszt is készült ezzel a hashtaggel.


A kifejezés a VSCO fotószerkesztő applikációból ered, ami a filtereiről lett híres. Az influencerek azért használják, hogy az Instagram felületükön lévő kontentek egységesen nézzenek ki. Lényegében, a VSCO lány olyasvalaki, akinek stílusa egyezik az alkalmazásban található filterekkel. Az appot leginkább a 25 év alatti korcsoport használja. „Nagyon szeretjük, hogy ezek a tinik az applikáción keresztül gyűlnek össze, hogy kifejezzék önmagukat, és elmondják véleményüket arról, hogyan látják a világot. Akár van textilhajgumid, akár nincs, szeretettel várunk az oldalon. Továbbra is azon leszünk, hogy egy biztonságos helyet tartsunk fent a fiatalok számára, ahol kifejezhetik különbözőségeiket és a véleményüket a világról.“ – mondja Julie Inouye, a VSCO kommunikációs alelnöke.


Az új életstílushoz már több száz tutorial videó is készült mind YouTube-on, mind TikTokon.

2019. okt. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dia4907 válasza:
100%

Hát az én véleményem elég kétoldalú. Maga a stílussal semmi bajom hiszen mindenki úgy öltözködik ahogyan szeretne, amiben jól érzi magát. Ebben VSCO stílusban egyedül azt tartom értelmesnek, hogy adnak a környezettudatosságra, viszont sajnos a legtöbb fiatal kislány akik eme stílust követik ezt a részét leszarják (tisztelet a kivételnek) és csak a ruha-ékszer-kiegészítőket majmolják, és fogalmuk sincs a lényegéről csak Insta-csajok akarnak lenni.


Ugyanez a “divatolás” számos más területen is jelen van, pl filmipar; minap láttam egy szavazást hogy melyik pankrátorból lett színész a legjobb. Nos 3 közül lehetett választani (Dwayne Johnson, Hulk Hogan és Dave Bautista) nyilván a 2 legtöbb szavazatot Dwayne (óriási előnnyel) és Dave kapta. A legtöbben nők (kislányok) szavaztak akik odavoltak Dwayne macsó sármjától és láttak öt 1vagy 2 halálos iramban filmben de fogadni mernék hogy pankrátorként még véletlenül sem látták egyiket sem... én régen rengeteg pankrációt néztem és nekem Hulk Hogan volt a kedvencem, imádtam a Mr.Ovobacsi című filmjét meg a reality showját (Hogan Knows Best).


Szóval ma már kb mindenki mindenből divatot csinál de hogy honnan ered és mi is a háttere, lényege arról bizony fogalmuk sincsen sajnos. :/

2019. nov. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nincsen vele baj, ha tényleg szereted ezt a stílust. Tehát ha nem csak azért fogsz így öltözni, mert per pillanat ez a népszerű/elterjedt, hanem mert a saját stílusodat, személyiségedet tükrözi.
2019. nov. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
ja, hogy ezek ilyen basic bitch alkategóriák...
2019. nov. 24. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Laylah ***** válasza:
44%
ŐSzintén szólva szerintem ízléstelen retrozás mind. A vsco az telibe az, ilyen '80-as, '90-es évek stílusa keverve egy kis maival. Az eGirl az egy lightosabb emo. A soft girl-re nem találtam túl sok találatot, azon kevés alapján pedig a tipikus "osztály nyomija" stílusnak látszik.
2019. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!