Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják az idosebbek,...

Miért mondják az idosebbek, hogy "a mai fiatalok. Id! Otak, buz! K stb. "?

Figyelt kérdés

Az senkiben sem merul fel, hogy ok tehetnek errol , higy mi ilyenek lettunk? Melyik generacio korában találták fel a közösségi oldalakat? Vagy az okostelefont? Hat persze, az elozo generacio, nem mi. Csak az elozo generaciok tehetnek arrol , higy mi ilyenek vagyunk. Nem?? Ha akartak volna, nem hozzak nyilvanossagra a telefont, facebookot stb... Es akkor nem lennenk "mai fiatalok"

Jol gondolom?


2019. nov. 2. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem gondolod jól mert általánosítasz. Pl a héten hallottam a villamoson hogy egy nagymama dicsérte az unokáját és a barátait mert ők mer ilyen fiatalon nyitottak a közéleti dolgokra. Ne általánosíts!
2019. nov. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Tehát az előző generáció (akik feltalálták a telefont, hogy belebújhass, akik finomra hangolták az internetet, hogy tudd használni) ők tehetnek arról, hogy te semmire nem akarod vinni.

Nem, az előző generációban is voltak semmirekellő lókötők. Nyilván nem ők fogják feltalálni a következő generációs telefonokat, de legalább minket szórakoztatnak az ilyen kérdésekkel.

2019. nov. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Ismerjük be hogy azok vagyunk,nem érdemes ezen vitatkozni.
2019. nov. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem ők tehetnek róla. Csak is az emberek. Nem a technológia,sem az előző generáció nem tehet róla. Egyedül a fiatalok tehetnek róla. Könnyebb mást hibáztatni.
2019. nov. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Felelosseg vallalas a felnott let elso lepese.

Amig az elozo generaciot okolod neadj isten egy eleten at es nem teszel semmit, azert csakis te tehetsz. Na meg azert is a kovetkezo mit fog tenni - ilyen alapon.

Anyaink generacioja is csaphatna az asztalt hogy az o gyerekkoruk es szuleik meg haboruban eltek es milyen gaz hogy nem mast tanitottak... ahhoz kepest - Aranyeletunk van - ... legalabbis egyeseknek. Mert te nyilvan nagyon szenvedsz az eletkeptelenseged miatt?!

2019. nov. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én anno tizenéves fejjel is kihelentettem:

Selejtes hulladék generáció...tisztelet a kivételnek, de azokból egyre kevesebbet látni.


S ugyan ezen a véleményen vagyok.

Sokak suták, alap ösztön is kihal belőlük.

Pl saját magára tekintve se néz körbe az úton, lelép telefonját nyomkodva, füles a fülében...ZEBRA se volt előtte.

Az autós hirtelen lekanyarodott előttem, de be is nyomta a féket rendesen.

Én meg arra számítottam 'nem kell lassítanom, elkerüljük egymást...

Ahaaaaaa HP csak lelépett s majdnem balesetet okozott.


Poén fel se tűnt neki mi zajlik körülötte.

Utána tekertem és megállítottam, kikapva a fülest füleiből s lecsesztem a szülei helyett.

Első kérdésem: anyád el mer így engedni iskolába???!!!


Sokaknál problémák még:

Személyiség s önismereti problémák

Viselkedési zavar

Valóság észlelése, felelősség hiánya

Kommunikáció

Beilleszkedés, alkalmazkodás

Kreativitás kihalóban

Hobbiról ne is beszéljünk... legtöbb semmihez se ért.


Nem hogy céltudatosság...


Nem értékelik azt ami számukra van/kapnak


Alacsony mentalitási szint


IQ és EQ alacsony.


Öncentrikusak (önsajnálattól kezdve "ki ha én nem"-ig)


S a gyökeres probléma: mai szülők zöme is ilyen + nem figyelnek oda gyermekeikre.


Ahogy azt se fogják fel, hogy a gyereket szellemileg, mentálisan, lelkileg kell támogatni.


Az igaz gyermekkor, amit pl nekem adtak barátaim s családom az manapság elég ritka.

S nem kellett ahhoz pénz, elektronika.


Volt meló helyemen megörültem, hogy végre korombeli huszonéves csajszi jött hozzánk s hogy nem én leszek egyedül fiatal a gyógyszerészetben.

De kis beszélgetés után ... Nos szánalmas volt s hagytam is.

Kérdésem volt felé:

Mi a hobbid?

Válasz: ivászat haverokkal....


24évesen... Gratulálok az alacsony szinthez 😶


S igen a szüleitek és Ti tehettek arról kik vagytok most 😃


Ha hagytam volna magamat beolvadni már tizenévesen a vulgáris birkák közé...

De NEM. A magam útját jártam s hozzám hasonló mentalitású emberekkel barátkoztam. Nincs a seggemben a net, mert nem leszek olyan mint a birka nép.


+Nekünk is vannak közösségi oldalaink, de nem ott éljük az életünket!


Kijövök az idősebb generációval.

Pl mamám:

A net rossz'- elven volt, de érveltem:

Nem a nettel van a baj, hanem aki kezében van.

Ahogy a fegyver is: nem mindegy, hogy önvédelem/védelem vagy gyilkossàgra van használva.


A baj az emberek zömével van.


Ugyanez érvényes az elektronikára is.


Pl míg én alkotok rajta (rajzok, 3D modellek s kinyomtatás , munka s hobbi mely jó hasznot is hoz), addig mások:

Fb, degenerált dolgokkal s haszontalanságokkal töltik el az életük egy részét agyatlanul.


Kommunikációs előadás szünetében körbe néztem, akik a teremben maradtak rajtam kívül mindenki a telefont nyomatta.

Körbe lestem majd felszólaltam az előadónk felé:

Ez a szánalmas! Eljöttünk egy előadásra ami a kommunikációról szól... egymással való társalgás helyett pedig fb-t nyomkodja mindenki magányban...

Nem csak a fiatalok, de idősebbek is!

25-50 éves korosztály.


Ez is bizonyíték: nem csak a mai fiatalok, hanem maguk az EMBEREK zöme olyan amilyen.


Szóval nem igazán látod s gondolod jól.

Persze a gyenge ember MINDIG mást okol és ez kortól, nemtől függetlenül így van.


Kevés az olyan, aki önmagát térképezi fel s javít azon. Hiszen mi vagyunk, élünk s gondolkodunk a testünkben, mi mozgatjuk s cselekszünk.


Szomorú, hogy az emberek önmagukkal sincsenek igazán tisztában.


Így gondoltam anno is s most is 26évesen.

(INTP-A/T személyiség vagyok, alapon csak a világ 3%-ba tartozom. Figyelek mindenre s megkérdőjelezek mindent)

2019. nov. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért lettek nyilvánosak ezek a dolgok, mert hatalom s pénz van benne pici szívem.

Ha tudnád mennyi ;)

2019. nov. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azok az idősebbek,akik cakkumpakk szidják a "mai fiatalokat" ha csak előveszed az okostelefonod,mert szeretnél valakit felhívni,akkor is azt fogja csak látni,hogy "ez is csak a telefonját tudja nyomkodni egész nap" A közösségi oldalaknak,okostelefonnak valóban van butító oldala,és bizony sok gyerek nevelése el lett szúrva a szülők részéről pl.a nagy amerikai szabadság elve szerint nevelés miatt,viszont ha megnézek néhány sörhasú,rosszindulatra hajlamos idősebb alkoholistát,valahogy nem tartom hitelesnek,hogy belőlük a katonaság,és a nevelőik pofonjai faragtak embert...

Minden kor fiataljainak megvannak a maguk problémái,csak max.más jellegűek.

Persze egész nap az okostelón lógni,csak mert van rajta internet,valóban nem egészséges dolog.

2019. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mert az ilyeneknek nincs jobb dolguk mint hogy minket b*szt*ssanak, mindig is utáltam azokat az embereket akik szidták a generációmat, és k*rvára elegem van abból hogy egyesek azt gondolják hogy egy generáción belül mindenki csak ugyan olyan lehet, és nem térhet el az általuk általánosnak képzelt tulajdonságoktól egy ember sem aki a Z generációba tartozik. Mindig is lesz ilyen hogy az idősek majd az új generációt szidják. Biztos az ilyen emberek korában is voltak ilyenek akik őket szidták és biztosan nekik sem esett jól. (Nyilván nem minden idős ember csinálja ezt, tisztelet a kivételnek.)
2019. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem se fiatalon, se idősebben sem mondta senki, hogy "idotakbuzk" bár ha ezt mondta volna valaki, valószínűleg megkérdezem, hogy ez milyen nyelven van :D
2019. nov. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!