Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt olyan iskolatársad,...

Volt olyan iskolatársad, akiben véletlenül vagy szándékosan kárt tettél? Milyen érzés így utólag?

Figyelt kérdés

Pláne, ha esetleg kórházba is került miattad.

?

Vajon az elkövető egy idő után teljesen elfelejti az esetet, vagy nem is érdekelte soha? Netán örökre megmarad egy lelkiismeret furdalás, szégyenérzet? Vagy akármi? Csak kíváncsi vagyok, a másik oldalról mulyen érzés lehet.


2019. nov. 7. 17:30
 1/6 A kérdező kommentje:
-milyen
2019. nov. 7. 17:31
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Veled mi történt?
2019. nov. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lelki kart tettem 1 emberben, ha ez szamit. Miattam lett egy ideig visszahuzodo. Azert orokke nem gondoltam ra, de 1-2 evig igen. Sajnaltam
2019. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
100%
Volt egy fiú az osztályomban általánosban, aki mindig csúfolt, tönkretette a cuccaimat és párszor meg is ütött. Hetedikben szokásává vált, hogy minden reggel odajött a padomhoz és az arcomba ordította hogy "'Mari csúnya vagy!'" (egyébként a 'Mari' az anyám neve, szóva még a nevemet se tudta). Az egyik ilyen alkalommal elkaptam a srácot és a fejét belevágtam az ablaküvegbe. Persze engem büntettek meg. Nem bántam meg és nem is szégyellem, sok-sok bántalmazás előzte meg ezt a reakciót, igazából az a hihetetlen hogy korábban nem mentem neki.
2019. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Régebben egyáltalán nem tudtam kontrollálni a feszültségem, dühkitöréseim voltak, lány létemre elég verekedős volt.

8 lehettem, tesin az egyik osztálytársam annyira felidegelt, hogy odaléptem hozzá és a könyökömmel olyan erővel gyomorszájba vágtam, hogy vagy negyed óráig magzatpózban fetrengett a földön és nem tudott felállni. Én abszolút nem tartottam nagy dolognak, de mint kiderült, az volt, emiatt majdnem kirúgtak. A mai napig nem érzek lelkiismeretfurdalást emiatt.

12 évesen egy nézeteltérés miatt egy másik osztálytársamat lelöktem a lépcsőn és belerúgtam többször. Csakhogy, mindez napközi alatt történt, mikor mindenki kint volt az udvaron, senki nem látta és féltem a következményektől. Magam siettem neki segítségért és azt hazudtam, hogy megcsúszott a lépcsőn. Ezt a mai napig bánom, sokáig nem is tudtam rendes aludni emiatt.

14 évesen pedig már nem is saját kezűleg, de "felbéreltem" valakit és megverettem az egyik tanárom gyerekét, mert az anyja hónapokon át alpári stílusban beszélt velem.

Örültem, mikor vége lett az általános iskolának, letudtam ezt a korszakom és kiegyensúlyozottabb életet kezdhettem el élni.


Mára már megtanultam, hogy erőszakkal nem lehet megoldani a problémáinkat és bármennyire ironikusan is hangzik, de kifejezetten ellene vagyok a bántalmazás mindenem nemű formájának.

2019. nov. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó te legalja pszihopata lol
2019. nov. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!