Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan párról, akik nem szeretnének gyermeket?

Figyelt kérdés
Én személy szerint majd szeretnék gyereket, viszont teljesen megértem azt, aki így gondolkodik, és nem szeretne. Azonban sokan elítélik őket, érdekelne, hogy vajon miért.
2019. nov. 7. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez mindenkinek a magánügye.
2019. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy vagyok vele, hogy szabad világban élünk, ha valaki gyerek nélkül akar/tud teljes életet élni, akkor éljen úgy. Még mindig jobb, mint egy rossz családi légkör ami csak arra jó, hogy újabb és újabb sérült "egyedeket" teremtsen generációkon át.
2019. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Mert sokak szerint a család az a két szülő és a gyerek(ek).
2019. nov. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Semmi, az ő döntésük
2019. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
az ő döntésük, nekem semmi közöm hozzá hogy ki akar gyereket és ki nem
2019. nov. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell mindenkiről véleményt formálni. Főleg ismeretlenekről nem. Azon belül is legfőképpen olyan ismeretlenekről nem kell, akikről semmi mást nem tudunk, csak azt, hogy nem akarnak gyereket. Ettől még lehetnek nagyon jó fejek. Meg az is lehet, hogy pont nem.


És főleg: a gyerekvállalás vagy nem vállalás túlságosan intim ügy ahhoz, hogy bárki más belelásson, mint maga a pár. Sőt, mint maga a Jóisten. Attól, hogy valaki azt mondja, nem akar gyereket, még nem biztos, hogy valóban így is van. Lehet, hogy hazudik. És ha így van, annak millió oka lehet. Pl. az, hogy úgy gondolja, semmi közöd az igazsághoz. Vagy azért nem mondja el az igazat, mert nem akarja, hogy a gyk-n tárgyald ki őt ismeretlenekkel.

2019. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Nincs ezzel semmi gond, én sem szeretnék, ezért el is itél a testvérem mert ő neki meg nemrég született és el mondtam neki hogy sajnos én nem is kedvelelem a gyerekeket nagyon nem tetszett neki de hazudni nem szeretnék neki ezt még jóval a születés előtt mondtam el neki, ő meg most azt mondja legyek én a keresztapja de ha nem szeretem őket akkor nem leszek az, szemétség lehet de ezt már rég tudta, most ezen megy a vita.

Szüleim az elején hülyének néztek de most már el tudják végre fogadni, tudom milyen nagy munkával jár egy gyerek, rosszat meg nem akarok neki, 20-25-30 évet meg nem fogok igázni folyamatosan miatta, ez is csúnya de ez van.

Néha be segítek neki de akkor is csak azért hogy egy kicsit ki tudjon kapcsolni.

Olyan nővel szeretnék kapcsolatot aki ezt ugyan így gondolja és el is tudja ezt fogadni, nem játék a gyerek, ha jót akarok egy gyereknek azt folyamatosan tanítani kell hogy legyen belőle valaki,nyelveket tanítani neki mert az hasznos, sport, zene, el kell indítani valamerre aztán majd választ de adni kell neki valamilyen löketet hogy ne essen bele ebbe a rabszolga életbe.

21F

2019. nov. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Felőlem nyugodtan lehetnek ezen a véleményen, nem ítélem el őket. Sőt, teljesen megértem őket.
2019. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

azt, hogy a saját döntésük és lehet, hogy iszonyat nagy fájdalom számukra, hogy nem lehet gyerekük és nem kell, hogy emiatt még a környezet is szekálja őket.....


és amúgy meg ha lehetne is, de nem lesz, az is az ő dolguk, az ő döntésük.

2019. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
79%
Semmi. Az ő dolguk. Mi se akarunk, nem hiányzik az életünkből.
2019. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!